Koronavirüslü Kişinin Tükürdüğü 9 Yaşındaki Çocuk: 'Biz Ölünce Onlar da Ölsün' Diye Düşündüler

 > 
0PAYLAŞIM

Diyarbakır'da pozitif tanıyla karantinada olması gereken üst kat komşuları A.Ç. tarafından yüzüne tükürülen 9 yaşındaki E.U., o anları anlattı. E.U, "Bildiği halde tükürdü. 'Biz ölünce onlar da ölsün' diye düşündüler" dedi.

Geçtiğimiz pazar günü Bağlar ilçesinde yaşayan ve koronavirüs teşhisi konan A.Ç. isimli bir vatandaş, su sızıntısı nedeniyle tartıştığı komşusu M.U.'nun kızına tükürmüştü.

A.Ç., filyasyon ekipleri tarafından yurda götürülmüş, karantinayı ihlalden de 3 bin 150 TL para cezası kesilmişti. 👇

Evinde Karantina Altındaydı: Koronalı Kişi Tartıştığı Komşusunun Yüzüne Tükürdü - onedio.com
Evinde Karantina Altındaydı: Koronalı Kişi Tartıştığı Komşusunun Yüzüne Tükürdü - onedio.com

"Biz ölünce onlar da ölsün diye tükürdü"

Olay sonrası Kovid-19 testi yapılan 9 yaşındaki E.U., ekmek almak için fırına gittiğini, döndüğünde bu olayı yaşadığını belirterek, 

"Polisi çağırdık kavga çıkmasın diye. Polis geldi ifademizi aldı. Sonra da doktorlar geldi. Benim testimi yaptılar. Aileme bulaşır diye korktum. Ailem ölürse, kardeşim tek kalırdı. Bu zamanda virüs var, insan nasıl tükürür? Sadece kızı da değil, babası, annesi, hepsi yaptı. Bana bulaşsa, ben eve geleceğim, oraya buraya dokunacağım. Sonra ailem yanlışlıkla dokunacak. Onlar da olurdu. Kardeşimin belki tedavisi olurdu ama diğerleri ölürdü. Neden tükürdün? Bir şey mi dedik? Ne oldu? Neden? Bildiği halde tükürdü. 'Biz ölünce onlar da ölsün' diye tükürdü" dedi.

"5 yıldır banyodan kirli su akıyor"

Olayı anlatan anne Y.U. ise kavganın en büyük sebebinin 5 yıldır, üst katın banyosundan akan kirli su olduğunu ifade ederek, sorunun çözülmesini istediğini söyledi. Y.U., şöyle konuştu:

"Çocuklarıma nasıl tükürür?"

"Çünkü biz zarar görüyoruz. Kadın 'ben yapmayacağım' diyor. 'Ev sahibini çağır' diyorum, o da onlara 'ben kesinlikle kiradan kesmiyorum' demiş. Kadın da 'benim imkanım yok' diyor. Bana, 'evden çıkın o zaman' diyor. Biz ev sahibiyiz, onlar kiracı. Yöneticiye de söyledim. 'Beni ilgilendirmiyor, bu senin sıkıntındır' dedi. Bu 5 yıldır böyle sürüyor. Sürekli saldırı, küfür, aşağılama, çöp atma, halı silkeleme ve kapıya gittiğimde oğlu bile bana saldırıyor. Ben burada mağdurum. Allah korusun benim eşimi öldürseler, çocuklarım ortada kalsa, kim bakacak. Yazıklar olsun diyorum. İnsanlık ölmüş. Eğer bunu yapıyorsa bütün insanları öldürmüş demektir. Dışarı çıkmaması lazım, maske takması lazım. Hiçbir hakkı yok, bu şekilde çocuklarıma tükürmeye. Biz artık onlarla baş edemiyoruz. Biz çözüm istiyoruz."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir