Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadınların Erkekleri Bir Türlü İkna Edemediği 24 Şey

 > 
5.7bPAYLAŞIM

Her defasında sebeplerini tane tane açıklasalar da erkeklerin kadınlar konusunda bir türlü ikna olmadığı şeyleri sizler için araştırdık. Neden 1 saatten aşağı hazırlanamazlar, neden tuvalete grup halinde giderler, neden depresyona girince soluğu kuaförde alırlar. İşte kadınların pek çok defa izah etmesine karşın erkekleri bir türlü ikna edemedikleri başlıca 24 şey.

1. Topuklu ayakkabı aslında çok rahat

Erkeklerin asla anlayamadığı, kabul etmeye hazır olmadığı ilk şey. Bir kadın isterse NASA'ya test ettirip onaylatsın bir erkeği topuklu ayakkabının rahat olduğuna ikna edemez, mümkün değil.

2. Hazırlanmak öyle kolay değil

Üste tişört, alta pantolon giyip ardından ayakkabılarını da giyerek 3 dakikada hazırlanan bir erkeğe giyinip kuşanmanın neden asgari 1 saat sürdüğünü anlatabilmenize imkan ihtimal yok.

3. Depresyon ile kuaför birbiriyle çok alakalı

Depresyonunu arkadaşları ile içerek, içine atarak tedavi etmeye çalışan bir cins, kuaför ile depresyon arasındaki bağlantıyı mümkün değil kuramaz.

4. Başkasının tabağından yemek diyeti bozmaz

"Ben diyetteyim sen kendine söyle" dedikten sonra karşısındakinin tabağından atıştırmanın diyeti bozmayacağı gerçeğini anlatmayı denemeyin, anlamazlar.

5. Beyaz slip don rahatsız edicidir, çünkü...

Hiç kendinizi yormayın hala beyaz slip don üretimi durmadıysa derdinizi anlatamıyorsunuz işte.

6. Jartiyer günlük olarak kullanılacak bir şey değil

Hiç kendinizi yormayın, dizilerde, filmlerde gördüğü her şeyi çocuk gibi isteyen birine jartiyerin günlük kullanıma yönelik olmadığını, hatta rahatsız edici olduğuna ikna edemezsiniz. Ona şekil olsun da gerisi önemli değil.

7. Alıştıktan sonra ağdanın acısı hissedilmiyor

Boşuna nefesinizi tüketmeyin, ağdanın kendisine yapıldığını hayal ettikçe size olan inancı iyice kaybolacaktır.

8. Külotlu çorap sıcak tutuyor

Hadi tayt deseniz belki de, incecik çorabın gerçekten sıcak tuttuğuna bir erkeği ikna etmeniz oldukça zor.

9. Dizlerin görünmesi mini etek olduğu anlamına gelmez

Erkeği sizin gibi düşünen biri olarak görme hatasına düşüyorsunuz. Diz görünüyorsa mini etektir tartışmayın.

10. Yok bir şey...

Yüz yıllardır süren ve kazananı olmayan bir savaş

-neyin var

-yok bir şey

-var var

-yok dedim ya

-anlarım ben var

-yok 

-var...

11. Doğum yapmak ile sünnet olmak kıyaslanabilecek iki şey değil

Çocukluktan başlayan bir kısır döngü. Erkekler kadın doğum yapıyorsa biz de sünnet oluyoruz diyecektir. Erkeklerin doğum yapabileceği günlere kadar bu kısır döngü sürecektir.

12. Kimse adres sordun diye arkandan "bu nasıl erkek?" demez

Boşuna uğraşmayın, ha adres sormuş ha erkekliğinden vazgeçmiş, ikisi de aynı şey. Erkek adam yolunu kendi bulur!

13. Usta çağır, sen hiç uğraşma

Erkekleri pek tanımıyorsunuz anlaşılan. Bir erkek evin ufak tefek işlerini de yapamayacaksa ne anladık biz o işten. İllaki bulaşacak, bozacak, 1 liralık işi 10 liralık yapacak ki erkek olduğu anlaşılsın.

14. Fazla bir şey almayacağım, hemen bakar çıkarız

... Sanki bu konuda biraz haklılar gibi...

15. Sadece arkadaşım

İkna edilememezlik konusunda ilk üçe girecek bir ifade. Bir erkeği başka bir erkeğin sizinle sadece arkadaş olduğuna inandırmanız deveye hendek atlatmak ile eşdeğer zorluk derecesinde.

16. Rus kızları 35'inden sonra çöküyormuş

Bir strateji olarak kullanıyorsunuz bunu ama maalesef hiçbir erkek buna inanmayacaktır. Geleceği düşünmüyorlar ki, 35 yaşın sonrasını düşünebilsinler. Ne görüyorlarsa o.

17. O kızın sende gözü var

Erkeği ikna etmeye mi çalışıyorsunuz yoksa egosunu mu okşuyorsunuz belli değil. İkna olsa bile bunu sürekli söylemeniz için ikna olmamış gibi davranacaktır.

18. 10 çift ayakkabı = hiç ayakkabı

Bir klasik bir de spor ayakkabı ile ömrünü geçiren erkeğe 10 çift ayakkabının aslında nasıl bir yokluk olduğunu izah etmeniz sizce mümkün mü?

19. Yok öyle hemen ne demek istediğimi anlamak

Erkeklere dolaylı konuşmanın, isteklerinizi dolambaçlı yollardan anlatmanın hikmetini açıklayamazsınız. Bir başka kısır döngü de budur siz dolaylıya aşıkken onlar direkt olmanız için bastıracaktır. Kazananı olmayan bir mücadele

20. Çok tokam yok hepsinin amacı farklı

Ayakkabıyı, makyajın önemini açıklayamadığınız birine sizce neden 25 çeşit tokanız olduğunu anlatabilir misiniz?

21. Biz tuvalete gidiyoruz

Erkekler tuvalete sadece işlerini görmek için giderken sizin orada makyaj tazelediğinizi, makyaj ürünü değiş tokuşu yaptığınızı, onların dedikodusunu çevirdiğinizi anlamayacaklardır. Tuvalet bazen sadece tuvalet değildir.

22. Siyah ayakkabı ile kahverengi çanta olur mu hiç?

Ayakkabı-çanta, tişört-pantolon, gömlek-etek uyumundan bahsetmeyi, ona bunların uyumlu olması gerektiğini cidden açıklayabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Kahverengi jean üzerine sarı tişört altına da siyah ayakkabı giyen birine? İlahi.

23. Neden yatmadan önce saç taranmasın ki?

Sabah kalktığında bile saçını taramayan birinden çok şey bekliyorsunuz.

24. Ve evet, regl gerçekten sancı yapıyor

Hiç uğraşmayın, sizin naz yaptığınızı, abarttığınızı, vs. düşünecektir. Regl ne ki sancısı ne olsun değil mi ama?!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pera00

Ağdaya alışılıyor mu? Topuklu ayakkabı rahat mı? Beyaz donu giyen erkek jartiyerli giymemizi istiyor çünkü görüntüye önem veriyor ve sarı tişört kahverengi pant siyah ayakkabı mı giyiyor? Bunlar bana ters ama gerisi çoğunluk için geçerli olabilir mutlaka uymayanlarda vardır.

uzumakinaruto

11 numara

elaeldrinerdem

On numara beş yıldız :)

Görüş Bildir