Koronavirüs Salgınından Sonra Eski Mesleği Olan Doktorluğa Dönen İngiltere Güzellik Kraliçesi

4PAYLAŞIM

İnsanın kalbi yüzüne vurur derler...😍

Kaynak: https://edition.cnn.com/2020/04/06/uk/mi...

2019 yılında Miss İngiltere seçilen güzellik kraliçesi, koronavirüs salgınından dolayı mesleğini icra etmek etmek adına İngiltere'ye geri döndü.

www.instagram.com

Bhasha Mukherjee, Aralık 2019'da Miss World yarışmasında yarıştıktan sonra  doktorluk kariyerine bir süreliğine ara vermişti. Çeşitli yardım kuruluşlarına elçi olarak davet edilen Mukherjee, mesleğine bir süre ara vererek bu yıl Ağustos ayına kadar insani çalışmalara odaklanacaktı.

CNN'e verdiği röportajda ise şu cümleleri kurdu:

www.instagram.com

"Afrika, Türkiye, Hindistan, Pakistan ve birçok Asya ülkesine hayır işleri yapmak adına çeşitli kurumlardan davetler alıyordum."

Mart ayının başlarında 24 yaşındaki güzel, elçisi olduğu bir kalkınma ve topluluk vakfı olan Coventry Mercia Lions Kulübü adına Hindistan'daydı. Okulları ziyaret ediyor ve terk edilmiş kız çocukları yararına çalışmalar yürütüyordu.

Fakat koronavirüs salgını tüm dünyada olduğu gibi Birleşik Krallık'ta da kötüleşmeye başlayınca Mukherjee, çalıştığı hastanedeki arkadaşlarından mesajlar almaya başladı.

www.instagram.com

Durumun vahametini anlayınca hastanenin yönetim kuruluyla iletişime geçti ve işine geri dönmek istediğini söyledi.

CNN'e verdiği röportajda bu genç kadın, 'İngiltere güzellik kraliçesi olarak, insanlar bu salgından hayatlarını kaybederken kendisinin de bir şeyler yapması gerektiğini' vurgulamış...

www.instagram.com

9 yaşındayken Kolkata'dan İngiliz Derby şehrine taşınan ve o dönemde kraliçeliğe giden yolun bu zaman olduğunun farkında bile olmayan Mukherjee, "Hayır işleri için bundan daha hayırlı bir zaman olamayacağını düşünüyorum." dedi.

“Tüm dünya sağlık çalışanlarını kutluyordu ve bu inanılmazdı. Ben de onlardan biri olmak istedim ve yardım edebileceğimi biliyordum.”

www.instagram.com

Mukherjee ülkesine döndükten sonra işine geri dönebilmek için iki hafta boyunca kendini izole etti.

www.instagram.com

Aslında kendisi solunum tıbbı konusunda uzmanlaşmış fakat doktorlar şu anda oldukça fazla sağlık personeline ihtiyaç duyuyorlar.

Johns Hopkins Üniversitesi'nin resmi rakamlarına göre ise, İngiltere'de 48 bini aşkın yeni koronavirüs vakası ve yaklaşık 5 bin ölüm gerçekleşti.

www.instagram.com

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
maru123

Ağzı güzelmiş, tam saksoluk.

Gizli Kullanıcı

ağaza bak ağaza sanki bir mağaza

okabe-rintarou

Helal olsun

cent

Bülent ersoy bundan daha güzel. jüriler kafayı yedi herhalde.

enk-capital

Oha ağzı ne kadar büyük! 42 tane dişi var sanki.

pinar-yalcin7

Kız Hint asıllı kesin

yori

soy isminden bende oyle dusunuyorum

Görüş Bildir