Karısı Hamile Olan Erkekler İçin 8 Hayat Kurtaran Tavsiye

 > 

1. Cevabı hayır olan sorulara hazırlıklı olun.

Karınızın hamilelik öncesi dönem ile mevcut durumu arasında fiziksel açıdan herhangi bir değişiklik olup olmadığına yönelik dolaylı doğrudan her türlü sorusunu, imasını ve iddiasını esaslı bir ses tonu ile reddetmek, size yol, su ve daha az elektrik olarak geri dönecektir.

2. Evdeki tadilat ve yenileme sürecine dahil olun

Arkadaşlar kaçışınız yok, o kullanılmayan boş odada ne varsa hepsi çıkacak, paketlenecek gönderilecek, duvarlar boyanacak, yeni perdeler takılacak, çocuk için mobilyalar alınacak ve nihayetinde bu oda mümkün olan en kısa sürede hazır hale gelecek. Belki eve ikinci bir tuvalet bile yapılabilir, şaşırmayın. Bir an önce gereğini yapın, karınızın aklından çıksın.

3. Yanınızda sürekli yiyecek ve içecek bulundurun.

Doğru beslenme hamilelik süreci için oldukça önemli. Ama daha da önemlisi karınız "açım" dediği andan itibaren kronometrenin tuşuna basılmış, geri sayımın başlamış olduğunu idrak edebilmemizdir. Bir an önce karınızın karnını doyurun. Bu durumda evinizde yeterli stok yapmadıysanız sıkıntılı bir 30 dk sizleri bekliyor. Benzer bir durumla dışarıda da karşılaşabilirsiniz, derhal eldeki eni iyi seçenekleri sıralayın ve bir an önce karınızın karnını doyurun. Karınız ne zaman yemek yerse, oturun siz de onunla birlikte yiyin. En az onun kadar, mümkünse ondan daha fazla yiyin ama sakın karınızın yemeğine el uzatmayı filan denemeyin.

4. Böyle bir görüntüyle karşılaşırsanız panik yapmayın.

Karınızla evde sıradan bir film izliyorsunuz, iki saniye mutfağa gittiniz geldiniz karınızı daha önce hiç görmediğiniz şekilde ağlarken bulursanız panik yapıp filmi kapatmaya çalışmayın, daha çok kızabilir. Yumuşak bir ses tonuyla  "Ne oldu?" diye sorun, anlattığı şeyler sizin için hiçbir anlam ifade etmeyecektir, boş yere zorlamayın. 15 dakika sonra kendiliğinden normale dönecektir, üstünde durmayın.

5. İlaç setiniz yanınızda olsun.

Ne işe yaradığını bilmenize gerek yok, ama Folik Asit, Omega 3, D Vitamini, Kalsiyum haplarının her daim karınızın yanında olduğundan emin olun. 5. aydan itibaren düzenli olarak kullanacağı bir çatlak kremine ihtiyacınız olacak. Ayrıca, 6 aydan itibaren mide yanması, reflü gibi durumlara hazırlık olmak adına Rennie benzeri ilaçlar bulundurun.

6. İyi bir dinleyici olduğunuzu kanıtlamanın tam zamanı.

Hangi okulda okuyacak? Bakıcı tutsak mı? Uyku düzeninin nasıl olması gerekir? Sigarayı bırakacak mısınız? Kime benzeyecek? İyi bir anne olacak mı? İyi bir baba olacak mısınız? Çocuk olunca hayatınız nasıl değişecek? Nasıl kendinize zaman yaratmanız gerekecek? Sezaryen mı olsa yoksa normal doğum mu? Karınız aldığı kiloları doğumdan hemen sonra verebilecek mi? Burada saymakla bitmez, birçok konuda çok enteresan sohbetler sizi bekliyor. Günde en az bir konuyu kapatmaya çalışın, şanslıysanız 9 ayda biter.

7. Yerinizi yastıklara ve çocuğunuza bırakmaya hazırlıklı olun

Hamileliğin ilk günlerinden itibaren yatağın bir köşesine doğru santim santim kaymaya başlayacaksınız. Hamileliğin sonlarına doğru kendinizi yatağın bir ucunda karınızla aranızda 2-3 yastıkla duvar örülmüş durumda bulacaksınız. Doğuma kadar bu böyle, doğumdan sonra yastıkların yerini çocuğunuz alacak, sizin durumda bir değişiklik olmayacak, aynen devam. Olmazsa salonda yeriniz hazır zaten, rahat olun.

8. Çocuğun ismi konusunda acele etmeyin.

Çocuğunuzun ismini siz koymak isteyebilirsiniz. Unutmayın, karınız da istiyor. Burada sonuç almak istiyorsanız sabırlı olmanız lazım. Sakın ilk aklınıza gelen ismi karınızla paylaşıp hakkınızı yitirmeyin. Öncelikle dedenizin, büyük dedenizin ismini koyma fikrini atarak karınızın aklını karıştırmaya çalışın. Duygularının tavan yaptığı bir anı kollayın, uygun zamanda derhal harekete geçin. Erkek bekleyenler kısa, sert ve otantik bir anlamı olan isimlerle şansını deneyebilir, kız isimleri için çok fazla düşünmenize gerek yok, annesi bir isim bulmuştur zaten.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir