Görüş Bildir
Haberler
Katil Kocanın Şeytani Planı! Hangi Kadın Cinayetinde Az Ceza Alındığını Araştırmış...

etiket Katil Kocanın Şeytani Planı! Hangi Kadın Cinayetinde Az Ceza Alındığını Araştırmış...

Batuhan
15.04.2021 - 09:07

Selvan Acar cinayetine ilişkin soruşturma tamamlandı. Cinayet sanığı koca Tanju Acar hakkında ‘eşi tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan dava açıldı. Sanık Acar’ın cinayet öncesinde yaptığı akıllara durgunluk veren ‘az ceza planları’ da iddianamede yer aldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Hürriyet'ten Mesut Hasan Benli'nin haberine göre, Muğla Fethiye’de yaşayan 2 çocuk annesi Selvan Acar (25), 8 Aralık 2020’de boşanma aşamasında olduğu eşi Tanju Acar (32) tarafından sırtından ve kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. Fethiye Cumhuriyet Savcılığı, genç kadının öldürülmesine ilişkin soruşturmayı tamamlayarak tutuklanan Tanju Acar hakkında ‘eşi tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet talebiyle dava açtı.

K.Ş. ifadesinde özetle şunları anlattı:

"Bir gün onu öldüreceğim"

"Bir gün onu öldüreceğim"

İddianamede ifadesine yer verilen Selvan Acar’ın annesi Cemile Kaya, kızının Tanju’nun kendisini takip ettiğini, rahatsız ettiğini, tehdit ettiğini, denk gelirse darp ettiğini söylediğini, “Bugün olmazsa yarın ama mutlaka bir gün seni öldüreceğim” şeklinde tehditlerde bulunduğunu anlattığını iddia etti. Tanju Acar’ın tutuklanarak konulduğu Seydikemer-Eşen T Tipi Kapalı Cezaevi’nde, yan hücrede kalan K.Ş. isimli hükümlü verdiği ifadesinde çarpıcı iddialarda bulundu.

"Sahte hesaplar açmış"

"Sahte hesaplar açmış"

“Tanju, ‘Nasıl az ceza alabilirim’ diye bana soruyordu. ‘Bana olayı anlatırsan alacağın cezayı tahmin edebiliriz’ dedim. Eşini öldürmek için planlar yapmaya başladığını, internetten yapmış olduğu kadın cinayetlerinde en az ceza nasıl alınacağı konusunda araştırmaları neticesinde, aldatma durumlarında daha az cezanın verildiğini öğrendiğini belirtti.

Eşinin kendisini aldattığı süsünü verebilmek için sosyal medyadan hesaplar açıp, başkasıymış gibi eşiyle yazışıyormuş. Bunun dışında iki tane de arkadaşını ayarlamış, bu arkadaşları da eşiyle sosyal medya üzerinden yazışıyormuş. Bunlardan sonra sözde biriyle onu yakalamış, çevresini bu şekilde inandırmaya çalışmış. Olay tarihinde de eşini bıçakladığı zaman, evde eşini aldattığını iddia ettiği şahsın tamamen uydurma olduğunu, aslında öyle bir şahsın olmadığını anlattı. Ben bu şahsı cezaevine gelmeden önce hiç tanımazdım ama yaşadığım vicdan azabı nedeniyle bunları anlatmak istedim.”

Anne Cemile Kaya’nın avukatı Fatih Tahancı, Hürriyet’e yaptığı açıklamada, “Sanığın başka bir hükümlüye tüm vakayı anlatması, canavarca hisle planlayarak eşini öldürdüğünü ortaya koymuştur” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
667
154
105
57
12
11
10
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
BlueCraving

Senin Allah belanı versin yaratık! ama yanında da sana bu parlak fikirleri veren adalet düzenini de....

DoctorWhat

Olacağı buydu, ota boka indirim yapılır, ota boka hafifletici unsur muamelesi yapılırsa kaçınılmaz olarak bu gibi durumlar ortaya çıkacaktı.

Söyledim gitti

Lan aldatırken yakalasan ne olacak. En fazla şerefsizmiş der boşarsın. Katilliğin de hafifletici sebeplerini buluyorlar ya ne desem bilemedim.