Görüş Bildir
Haberler
Kıvırcık Saçlar Nasıl Yıkanmalı?

Kıvırcık Saçlar Nasıl Yıkanmalı?

Günal Şen
04.02.2014 - 00:04 Son Güncelleme: 04.02.2014 - 00:22
İçeriğin Devamı Aşağıda

Kıvırcık saçlar nasıl yıkanmalı

Saçlarınızın elektriklenmesini ve karışmasını önlemek için bunları uygulayın.

Kıvırcık saçlara sahip olan kadınlar saçlarını yıkarken tam bir eziyet çekerler. Kıvırcık saça sahip tüm bayanlar bu vaziyetten muzdariptir, Zira saçlar aşırı karışıktır ve yıkaması oldukça güçtür. Kıvırcık saçlar yıkanırken saçın nemini savunmak zorundadır ve iyice temizlendiğinden emin olmalıdır.

Kıvırcık saç nasıl yıkanır?

-Kıvırcık saçlarınızın düğüm olmaması için yapacağınız ilk iş erinmeden her gün yıkamaktır. Her gün yıkanan saçlar daha canlı ve sıhhatli görünür.

-Saçlarınıza uygun şampuan kullandıktan sonra netlikle saçlarınızı açıcı bir krem uygulamalısınız. Zira saç kremi saçınızdaki nemin artmasını sağlar.

-Kıvırcık saçlara sahip bayanlar düz ve ince telli saçlara oranla daha organik başka bir deyişle natürel muhtevalı ürünleri seçenek etmelidirler. Kimyevi saç kremleri kıvırcık saçlara düşünemeyeceğiniz kadar zarar verecek, hırpalayacak ve nem oranını azaltacaktır.

-Kıvırcık saça sahip bayanların en çok dikkat etmeleri şart olan saçları yıkarken sıcak sudan uzak durmalıdır. Saçlar dayanılabiliyorsa soğuk su ile en kötü ılık su ile saçları yıkamalıdır.

-Ilık veya soğuk su saçlarınızın kabarmasını, kopmasını ve elektriklenmesini engeller. Soğuk suyun sağlayacağı parlaklığı hiçbir ürün gerçekleştiremez.

-Saçınızı yıkadıktan sonra kıvırcık saçların kullanacağı kalın dişli taraklar tercih edilmelidir. Saç kalın dişli tarak ile daha kolay ve kırılmadan açılır.

-Saçınızı taradıktan sonra havlu ile sarın ve saçın nemini kurutma makinesi uygulayarak yok etmeyin. Bırakın kendiliğinden saçınız kurusun.

Kaynak: http://www.sizkadinlar.com/kivircik-s...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
50
27
15
6
6
4
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
cireulse

http://www.sehrinisa.com/2013/11/sac-nasil-yikanmali.html