Görüş Bildir
Haberler
Kiralık Katil Tuttuğu İddia Edilmişti: Yağmur Sarnıç ve 2 Sanığa Beraat

Kiralık Katil Tuttuğu İddia Edilmişti: Yağmur Sarnıç ve 2 Sanığa Beraat

Eski milli futbolcu Emre Aşık'ı öldürmeye teşebbüs suçlamasıyla yargılanan boşanma aşamasındaki eşi Yağmur Sarnıç ile suç ortağı olduğu iddia edilen 2 sanığın 'suçun unsurları oluşmadığı' gerekçesiyle beraatine karar verildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Emre Aşık'ı öldürmeyi planladıkları iddiasıyla eski eşi Yağmur Sarnıç'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın tutuksuz yargılandığı dava karara bağlandı.

Yağmur Sarnıç, Emre Aşık'ı boşanma aşamasındayken öldürtmek için iki kez tetikçi tutmakla suçlanıyordu. 👇

Ayrıca bakınız 👇

"Birileri ölmeden adaletin yerini bulmasını istiyorum"

"Birileri ölmeden adaletin yerini bulmasını istiyorum"

Mahkeme salonunda konuşan Emre Aşık, sanıkların cezalandırılmasını talep etti. 

Aşık’ın avukatı Funda Sadıkahmet de sanıklardan Erdi Sungur’un kendilerinden para istediğini,  Sungur’un kendisine ‘Bana para vermezseniz, yarım bıraktığım işi tamamlayacağım’ dediğini öne sürdü. 

Avukat Sadıkahmet, 'Erdi Sungur, Emre Aşık ve beni öldüreceğini, merminin adaletten daha hızlı olduğunu söyledi. Emre Aşık’ın mezarını buraya kazacağız diye tarla görüntüsü gösterdi. Hepimiz hala ölümle tehdit ediliyoruz. Evladımı öldürmekle tehdit ediyor. Birileri ölmeden adaletin yerini bulmasını istiyorum' dedi. 

Mahkeme heyeti, 3 sanık hakkında da suçunun unsuları oluşmadığından ayrı ayrı beraatlerine karar verdi.

"Ceza almaları için öldürülmemiz mi gerekiyordu?"

"Ceza almaları için öldürülmemiz mi gerekiyordu?"

Duruşma sonrası adliye önünde açıklama yapan Avukat Funda Sadıkahmet, 'Sanık Yağmur Sarnıç ve Erdi Sungur jandarma tarafından yakalanmamış olsaydı İstanbul'a ulaşıp müvekkilimizi öldürebilirlerdi. Karara çok üzüldük, çok yanlış bir karar. Ceza almaları için öldürülmemiz mi gerekiyordu? Bir insan hayatı bu kadar ucuz değil' ifadelerini kullandı. 

Emre Aşık ise , 'Sanıkların jandarma kontrolünde yakalanmaları, ellerine geçen silahlar, önemli tanık ifadeleri var. Bunlara rağmen suçun unsurları oluşmadı diye ceza almadılar. Eylemin planlanması cezasız kalıyor. Kararı istinaf edeceğiz ve oradan döneceğini umuyoruz' diye konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
2
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın