Görüş Bildir
Haberler
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'Kriz' Yanıtı: 'Yaşadıklarımızın Sebebi 1970 Petrol Krizidir' de Diyebilirdin

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'Kriz' Yanıtı: 'Yaşadıklarımızın Sebebi 1970 Petrol Krizidir' de Diyebilirdin

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, 'Erdoğan '2001 krizinin faturasını bugün ödemeye devam ediyoruz' demişsin. Mütevazilik yapmışsın. Bugün yaşananların, senin ekonomist olduğun sanrılarınla hiçbir ilgisi yok. Sana ve şürekana Allah akıl fikir versin; ülke yönetiyorsunuz sizler' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü 2001 kriziyle ilgili sözlerine yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya paylaşımı

Kılıçdaroğlu paylaşımında şunları dile getirdi: Erdoğan “2001 krizinin faturasını bugün ödemeye devam ediyoruz” demişsin. Mütevazilik yapmışsın. “Bugün yaşadıklarımızın sebebi 1970 petrol krizidir” de diyebilirdin. Hatta “O dönem aman petrol canım petrol çağrımıza uyulsaydı, bugün bunların hiçbiri yaşanmazdı” da diyebilirdin.

* Bugün yaşananların, senin ekonomist olduğun sanrılarınla hiçbir ilgisi yok. Sana ve şürekana Allah akıl fikir versin; ülke yönetiyorsunuz sizler!

Erdoğan ne demişti?

Erdoğan ne demişti?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri Açılış Programı’nda yaptığı konuşmada şunları söylemişti:

* Neredeyse her 10 yılda bir tekrarlanan darbeler sebebiyle Türkiye, demokrasi ve ekonomide çok ağır yaralar aldı, bedeller ödedi. Merhum Özal’ın başlattığı açılım seferberliği ise tam ritmini bulacakken koalisyonların sembolü olduğu siyasi istikrarsızlıklar nedeniyle maalesef o da yarım kaldı.

* Türkiye, ekonomide üretim ve sanayileşme alanında içine hapsedildiği cendereyi onca gayretine rağmen kırmayı bir türlü başaramadı. 28 Şubat müdahalesi ve ardından gelen 2001 krizinin toplum hayatında ve ekonomide yol açtığı faturaları ise çok uzun yıllar ödemeye devam ettik.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
66
43
19
3
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Bozkurt

Soma'daki faciayı 1862 İngiltere'si ile kıyaslamıştı. Yapmayacağı şey değil yani.

sirius

Bu işin fıtratında varr demişti

Alexander Sallander

Reyiz az demiş.1402 Ankara savaşı ve devamındaki Moğol istilasının etkileri.Kahpe moğollar ogün tüm bor madenlerimizi saklamışlar,petrolümüzü de içip dansöz ... Devamını Gör

White Troll

Nerdeeen nereyeee her şeyin gaz ve toz bulutu olduğu günleri hatırlıyorsunuz değil mi? Cehape dönemindeki o pislik döneminden aldık taşıdık buralara kadar ge... Devamını Gör