Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Köpeklerin Sherlock Holmes'u Olacak! Çin, Dünya'nın İlk Klon Polis Köpeğinin Eğitimlerine Başladı

75PAYLAŞIM

Kunxun, dünyanın ilk klon polis köpeği ve henüz 3 aylık. Fakat daha şimdiden yaşıtlarından çok daha akıllı çünkü Kunxun'un DNA'sı, 12 cinayeti çözmede büyük rol oynayan ödüllü bir köpekten alınmış. Köpeklerin Sherlock Holmes'u olacağı düşünülen Kunxun'un eğitimlerine başlandı. Detaylar ve daha fazlasını içeriğimizde bulabilirsiniz. 

Kaynak 1 2 3

Dünyanın ilk klon polis köpeğinin, görev başına geçmesi için eğitimlerine başlandı.

Kunxun ismi verilen dişi yavru, 19 Kasım'da, 540 gram ve 23 santimetre olarak sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi.

Köpeklerin "Sherlock Holmes'u" olacağı iddia ediliyor.

Kunxun, Çin'de 12 farklı cinayetin çözülmesinde büyük rol oynayan, 20'den fazla suçlunun yakalanması sağlayan ve Çin Halk Güvenlik Başkanlığı tarafından üstün hizmet madalyası ile ödüllendirilen 7 yaşındaki dişi köpek Huahuangma'nın gen materyalleri kullanarak klonlandı. 

Klonlamayı yapan Sinogene Biyoteknoloji, Kunxun'un, köpeklerin Sherlock Holmes'u olacağını umuyor. Mükemmel genlere sahip olduğunu düşündükleri Huahuangma'nın özelliklerini, Kunxun'a aktararak devam ettirebileceklerini umuyorlar.

Kunxun sayesinde polis köpeklerinin eğitilmesinde kullanılan masrafların azalacağı düşünülüyor.

Polis köpeklerinin özel eğitimi, 500 bin Çin Yuan'ı yapıyor. Bu nedenle Kunxun istenilen başarıyı elde ederse, polis teşkilatının masrafları tamamen değişebilecek seviyede. Kunxun'un DNA'sı, Huahuangma ile %99 oranında aynı. Şu an 3 aylık olan minik Kunxun, eğitimleri için Çin'in Yunnan eyaletine gönderildi. Yetkililere göre, Kunxun, 10 aylık bir eğitim aldıktan sonra sahalarda görevini yapmaya başlayacak. 

Yavrunun eğitimini, ödüllü köpek Huahuangma'yı eğitenle aynı kişi sağlıyor ve Kunxun'un diğer köpeklerden çok daha başarılı olduğu ve çok hızlı öğrendiği söyleniyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
devillmaycry

Dünyada çok boş milletler var cidden insanın aklına bunu getiren bir içerik olmuş

ege-gungormez

insallah bizden bahsediyodur

furavick

Bizde de poşetler 25 kuruş havanız kime oğlum :D

cem-guven

Aliexpresse ne zaman düşer bakalım

Görüş Bildir