Koronavirüsten Dolayı Psikolojik Savaş Verdiğimiz Günlerde de İnsanlığın Ölmediğini Gösteren 19 Kişi

40PAYLAŞIM

İşte hepimizin böyle olması lazım...

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/farrahpenn/phot...

1. "Yaşlı komşum, kendini izole ediyor. Komşu çocuklar, verandasından bir viyolonsel konseri veriyor."

2. "Koronavirüs önleminden dolayı Bob Shellard'a Connecticut bakım evinde karısını ziyaret etmesine izin verilmiyor...

Bu yüzden kendisi penceresinin dışında durup 'Seni 67 yıldır sevdim ve hala seviyorum. Mutlu yıl dönümleri. ' yazan bir tabela tuttu."

3. "Bunu, mahalledeki biri tarafından kapıdan aldım. Bu, insanlığa olan inancı yeşertiyor. #ViralKindness, destekleyebileceğim bir hashtag."

Covid 19'dan dolayı kendini izole ediyorsan; 

  • Alışverişini yaparak,

  • Telefonda konuşarak,

  • Postalarını göndererek,

  • Acil malzemelerle yardım edebilirim."

4. "İspanya'nın Seville kentinde karantina, spor yapmamak için mazeret değil olarak kabul etmiyorlar.

Bu fitness eğitmeni, çatı katında bir antrenmana ev sahipliği yapıyor - ve insanlar derse balkonlarından katılıyor. İnsanlığın akılalmazlığı..."

5. "STAPLES Center bu öğlen, meydandaki olayların en son askıya alınmasından dolayı ziyan olacak 3 binden fazla yemeği bağışladı.

Hem Los Angeles şehir merkezinde bulunan Midnight Mission hem de Los Angeles Mission Men’ Merkezi'ne bağışlar yapıldı."

6. "Lübnanlı bir kadın, karantinada komşularıyla birlikte doğum günü kutluyor."

7. "Arkadaşlar bu hafta sonu oğullarının Bar Mitzvah'ını iptal ettiler ancak Hmong'a ait küçük bir işletme olan ikram şirketiyle sözleşmeyi sürdürmeye karar verdiler...

Karantinadaki arkadaşlarına yemek yolladılar ve  diğerleriyle birlikte evlerine tava yolladılar. Kasvetli bir zamanda böyle hikayeler ve topluluk için minnettarım."

8. "İnsanlığa olan inanç geri kazanıldı."

9. "Komşumdan. İnsanlığa olan inancım tekrar geldi."

10. "Birileri bunu Nextdoor'da paylaştı:

Market teslimi/ yemek temini konusunda yardıma ihtiyacı olan var mı?
Bu bölgedeki bir Google çalışanıyım, Dünya Hemofili Federasyonu olduğumuzdan dolayı topluluğa yardımcı olmaktan mutluluk duyarım. Eğer hayatı biraz da olsa kolaylaştırmak için yemek temini ve teslimi konusunda uygulama kullanan birini biliyorsanız (veya onlardan biriyseniz) lütfen bana bildirin. Yardım etmekten mutluluk duyarım. Ya da sadece halk içinde risk almayanlar için market alışverişi için.

11. "Bugün, uzatılmış bir tatil ihtimaliyle, çocukların gözden geçirebileceği kitap sayısını oldukça artırabileceğimize karar verdim.

12:45 itibarıyla tüm okul kütüphanedeydi. Raflar karmaşıktı ancak bu çocukların eve giderken muhteşem kitapları vardı."

12. "Batı Belfast Kennedy Merkezi'ndeki Iceland Foods, bu salı gününden itibaren yaşlılar için sabah 8-9 arasında mağazalarını açacak...

Diğer insanlar, sadece yaşlılar için bu saatler ayrıldığından dolayı saygı göstermeye davet ediliyor. Diğer mağazaların aynı şeyi yapmasını görmek harika olurdu."

13. "Komşum, olmayanlar için vitamin getirdi."

14. "Süpermarketlerde boşalan raflarla olan bu belirsiz zamanlarda... İnsanlığa olan inancım yeşerdi. Bu, sadece daire turu yapan komşulardan alındı. İnanılmaz girişim."

Riasc Na Ri COVID-19 'WhatsApp Grubu'

Birbirimize yardım etmek için bir WhatsA__pp grubu açtık. Komşularından herhangi birimiz virüse yakalanırsa ihtiyaç karşılamaya ve yardımla destek almayla ilgileniyor musun? Örneğin; kendini izole ediyorsan ve market, ilaç veya benzin gibi şeylerin evine getirilmesine ihtiyacın varsa yardım ve destek için WhatsApp grubuyla iletişime geçebilirsin. Bize katılmak için; 'COVID-19' başlığında, ismini adresini ve telefon numaranı yazarak mesaj at.

15. "Bu, posta kutusundan geldi, insanlığa olan inancım tekrar yükseldi."

Koronovirüs salgınında sırasında nezaket (ücretsiz):

Sizlere;

  • Alışveriş,

  • Posta gönderme,

  • Nevresim değiştirme, 

  • Herhangi bir sağlık randevusu alma,

  • Köpek gezdirme teklif ediyoruz.

16. "Sheffield halkı insanlığa olan inancımı geri kazandırdı..."

17. "Daha önce hiç tanışmadığım (ama tanışacağım) bir komşu, bunu apartmanımdaki her kapıya bantladı. Bize yardım edecek olan bizim topluluğumuz ve insanlığımızdır."

Sevgili komşular,

Dilerim ki herkes sağlıklıdır ve tüm bu yaşananların hızlı bir şekilde geçmesini umuyorum. Bu süre içinde, risk altında olanlar için bir şeyler almaktan ve koşturmaktan mutluluk duyarım. Lütfen mesaj atmak veya aramak konusunda rahat hissedin:

18. "Binamda küçük bir nezaket gösterisiyle karşılaştım:

Biz 2/1'in komşularıyız. Bulaşmaya karşı risk faktörleri olan herhangi bir komşunun yiyecek, ilaç veya başka bir şey satın alması gerekiyorsa, gitmeyi teklif ediyoruz. Dahili telefonumuzu arayabilirsiniz ”

19. "Beş dakika önce komşumuz kapımızı çaldı ve bize bir çanta verdi. Çanta, mağazalarda eksiklik olduğu için temel hijyen malzemeleriyle doluydu....

Bunu tüm komşularımıza da veriyor. Komşum, insanlığa olan inancımı yepyeni bir seviyede yeniledi."

Ülkemizde de benzer davranışlara denk geliyoruz tabii ki:

Koronavirüs Salgını Nedeniyle "60 Yaş Üstü veya Kronik Hastalığı" Olan Komşularına Yardım Eden Kişi Hepinizin İçini Isıtacak - onedio.com
Koronavirüs Salgını Nedeniyle "60 Yaş Üstü veya Kronik Hastalığı" Olan Komşularına Yardım Eden Kişi Hepinizin İçini Isıtacak - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dilber-apaydin

Biz gider alırız diyip cebe atmazlar umarım

Görüş Bildir