Görüş Bildir
Haberler
Kan Vermek Bu İcat ile Artık O Kadar da Korkutucu Değil

Kan Vermek Bu İcat ile Artık O Kadar da Korkutucu Değil

ATKN
07.11.2014 - 22:00

Kan vermenin ne kadar önemli olduğu ortada. Ancak eğer damarları kolayca bulunamayan biriyseniz bu işlem eziyete dönüşebiliyor. Australian Red Cross Blood Service önderliğinde geliştirilen cihaz sayesinde damarların yerini tespit etmek, artık çok daha kolay bir hale geliyor.

Kanımızda bulunan hemoglobin, infrared ışığı emdiği için damarlarımızın haritası hemen ortaya çıkıyor. Kan alma işlemini kolay hale getiren sistemin kan verme oranlarını da arttırması bekleniyor. Şu anda Avustralya’da denenmeye başlanan cihazın ileride daha fazla ülkede kullanılacağı belirtiliyor.

Deneme aşamasında olan sistemin asıl amacının, gözle görülemeyen damarları bulabilmek ve kan verme sırasındaki konforu daha yüksek seviyeye çıkararak insanların tekrardan kan vermeye gelmelerini sağlayabilmek olduğu dile getiriliyor.

Cihazın nasıl çalıştığını merak ediyorsanız aşağıdaki videoyu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

LOG

Kaynak: http://www.log.com.tr/kan-vermek-bu-i...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
cnsfrd

önemli olan bize ne zaman geleceği. bu gün hastaneye gitmek zorunda kaldım, arkadaşı götürdük ve durum "bilemiyorum altan" hala

Prawn Rus

Üzerine para verdiklerinde bile kan bağışı o kadar kolay artmıyor... http://ackuzu.wordpress.com/2014/10/27/kan-bagisi-iyilik-yap-denize-at-mi/