Kadınların Cinsel Hayatıyla İlgili En Çok Merak Edilen 13 Soruyu Açık Açık Cevaplıyoruz

6PAYLAŞIM

Hep düşünülür ama çok konuşulmaz; konuşulsa bile cevaplar yeterli bulunmaz. Biz de sizler için kadınların cinsel hayatlarıyla ilgili en çok merak edilen 13 soruyu ve cevabını bulduk.

1. Kadınlar regl döneminde seks yapabilir mi?

Teknik olarak yapılmasında bir sakınca yok. Fiziksel olaraksa şöyle durumlar var: Akıntı hali devam edeceği için partnerin bu durumdan rahatsızlığı ve motivasyonun sağlanmaması söz konusu. Bunun da dışında, kadınlar regl dönemlerinde vajinal enfeksiyona açık hale gelirler. Bu yüzden temizlik ve korunma çabası, daha üst seviyede tutulmalıdır.

2. Kadınlar orgazm sonrası neden erkekler gibi boşalmaz?

Her kadının boşalma ve orgazm reaksiyonu farklıdır. O porno filmlerde görmüş olduğunuz kadınların boşalması gibi bir şey genellikle söz konusu olmaz; ki oyuncuların çoğu zaman idrarını dışarı aktarması insanları boşalma konusunda yanıltmıştır. Kadınlar uzun uyarılmalardan sonra gerginleşme ve kasılma haline geçerler. Cinsel birleşme sırasında yaşadıkları gevşeme ve rahatlama, vajina çevresinde bulunan bezlerin bir takım salgı üretmesine sebep olur. Bu her kadında aynı şekilde gerçekleşmez. Kimisi ağlar, kimisi bağırır, kimisi titrer ama sonuç olarak erkeklerde olduğu gibi şiddetli bir meni salgılanması söz konusu değildir.

3. Kadınlar için penisin boyu mu, işlevi mi önemlidir?

Yıllardır tartışılan ve sonucu asla bulunamayan bir konu da bu. Yapılan araştırmalara göre, kadınların yüzde 21’i ilişki sırasında penis boyunun, yüzde 32’si penis kalınlığının, yüzde 1’i ise hem boy hem de kalınlığının önemli olduğunu belirtmiş. Aslına bakarsanız bunun da bir standartı yok. Çok daha önemlisi, kadının yeterli şekilde uyarılıp uyarılmaması. Yani erkeklerin penis boylarına güvenerek girdiği her cinsel ilişkinin başarılı olma garantisi yok.

4. İlk ilişkide mutlaka kanama olur mu? Hiç kanama olmaması normal mi?

Seksolog Rayka Kumru konuyla ilgili şöyle söylemiş:

"Vajinada bazı kişilerde bulunan zar, kimilerinde daha kalın ve kapalı bir yapıya sahipken
kimilerinde daha esnek veya incedir. Kimi zaman zar o kadar esnektir ki ancak doğum
esnasında tamamen yok olur. Dolayısıyla zarın yapısına bağlı olarak bazı kişilerde ilk cinsel
birliktelik esnasında kanama olmayabilir. Kanama çoğunlukla zardan dolayı değil, vajinanın
yeterince ıslak olmaması ve çok sert ya da acele şekilde birleşme olmasından kaynaklanır. 

Kanama olursa ne kadar sürmesi normaldir? 

Kanamanın birkaç gün sürmesi normal mi?
Kanama her ilişkide deneyimlen bir durum değildir. Olduğunda zaman zaman 2-3 gün
lekelenme şeklinde devam edebilir. Daha uzun sürdüğü ve kanama miktarının arttığı
durumlarda mutlaka doktora gidilmelidir. "

5. Kadınlardaki G noktası tam olarak nerede bulunur?

Her şeyden önce G bir nokta değil bölgedir. Ve herkeste aynı tepkiyi vermeyebilir. 1940'larda Alman jinekolog tarafından adı konulan G bölgesinin, kadının en erojen bölgelerinden biri olduğu söylenmektedir. 

G bölgesinin vajina duvarında, yaklaşık 5 cm derinlikte bulunan bir alan olduğu tarif edilir. Bu bölgenin, kadının orgazma ulaşmasını kolaylaştırdığı söylenmektedir. Erkeklerde ise kadınlardaki G noktasına karşılık gelen bölgenin testislerle anüs arasında bulunduğu söylenmektedir ama G bölgesi herkeste aynı tepkiye sebep vermez ve aynı noktada değildir.

Detaylı bilgi için.

6. Korunmasız ilişki sonrası ertesi gün hapı kullanmak ne kadar işe yarar?

Bir kere hepsinden önce şunu söylemeliyiz: Ertesi gün hapı bir doğum kontrol yöntemi değil, acil durum ilacıdır ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara karşı bir koruma sağlamaz. Hayatta bazen kontrollü olunamayan durumlar oluşur, bilirsiniz. Ertesi gün hapları, cinsel ilişkiden sonraki 72 saat içerisinde alındığı taktirde gebelik ihtimalini büyük ölçüde ortadan kaldırır. Ancak, ertesi gün haplarını alışkanlık haline getirmek; sağlık uzmanları tarafından önerilmez.

7. Kadınlar kendilerine oral seks yapılmasından hoşlanır mı?

Elbette hoşlanır ama bu da kanun hükmünde kararname değildir. Her kişinin kendi tarzı ve uyarılma alanları vardır, dolayısıyla bunda da bir standarttan bahsedemeyiz. Uzmanlar, çiftler için oral seksin bir tabu olmaması gerektiğini, hatta heyecan verici bir eylem olduğunu da söylüyorlar.

8. Hamilelikte seks yapılabilir mi?

Yapılabilir hatta kadının odaklandığı annelik olgusu sebebiyle kaybetmeye yüz tuttuğu öz güvenini tazeler. Yapılmadığı durumlar da vardır ve bunu asla göz ardı etmemek gerekir. Gebeliğin son üç ayı içinde bulunmak, erken doğum tehlikesi içinde bulunmak, düşük yapma riski, rahim ağzı yetmezliği ve çoklu gebelik, hamileyken seks yapılmaması gereken durumlar olarak belirtiliyor. En güzeli, bu konuyu bir de doktora danışmak.

9. Her kadın mastürbasyon yapar mı?

Yapmayabilir. Cinsellik algısı, her kadın için farklıdır. Uzun süre cinsel ilişkiye girmemenin yoksunluğunu çekmeyen kadınlar olduğu gibi, mastürbasyona hayatında yer vermeyen kadınlar da vardır. Ancak uzmanlara göre mastürbasyon, kadınlar için oldukça sağlıklı ve kişisel keşif eylemidir.

10. Vajina sabunla, köpükle temizlenmeli midir?

Cevabı çok net, hayır! O sevdiğimiz kokulu duş jelleri ya da sabunlarla vajinayı temizlemek, içerde bulunan vulva derisini tahriş edecek ve vajinanın doğal florasını bozacaktır. Mümkün olduğunca kimyasal içermeyen doğal ürünlerle ve sadece suyla vajinayı temizlemek, iç çamaşırı olarak da sentetik yerine pamuklu giysiler seçmek en sağlıklı olanı.

11. Kadınlarda cinsel isteksizlik neden olur?

Bunun birçok sebebi olabilir. Birincisi toplum baskısı, ayıplanma gibi korkular. Bir diğeri insanların cinsellikle ilgili yaptığı "acıyacak" gibi dayanaksız yorumlar. Bunun dışında partner ile olan uyumsuzluk da aslında en çok göz ardı edilen sebeplerden biri. Doğal hayat içerisindeki depresyon da nedenlerden bir tanesi. Bir de doğum sonrası annelik duygusu ve eşe odaklanamamak da en sık görülen sebeplerden. Fakat hiçbirinden korkmaya gerek yok, hepsi de uzman desteği ile çözülebilen şeyler.

12. Seks için mükemmel bir vücut şart mıdır? Fazla kilolar yüzünden seksten soğumak ne kadar mantıklıdır?

Hiç mantıklı değildir. Cinsellik, her şeyden önce bir elektrik meselesi. Siz sadece kendi sağlığınız ve kendi beğenileriniz için vücudunuzla ilgili değişimlere izin verebilirsiniz unutmayın. Dünyada birbirleriyle uyumlu ve çok sağlıklı cinsellik yaşayan bu tür çiftler var. Vücudunuz, asla sizi cinsellikten soğutmasın.

13. Cinsel ilişki sırasında vajinadan çıkan sesin sebebi nedir?

Seks esnasında vajina genişleyip daraldığı için içeri daha fazla hava dolar. Cinsel ilişki bittiğinde içeri dolan hava bir sesle ortaya çıkar. Yani aslında ilişki sırasında içeri sıkışan havanın, bir süre sonra kendini rahat bırakarak sesli bir halde dışarı çıkmasıdır bu durum. Merak etmeyin, birçok kişi sizinle aynı durumu yaşıyor.

Mutlu biten gecenin sırrı OKEY Nirvana ile ortaya çıkıyor.

OKEY Nirvana afrodizyak etkili ve ultra kabartmalı yapısıyla kadınların hazza ulaşması için tasarlandı!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mintax

#15 fortlama 😁

Görüş Bildir