Kimisi Kavgayla Başlamış, Kimisi İlk Görüşte... Yakından Tanıdığınız 14 Çiftin Birbirinden İlginç Tanışma Hikâyeleri

5.2bPAYLAŞIM

Hepsinin de ayrı ayrı hikâyeleri var. Bazıları hâla birlikte, bazıları yollarını ayırmış. 

Gelin hep birlikte bu ünlü çiftlerin romantik tanışmalarına bir göz atalım!

1. Özge Çevik & Tolga Çevik

Tolga Çevik'in ağzından dinleyelim: "Özge’nin, Cem Yılmaz’ın kız kardeşi olduğunu bilmiyordum. Ortak bir arkadaşımızın mekanına gider otururduk. Gürültülü bir şey konuşuyor bir grup. Genç de bir kız ‘Di mi Tolga Çevik?’ deyip duruyor. Ama o zamanlar adımı sadece 10 kişiden biri biliyor. Dedim çattık, deli herhalde. ‘Sizinle konuşabilir miyim?’ dedi. Çok düzeyli ve sempatik bir sohbet ettik. Sonra ona 25. dakikada falan herhalde biz seninle evleneceğiz. Bir daha buluşmak nasip olursa, o saçlar siyah olacak’ dedim."

2. Neslişah Alkoçlar & Engin Altan Düzyatan

Neslişah Alkoçlar soğuk davrandığı için Engin Altan'ın dikkatini çekmiş tanıştıkları davette. Fakat Neslişah, arkadaşına "Ben bu adamla evleneceğim"demiş. Aradan geçen 1 aylık sürenin ardından davette satın alınan ürün sebebiyle yeniden iletişime geçmişler, 2 aylık mesajlaşmanın ardından da sevgili olmuşlar!

3. Lale Cangal & Cemal Hünal

Cemal Hünal şöyle anlatıyor: "Lale’yi ilk defa Nişantaşı’nda Narmanlı Apartmanı’nın önünde arkadaşları ile gezerken gördüm. Siyah kısa bir elbise ve uzun çizmeler giymişti. Koyu kırmızı ruju o dudaklarda görüp de hatırlamamak mümkün değil. Çok güzel, cüretkar ve yetişilmesi zor bir hayat enerjisine sahipti. O günden beri gördüğüm en güzel yaratık hala kendisi."

4. Pelin Akil & Anıl Altan

Anıl Altan şu sözlerle anlatıyor tanışmalarını: "Aslında ikimiz de aynı dizide rol aldık fakat farklı zamanlarda. Ama arkadaş gruplarımızda denk geliyorduk. Hatta iletişimde olmadığımız uzun bir dönem bile oldu ta ki ben onun, o da benim Instagram videolarıma karşı sessiz kalamayıncaya kadar. O an anlamıştım tam benim kafamda, eğlenceli, yaratıcı ve bir o kadar da zeki olduğunu. Sonrası malum; Pelin’den her gün mesajlar."

5. Asena Tuğal & Şahin Irmak

Şahin Irmak, görür görmez aşık olmuş! "Televizyonda ilk gördüğümde göz koymuştum kendisine. Sonra ortak arkadaşlarımız vesilesiyle tanıştık. Ardından bir gün baş başa yemeğe çıktık ve o günden sonra hiç ayrılmadık."

6. Gülben Ergen & Mustafa Erdoğan

Her şeyin Gülben Ergen'in Rumelihisarı konserindeki şovu için Mustafa Erdoğan'a ulaşmaya çalışmasıyla başlıyor. 1 ay sonunda randevu alsa da anlaşma sağlanamadığı için çalışma gerçekleşemiyor. Sonrasında ise bir enstrüman çalmak için yine Mustafa Erdoğan ile görüşen Ergen, aralarındaki çekimi fark ediyor. Ardından da evleniyorlar işte. Çiftin 3 çocukları var fakat bildiğiniz üzere evlilikleri 2012 yılında bitti.

7. Yasemin Ergene & İzzet Özilhan

Yasemin Ergene şöyle anlatıyor: "İzzet Coca-Cola ile ilgilenmek için bir dönem Moskova’da yaşamış. Şirket, lojmanında küçük bir daire vermiş. Küçük de bir televizyonu varmış ve orada benim 3-4 bölüm yayımlanan ‘Aşk Oyunu’ dizimi izliyormuş. Karıncalı karıncalı... Beni görüp beğenmiş. Çevresine sormuş “Nasıl ulaşabilirim” diye, ortak tanıdık çıkmamış. Dizi kalkınca ben ‘Doktorlar’ kadrosuna girdim. İzzet de izin gününde İstanbul’a geliyor. Televizyon izlerlerken babası diyor ki “Oğlum bak bu ‘Doktorlar’ dizisi bizim hastanede çekiliyor.” İzzet bakıyor, beni görüyor. “Ben de bu kızı arıyordum” diyor. Ablası Türkan Abla hastanenin genel müdürü. Ertesi gün İzzet hastaneye geliyor ve tanışıyoruz."

8. Ebru Şallı & Harun Tan

Çift, Yeni Karamürsel Mağazaları'nın ortaklarından Tan'ın planladığı ve kurguladığı bir oyun sayesinde tanışıyor. Harun Tan, sahibi olduğu YKM firmasının katalog çekimleri için uzun süredir ilgi duyduğu Ebru Şallı ile çalışılmasını istiyor. Ajansı aracılığıyla Ebru Şallı ile anlaşıyor. Tan, iki gün süren katalog çekimleri boyunca bir an bile setten ayrılmıyor. Çekimler sırasında Ebru Şallı ve Harun Tan arasında başlayan yakınlık evliliği kadar uzanıyor. Yollarını ayırmış olsalar da güzel hikaye. 😜

9. İpek & Anıl İlter

Anıl İlter, bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında oynadığı reklam filmi ile yaşamının değişeceğini tahmin edemediğini belirterek şöyle anlatıyor tanışma hikayelerini:

"O reklamda şimdiki eşim İpek, beni reklamda görüyor, fark ediyor, çok beğeniyor. Evde anne ve ablasının olduğu bir anda ekrana bakıp 'Ben bu adamla evleneceğim’ diyor. İsmime ulaşıyor bir şekilde. Facebook’tan bana mesaj atıyor; Selam, yolluyor. Ben de selam yolluyorum. Buluşma gerçekleşiyor, 'Bir kahve içelim tanışalım, sohbet edelim’ dedik. Tabii ki böyle olacağını hiç tahmin etmiyordum. Çok mutlu bir birliktelik, çıkma dönemi geçirdik. Sonrasında evlendik, şimdi de bir kızımız var. İsmi de Nil. 3 yaşında öyle mesut bir hayatımız var."

10. Büşra Develi & Burak Deniz

Burak Deniz şöyle açıklıyor tanışmalarını: "Dizi için atölye çalışmasında tanıştık. Çiftli çalışmalarda birbirimizle iyice kaynaştık, her anımız birlikte geçti. Ne onun ne de benim aklımda hiç işin buralara geleceği yoktu bu arada. Zaten hiç aklınızda yokken oluyor böyle şeyler galiba… Çok eğlenceliydi, çok zarifti, çok güzeldi. Etkilenmem uzun sürmedi bu yüzden."

11. Sema Şimşek & Burak Hakkı

Sema Şimşek ile Burak Hakkı'nın ilk karşılaşmaları meslekleri gereği katıldıkları bir açılışta gerçekleşiyor. Ardından bir yıl boyunca hiç görüşmüyorlar; ta ki Best Model yarışmasına kadar. 10 günlük kamp süresince sabah, akşam olmak üzere defalarca selamlaşıyor çift; ama hiç konuşmuyorlar. İkisi de Best Model'de birinci seçiliyor; bu bile yakınlaşmalarını sağlayamıyor. Yarışma sonrasında sürekli defilede karşılaşan Burak Hakkı ve Sema Şimşek arasında zamanla arkadaşlık başlıyor. 1998 yılında bir defile için gittikleri Moskova'da aralarında sıcaklık oluşuyor. Evlilik teklifinin nasıl geldiğini ise bir röportajda Sema Şimşek şöyle anlatıyor: "Bir gün arabada sinemaya gidiyoruz. Ani bir fren yaptı, bana dönüp `Ben seninle evlenmek istiyorum` dedi."

12. Muhterem Nur & Müslüm Gürses

Çift Malatya'da bir konserde tanışıyor. Konserde Gürses, Nur'dan sonra sahne alınca aralarında tartışma çıkıyor. Tartışma uzayınca sinirlenen Gürses, Muhterem Nur'a tokat atıyor. Araya giren yetkililer Gürses'i ikna edince ertesi akşam hep beraber özür yemeğine çıkıyorlar ve ilişki başlıyor. Ne demişler: "Büyük nefretlerden büyük aşklar doğar"

13. Beren Saat & Kenan Doğulu

Kenan Doğulu şöyle anlatıyor: "Benim evimdeki bir yılbaşı yemeğinde tanıştık. Ortak bir dostumuz sayesinde... Planlanmamış bir buluşmaydı. Beren'i beğenmemek mümkün değil. Hakkında ne zaman konuşulsa onu tanısan da tanımasan da insanı heyecanlandıran bir dünya duruşu var. Ama aklımda öyle bir şey yoktu. Tabii tanıdıktan sonra bambaşka... Beren'le tanıştığım an 'âşıklık sistemim' tamamen çöktü, hatlarım kilitlendi. Aklım uçtu!"

14. Arzum Onan & Mehmet Aslantuğ

1993 yılında Detay Film’i kuruyor Mehmet Aslantuğ. 1994 yılında da 1993 Türkiye Güzeli Arzum Onan’a telefon açıyor ve iş teklifinde bulunuyor. Arzum Onan bunu kabul edince de ertesi gün buluşuyorlar. Mehmet Aslantuğ tanışmalarından iki gün sonra kendisinden 12 yaş küçük olan Arzum Onan’a evlenme teklif ediyor! Ardından da 1996 yılında evleniyorlar...

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hctoker

yok bizim hastane yok bizim evde party yok açık artırma gecem yok mağazam , para hep

nurcii

O zaman bekle beni Johnny'im Depp'im alacam seni benim olacaksın adamım :) ;)

vlknsn

-bu dizi bizim hastanede çekiliyor. vay beee :)

buket-gundogmus

Bu ne yaaaa. Hepsi ben bu adamla evleneceğim diyip evlenmiş. Böyle bir şey mümkün mu? Bence bunlar her beğendikleri kisi için bunla evlenicem demişler biri tutmuş iste. Sonra da ben demistim ayağına yatıyorlar. Yaaa bi git.

soohye

tolga çevikkkk !!!! muhteşem bir adam.... Ben de So Jisub la evleneceğim zaten hıhhh :)

Görüş Bildir