Kayıplara Karışmıştı: Onlarca Kişiyi Dolandırdığı Belirtilen 'Bitcoin Safiye'nin Eğlenirken Görüntüleri Ortaya Çıktı

 > 
18PAYLAŞIM

Kendini 'ekonomist' olarak tanıtarak insanlardan 30 milyon TL toplayan ve kayıplara karışan Safiye Gökçe Y.'nin, restoranda eğlendiği anlara ait görüntüleri ortaya çıktı.

'Nitelikli dolandırıcılık' suçundan hakkında yakalama kararı çıkarılan Safiye Gökçen Y.'nin restoranda eğlendiğini gösteren görüntüler basına yansıdı.

Safiye Gökçen Y.'nin arkadaşlarıyla birlikte alkol alıp, kemanla çalınan şarkılara eşlik edip, eğlendiği görülüyor.

Ne olmuştu?

Kendisini Ekonomist Olarak Tanıtmış: Onlarca Kişiyi Dolandırdığı İddia Edilen 'Bitcoin Safiye' Kayıplara Karıştı - onedio.com
Kendisini Ekonomist Olarak Tanıtmış: Onlarca Kişiyi Dolandırdığı İddia Edilen 'Bitcoin Safiye' Kayıplara Karıştı - onedio.com

Bir grup mağdurun şikayetleri üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Safiye Gökçe Y.'nin hesapları incelemeye alındı. Kripto para hesaplarında toplam 8 bin 300 bitcoin olduğu ve bu sayının giderek arttığı belirlendi. Mağdurların 'Bitcoin Safiye' adını taktığı Safiye Gökçe Y.'nin birlikte hareket ettiği kişilerle web sitesi kurduğu, buradan da paralı kişileri ağına düşürdüğü, bir süre sonra da siteyi kapatıp, ortadan kaybolduğu anlaşıldı. Safiye Gökçe Y.'nin Aydın'da 40 kişiyi 600 bitcoin karşılığı yaklaşık 30 milyon lira dolandırdığı belirlendi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir