Koronavirüs Salgınını Bildiği İddia Edildi: 16. Yüzyılda Yaşamış Olan Fransız Kahin Nostradamus'un 2020 Kehanetleri

-
Abone ol

Birçok kişi tarafından gelmiş geçmiş en büyük kahin olarak anlatılan Nostradamus, yüzyıllar önce yaşadığımız bu salgını bilmiş olabilir mi?

Michel de Nostredame ya da kısaca Nostradamus, 16. yüzyılda Fransa'da yaşamış eczacı, kahin ve astrolog olarak biliniyor.

1503 yılının Aralık ayında doğduğu ve 62 yaşında 1566'da öldüğü kayıtlarda geçiyor. Yaşadığı yıllarda astrolojiye olan merakı, yıldızları incelemesi ve bunlara dayanarak belli kehanetlerde bulunmasından dolayı kendisine kahin de deniyor. Ancak onunla ilgili en ilginç olan şeylerden biri öleceği zamanı bilmesi...

2018 ve 2019'da da kehanetlerinden bazıları doğru çıkmıştı...

Yine İçimiz Karardı! Ünlü Kahin Nostradamus'un 2018 Kehanetleri - onedio.com
Yine İçimiz Karardı! Ünlü Kahin Nostradamus'un 2018 Kehanetleri - onedio.com

Les Prophéties (Kehanetler) isimli kitabında ikiz yıllar olarak bahsedilen ve onun da 2020 olduğu tahmin edilen birçok olayın günümüzde yaşandığı veya yaşanacağı iddia edildi.

Hatta bu iddialar, eğer küçük bir araştırma yaparsanız fark edeceksiniz, 2019'un son çeyreğinde ortaya atılmış ve 2020 kehanetleri diye birçok sitede verilmişti.

Ancak Nostradamus'un kitapları ile ilgili bilinmesi gereken aslında birçok şey var...

Nostradamus'un bir okültist (Türkçeye gizlicilik olarak çevrilmiş) olduğu biliniyor, bu sebeple de kitaplarında çok derin bir sembolizm kullanıyor. 

Kısacası kehanetlerini hem yalnızca anlayabilenler anlasın hem de kilise ve koyu dindarlar tarafından suçlanamasın diye bir hayli sembolik bir dille kaleme aldı. Yani "geleceğe ait öğrendiği gerçekleri yazmaktan kaçınmadı ama kitabındaki bu gerçeklere herkes ulaşamasın diye birtakım örtüleme yöntemlerine başvurdu" deniyor kaynaklarda. Durum böyle olunca Nostradamus'un 16. yüzyılda söylediği birçok şeyi, insanlar yüzyıllardır kendi yaşadıkları döneme uyarlıyor.

Peki bizim içinde yaşadığımız ve birçok felaket getirmiş 2020 yılı için söylediği düşünülen şeyler neler ve insanlar onu nasıl yorumluyor?

İkizler yılında ("20-20") doğudan ("Çin'den") bir kraliçe ("korona") yükselecek, gece yaratıklarından ("yarasalardan") vebasını ("virüsü"), 7 tepeli diyara ("İtalya-Roma") yayacak ve dünyayı yok etmek ve mahvetmek için alacakaranlıklarında olan insanları ("yaşlıları") toza dönüştürecek (ölüm). Bildiğiniz gibi bu dünya ekonomisinin sonu olacak...

Bunun dışında Amerika, Rusya ve İngiltere hakkında kehanetleri olduğunu söyleyen birçok şey de okuyabilirsiniz...

Örneğin İngiltere tahtında bir değişiklik olacağını, Amerika'daki ve Rusya'daki önemli dünya liderlerinden birinin suikaste kurban gideceğini, uzay yolculuklarının sıklaşacağını, Türkiye'de büyük bir deprem meydana geleceğini...

Fakat hiçbiri için doğru düzgün bir kaynak gösterilmiş olmaması bir yana, yabancı bir site Kehanetler kitabında böyle bir şey yazmadığını söyledi.

Snopes isimli site, Les Prophéties isimli kitapta böyle şeyler yazmadığını söyledi. Aynı zamanda hem bu kitapta hem de diğer kaynaklarda 2020 yılını kastettiği düşünülebilecek hiçbir atıf bulunmadığını belirtti. 

İnsanın inanası geliyor tabii ancak yine de mantığa pek yatmıyor. Kitabı alıp okumak isteyen olursa amazon.com'da var gibi görünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
elifcee

ata nirun’un ben demiştim kitabı başarılı bir uyarlama mı okuyan varsa söyleyebilir mi

ibenvurdumi

Yahu editör arkadaşlar bir gün baba vanga bir gün Kemal tanga bir gün nostrama Kahinleri ve büyücüleri koruma Platformunamı üyesiniz nesiniz çözemedim.

mailer-daemon

ulan elizabeth öldüğünde ingiltere tahtı mı kalıcak sanki şuan da bile tahtın olmasının sebebinin %70-80i ingiliterenin elizabethın popüleritesi sayesinde ülkeye çektiği turistler elizabethin popüleritesini kim devam ettirecek prens philip mi o 4 salak mı avam kamarası bundan bile rahatsız elizabeth gittiğinde o tahtın kalması mucize olur acaba UK 'nin yeni ismi ne olur united republic mi veya great britain and north ireland republic taht değişecekmiş, ölddüğü tarihi bilmişmiş bir tane türk yazar öleceği günü bilmişti cumartesi miydi neydi o da mı kahin

zeynep-dag

İtalya yedi tepeli bir şehir değildir, binaenaleyh, İtalya bir şehir değildir. (Süleyman Demirel sesiyle ama)

ancient_guy

Tam o ifadenin geçtiği sayfa/bölüm neresi kaynak verin. Bilen varsa da yazsın burdan, orijinalinden okuyalım bakalım neymiş.

Görüş Bildir