Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kılıçdaroğlu 'Sokakta Adalet Aranmaz' Diyen Yıldırım'a 15 Temmuz'u Hatırlattı: 'Sokağa Çıkan İnsanımız Engellemedi mi?'

 > 
72PAYLAŞIM

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı "Adalet Yürüyüşü" ne dair ilk kez konuştu. Yıldırım  "Bu sıcakta, mübarek ramazan günü yürümeye lüzum yok ki. Hızlı trenle gidebilir hem de hızlı trene binmiş olur. Niye eziyet ediyor kendine? Sokakta adalet aranmaz. Sokağa davet etmek sokakta çözüm aramak en hafif tabiriyle sorumsuzluktur" dedi. Başbakan’ın sözlerine yürüyüşü sırasında ve Akıncı Üssü yakınlarında yanıt veren Kılıçdaroğlu 15 Temmuz'u hatırlattı ve sordu: "FETÖ darbe girişimini sokağa çıkan insanımız engellemedi mi?"

Başbakan Yıldırım, Yahyalar Merkez Camisi'nde kıldığı cuma namazı sonrası gazetecilere açıklamada bulundu ve sordu: "Sayın Kılıçdaroğlu ne için yürüyor?"

📹  AA

"Adalet için yürüyor" cevabı üzerine Yıldırım, "Ben 'Enis Berberoğlu'nu ziyarete gidiyor' diye duydum. Oraya gitmek için bu sıcakta, mübarek ramazan günü yürümeye lüzum yok ki. Hızlı trenle gidebilir hem de hızlı trene binmiş olur. Niye eziyet ediyor kendine? Sokakta adalet aranmaz. Türkiye bir hukuk devleti... Dolayısıyla birinci mahkeme bir karar vermiş. Bunun daha hak arama yolları devam ediyor. Yargı yolu süreçleri tamamlanmış değil. Mahkemelerin verdiği kararı beğenmesek de saygı göstermemiz lazım. Çözüm aranacaksa çözüm yeri Meclis. Mecliste her türlü mesele konuşulur, hukuk içinde ne çözüm bulunacaksa bulunur. Sokağa davet etmek, sokakta çözüm aramak en hafifinden sorumsuzluktur." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Yıldırım'a yanıtı Kahramankazan'dan verdi: "Demokrasiye adalete her yerde her ortamda sahip çıkacağız"

📹  DHA

15 Temmuz darbe girişiminin planlandığı Kahramankazan ilçesindeki Akıncı Üssü yakınlarında konuşan CHP lideri “Şu an 15 Temmuz’un planlandığı yerdeyiz. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimini sokağa çıkan bizim insanımız engellemedi mi? Demek ki demokrasiye adalete her yerde sahip çıkacağız. Buradan bütün yetkililere sesleniyorum. Yargı bağımsızlığından söz ediyorlar. Savcıya talimat veriyorlar. Yargıya talimatı ben değil onlar veriyor. Provokasyon yapıyorlar. Biz hiçbir yerde hiçbir ortamda provokasyonlara alet olmayacağız. Adaleti bulmak için yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

'Adalet Yürüyüşü' 2. Gününde: CHP İzmir Örgütü de Yarın Yola Çıkıyor - onedio.com
'Adalet Yürüyüşü' 2. Gününde: CHP İzmir Örgütü de Yarın Yola Çıkıyor - onedio.com

Açıklamalar sosyal medyanın da gündeminde 👇

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir