Görüş Bildir
Haberler
Korkut Eken'den BDP'li Buldan'a Ağır Hakaret

Korkut Eken'den BDP'li Buldan'a Ağır Hakaret

adem kara
19.02.2014 - 16:53
İçeriğin Devamı Aşağıda

Korkut Eken'den BDP'li Buldan'a Ağır Hakaret

Mecit Baskın'ın öldürülmesiyle ilgili görülen davada sanık Korkut Eken, BDP Milletvekili Pervin Buldan'a ağır hakarette bulundu.

Ankara 13. Ağır Ceza Mehkmesi'nde 1993 yılında Mecit Baskın'ın öldürülmesiyle ilgili, Mehmet Ağar , İbrahim Şahin ve Korkut Eken 'in de aralarında bulunduğu özel harekat polislerinin yargılandığı davada tansiyon yükseldi.

'AVUKAT MÜSVETTESİ'

Davaya katılma talebinde bulunmak için söz alan Çağdaş Hukukçular Derneği avukatlarından Engin Gökoğlu, sanıkları işaret ederek 'bu adamlar katiller' deyince Korkut Eken sinirlenerek ayağa kalktı. Dişlerini sıkarak 'Bana adam diyemezsiniz terbiyesiz, avukat müsvettesi.' gibi sözler söyledi.

'SEN PKK'LI VEKİLİ S.... GİT!'

Bu sırada izleyici sırasında oturan BDP Milltvekili Pervin Buldan 'İnsan değilsiniz, katilsin sen' diye bağırınca diğer sanıklar da 'Susturun şunları, sözlerinize dikkat edin' gibi cümleler kurdu. Korkut Eken 'in de Pervin Buldan 'a 'Sen PKK vekili s... git'' dediği duyuldu.

MAHKEME BAŞKANI ARAYA GİRDİ

Tansiyonun giderek yükselmesi üzerine mahkeme başkanı ayağa kalktı ve sanıklara dönerek 'Hiçbiriniz konuşmayın, yorum yapmayın, ben söz verince konuşacaksınız' uyarısında bulundu.

Mahkeme başkanı söylenen bir çok sözü duymadığını belirterek tutanağa geçirmezken, avukatlar kendi beyanları olarak mahkemede yaşananları tutanağa geçirdi.

haberler.com

Kaynak: http://www.haberler.com/korkut-eken-d...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın