Kendilerine Eş Değil de Köle İsteyen Erkeklerin Kadınlara Yüklediği Görevler

10bPAYLAŞIM

Evlenmek, anne olmak kutsal bir görev olarak nitelendirilse de aslında evlilik müessesesi erkek egemen toplumlarda maalesef ki kadınlara çok büyük roller yüklüyor. İşin çekeni kadınlar, sefasını sürenler ise erkekler oluyor. Elbette ki genelleme yapmıyoruz. Sadece kadınlardan bazı görevleri zorundalarmış gibi bekleyen acınası insanların mevcut olduğunu söylüyoruz. Biz de bu insanların kadınlardan ne istediklerini ve kadınların hayatını kısa sürede nasıl cehenneme çevirdiklerini derledik.

Keyifli okumalar!

Evliyseniz ve bir de anneyseniz size geçmiş olsun. Neden mi? Çünkü kadının özelde ev işleri genelde ise kocasına ve onun ailesine dair maalesef ki birçok görevi var...

Belki siz dayatmanın dışındasınız fakat bu görevleri uygulamak zorunda olan kadınlar var.

Her ne kadar kadınlar bu görevlerin kendilerine ait olmadığını söyleseler de bunu hâlâ idrak edememiş kıt beyinler mevcut. Bu görevlerden bazıları ise şöyle 👇

Kocası için kendinden vazgeçmek; Kadınlar asla kendinizden vazgeçmeyin!

Hayallerinden, yapmak istediği her şeyden vazgeçmiştir. O bir annedir ve kocasından ziyade yapması gereken bir sürü görevi vardır. Çocukların bakımı, ütü, bulaşık, çamaşır, alışveriş, yemek, kocasının dırdırı vs. onu kendinden vazgeçmek zorunda bırakmıştır.

Kendinden vazgeçmesi bir yana, kendi isteklerinden önce hep başkalarının isteklerine öncelik vermek; Bu hayata bir kere geliyoruz. Kendi isteklerinizi önemseyin.

Kocası istiyor diye kendi istediklerini yapamamak, işkenceyle eş değer....

Uykunun en tatlı anında kocası için kalkıp her sabah kahvaltı hazırlamak; Şey yapalım bir de elimizle yedirelim...

Kendiyle ilgili bir şey yaptığında, özel olarak kendisine vakit ayırdığında suçluluk hissetmek; Bir çeşit işkence yöntemi değil de ne?

Bu suçluluk duygusu çok kötü bir durum değil mi sizce? Kendine vakit ayırdığında ya da yeni bir şey yapmak istediğinde hep evdekilerin aklında olması ve kendini suçlu hissetmen...

Çocuklarına bakmak, evi çekip çevirmek için işinden ayrılmak: Eşinin başarılı bir iş kadını olmasını istemeyen tosuncuklar online mı?

Bu maddeyi yazıyoruz çünkü etrafınıza iyice baktığınızda çocukları için evi için işinden ayrılan kadınlar taktir edilir.

Kocasının istediği görüntüde olmak için çabalamak: Kadının da eşinin insan gibi görünmesini istemesinde bir sakınca yok herhalde...

Zayıflamak, makyaj yapmak, güzel güzel kokular sürmek gibi erkeklerin isteklerini yerine getirmek de bu görevlerden. Bu dayatacak kadar da yüzsüzler affedersiniz...

Kocasının ağzından yemeği, gözünden uykusunu eksik etmemek; Emzik de isterler bunlar şimdi...

Kadın iyi bir gözlemci olmalıdır ki kocası acıktığında hemen önüne yemekleri sermelidir. Uykusu geldiğinde de yatağını hazırlamalıdır. Bir ağızlarına emziklerini vermedikleri kalır kadınların. Ona da utanıyorlar sanırım ne dersiniz?

Yaptığı yemeklerin profesyonel bir aşçıdan farkı olmamak; 2 yumurtayla doyurursun karnını...

Şu yemek mevzusu da ne illet bir şeydir. Yemek yapmayı beceremiyorsan sana eksik gözüyle bakıyorlar. Ama bilmiyorlar ki asıl eksik olan kendileri...

Kendi isteklerinden ziyade yatakta kocasının isteklerine cevap vererek tatmin etmek; Beden benim zevk benim...

Bunu da çok duyarız. "Kadın zevk alamaz. Kadın sadece erkeği tatmin etmek için vardır." gibi düşünceler nedeniyle bu madde de bu içerikte yerini aldı. :)

Yönlendirici olan kocasına danışmadan en ufak bir adım atmamak; Bunlar çok konuşuyor ki...

Yönlendiricisi dedik çünkü onsuz adım atmasına izin vermiyor.  Ev kadınlarının yaptıkları harcamalar, kıyafet seçimleri vs. hep kocası tarafından belirleniyor.

Kadınların zorunluluktan kaynaklı istemedikleri görevleri yapmadığı bir dünya dileğiyle...

Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
moonlyscars

ulan beyinlerini siktiklerim,feminizmden bir bok anlamayıp herşeyi ona atıyorsunuz.kadını sürekli kurban olarak görüp onu yüceltmek değildir feministlik.bu değil!kadınların da insani hakları olduğunu hatırlatmaktır.bu hakları almak için savaşan insanlardır onlar.cahil cahil birşey bilmeden konuşuyorsunuz.bıktırdınız artık,yazmak zorunda kaldım.bana göre insan;siyahi,melez,biseksüel,erkek,kadın,transeksüel,agender değil....herşeyden önce INSANDIR.

Gizli Kullanıcı

aynen baya önemli bi konu feminizm çok güzel bi şey kanka erkeklerin alayı orrospu çocuğu

pasaeli

gerçekten iki insan birbirini seviyorsa sevgi herşeyin üstesinden gelir. gerisi hikaye

svep

Ne kadar boş salak işlerle uğraşıyorsun editör.

asuman-kilic

bence editörin yaş 15 falan çok da şeyetmeyin.

Görüş Bildir