Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kilo Vermek İsteyenlere Verilebilecek 10 Tavsiye

1.7bPAYLAŞIM

Kilo verebilmek için yapmanız gereken 10 şey

Kilolar çoğu insanın problemi olmuştur. Özellikle yavaş bünyeli ne içse yarayacak insanlara. O zaman kilo verme seviyemizi bir kademe daha artıracak ondan da ziyade yaşam kalitemizi yükseltecek 10 tavsiye.

Kefir için!

Evet doğru duydunuz. Kilo verme deyince aklımıza gelen en temel şey yediklerimizi iyi sindirebilmemizdir. Buna yardımcı olacak en iyi besin isi kefirdir. İçindeki probiyotik bakteriler barsak floranızı düzenleyecek ve size daha iyi bir sindirim imkanı verecek.

Yeşil çay için.

Yeşil çay en iyi anti-oksidanik içeceklerden birisidir. Vücudunuzdaki serbest radikallerin atılımını sağlar. Aynı zamanda metabolizma hızınızı yükselterek gün içerisinde daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur.

Egzersizden önce kahve tüketin.

Kahve metabolizma hızınızı arttır ve egzersiz öncesinde içtiğiniz kahve yağ asitlerinin daha iyi bir şekilde kana verilmesine yardımcı olur. Yaptığınız sporla daha fazla yağ asidi kullanıp, performansınızı arttırabilirsiniz!

Bol proteinli beslenin.

En önemli tavsiyelerimizden biriside proteinli beslenmek. Proteinin sindirimi zordur bu yüzden karbonhidrat ve yağlara göre daha fazla enerji harcanarak sindirilir. Aynı zamanda kasların besin kaynağıdır. Kilo verirken kastan kaybetmemek istiyorsanız mutlaka proteinli beslenin. Günlük almanız gereken protein miktarınızı hesaplamak için kilonuzu 0.75 ile çarpın!

Kalp atış hızınızı yüksek tutun!

Spor yap demenin başka bir şeklidir bu. İsterseniz aşık olun, isterseniz sevdiğiniz kızla/erkekle vakit geçirin. Böyle bir imkanı olmayan arkadaşlarımız yerinde bile zıplayabilir. Ama belli bir süre kalp atışınızı yükseltmeye çalışın. Bu yağ yakmanızı sağlayacaktır.

Şekeri vücudunuza sokmayın!

En büyük ama en büyük düşman şeker. Hastalıkların başıdır kendisi. Vücudunuza aldığınız en küçük şeker bile insülin değerinizde dalgalanma yaratacak ve durup dururken acıkmanıza sebep olacak. Boş verip yemeyelim şekeri hep beraber.

Glisemik indeks ile tanışın.

Bu yediğiniz besinin içindeki karbonhidratın kana geçme süresinin bir çeşit ifade ediliş biçimidir. Ne kadar az glisemik indeksli yerseniz o yediğiniz daha yavaş kana geçecek ve vücut tarafından harcanma ihtimalı daha artacak. Eğer yüksek glisemik indeksli şeyler yersiniz (hamburger, cips, çikolata) aniden kanınıza çok fazla şeker salınacak, vücut bunu kullanamayıp depolama yoluna gidecek. Sonra gelsin kilolar.

Su için!

Klasik olacak ama su için. Su en en en önemli almanız gereken maddedir. Metabolizma hızınızın artmasında ve yağ yakımında gereklidir.

Evde durmayın!

Evde duran insanın aklına ne yazık ki çoğunlukla -işsizlikten olsa gerek- yemek fikri geliyor. İster istemez acıkıyorsunuz yada can sıkıntısından yiyorsunuz bir şeyler atıştırıyorsunuz. Evden çıkmaya çalışın. Sosyal aktiviteler bulun aklınızı meşgul edin. İlla evde kalırım diyorsanız da ders çalışın mesela.

Bütün bunları kilo vermek için yapmayın!

Sağlıklı yaşamı seçin. Bunları hayat tarzınız yapmaya çalışın. Sabahları erken kalkın, düzenli yaşam sürün. Sağlıklı beslenin ve egzersiz yapın. Yaşam kalitenizin ne kadar arttığına kendiniz bile şaşıracaksınız!

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aylinmars6277

Kilo almak isteyenlere de tavsiyeniz olursa sevinirim.

Görüş Bildir