Kanıyla 'Beni Ragıp Vurdu' Yazmıştı: Nurtaç Canan'a Kurşun Yağdıran Kocası Tutuklandı

 > 
120PAYLAŞIM

İstanbul Zeytinburnu’nda ayrılmak istediği eşini silahla vurarak yaralayan Ragıp Canan, kasten öldürmeye teşebbüs suçuyla çıkarıldığı Bakırköy 2. Sulh Ceza Hakimligi'nde tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderildi. Ragıp Canan, adliyedeki ifadesinde dehşet gecesini anlatırken "Kontrolümü kaybettim" sözleriyle kendisini savundu.

Zeytinburnu'nda boşanmak isteyen eşi Nurtaç Canan'ı silahla yaralayan Ragıp Canan, "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan sevk edildiği Nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanarak Metris Cezavi'ne gönderildi.

Çaydanlığı yanlışlıkla eşinin üzerine dökmüş

4 Haziran'da kendisinden boşanmak isteyen eşini yaraladıktan sonra kaçan ve dün akşam gözaltına alınan Ragıp Canan emniyetteki işlemlerinin ardından Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi. Cumhuriyet savcısına ifade veren Ragıp Canan, Nurtaç Canan'ın 23 yıllık eşi olduğunu, 1 Haziran’da eşiyle iş meseleleri nedeniyle tartışmaya başladıklarını, bu tartışmada elinde bulunan çaydanlığın yanlışlıkla eşinin koluna ve üzerine döküldüğünü, bu olayda bir kastının olmadığını ileri sürdü.

'Rahmetli babama bile küfür etti'

Şüpheli Ragıp Canan, 4 Haziran’da eşi ile Mersin’e gitme konusunda tartıştıklarını, eşine sürekli olarak işinin olduğunu, gitmemesi gerektiği söylediğini ancak eşinin kendisini dinlemeyerek her defasında gideceğini belirttiğini anlatarak, "Bunun üzerine aramızda tartışma yaşandı. Tartışma sırasında eşime hitaben 'Ben seni bırakmam, bu dükkanımız, bu dükkanı pazartesi açmamız lazım.' dedim. Bunun üzerine eşim bana 'Ben gideceğim. Köpek gibi bana mecbursun. Dükkan benim adıma, bu dükkanı sana açtırmam.' dedi ve böylece tartışmaya devam ettik. Eşim bu sırada rahmetli babama bile küfür etti" dedi.

'Kontrolümü kaybettim'

Bir anda kontrolünü kaybederek, kapı giriş dolabında bulunan ruhsatsız silahı aldığını anlatan şüpheli Ragıp Canan, ifadesine şöyle devam etti: 

"Silahı aldıktan sonra eşime 'Gitmeyeceksin, burada kalacaksın.' dedim ve kontrolümü kaybederek, bacaklarına doğru ateş ettim. Eşimin bacaklarından başka herhangi bir vücut bölgesine ateş etmeye çalışmadım. Olayın şoku ile kaç el ateş ettiğimi bilmiyorum. Eşimi kanlar içinde görünce çok korktum ve olay yerinden kaçtım. Hatta kaçarken kapıyı açık bıraktım. Kapıyı açık bırakmamın sebebi komşularımın eşimi fark ederek, ambulans ve doktor çağırmasını sağlamaktı. Daha sonra oğlumu aradım ve kendisine 'Annenin ağzını burnunu kırdım, annen kötü durumda, acil ambulansı ara.' diye söyledim. Sonrasında kaynanamı aradım ancak kaynanam telefona cevap vermedi. Kayınpederimi arayarak, 'Sizin yüzünüzden, evimi yıktınız, karımı vurdum.' dedim ve telefonu kapattım."

Kasten öldürmeye teşebbüsten tutuklandı

Savcılık, ifadesinin ardından şüpheli Ragıp Canan, tutuklanması istemiyle Nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli Ragıp Canan'ın "kasten öldürmeye teşebbüs etmek" suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Nurtaç Canan, eşi tarafından bacaklarından vurulmuş ve kanıyla 'beni Ragıp vurdu' notunu yazmıştı👇

Terk Etmek İstediği Eşi Tarafından Vurulan Nurtaç Canan, Kanıyla Not Bıraktı: 'Beni Ragıp Vurdu, Hakkınızı Helal Edin' - onedio.com
Terk Etmek İstediği Eşi Tarafından Vurulan Nurtaç Canan, Kanıyla Not Bıraktı: 'Beni Ragıp Vurdu, Hakkınızı Helal Edin' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir