Görüş Bildir
Haberler
Kadıköy Belediye Başkanı: "Kimse 'Çökmesin' Diye Yat Limanı’na Talibiz"

Kadıköy Belediye Başkanı: "Kimse 'Çökmesin' Diye Yat Limanı’na Talibiz"

Kadıköy Belediye Başkanı CHP'li Şerdil Dara Odabaşı, özelleştirilmek istenen Kalamış Yat Limanı'na ilişkin 'Biz kimse ‘çökmesin’ diye Kadıköy Belediyesi olarak Kalamış Yat Limanı’na talibiz' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı için 10 yıl önce alınan özelleştirme kararı süreci devam ederken, 21 Mayıs 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kalamış Yelken Kulübü için de özelleştirme kararı alındı. 

BirGün'ün aktardığına göre CHP’li Odabaşı alınan bu karara sert tepki gösterdi.

Odabaşı, Mehmet Ağar'ın Yalıkavak Marina’ya ilişkin “Biz olmasak idik oraya mafya çökecekti” sözlerine de gönderme yaptı.

Belediye Başkanı Odabaşı, “Kimse buraya ‘çökmesin’ diye, Kadıköy Belediyesi olarak yeşil alanı korumak şartıyla biz talibiz. Bir metrekare daha betona tahammülümüz yok” dedi.

"150 milyon TL harcandı"

"150 milyon TL harcandı"

Yat limanının sürecini de anlatan Odabaşı, “Fenerbahçe Dalyan yöresi ile Bostancı arası sahil dolgu alanı yeşil alan, yol ve rekreasyon alanı olarak kullanılmak amacıyla 1985 yılında belediyemize tahsis edilmiş ve bugünkü karşılığı 150 milyon TL olan inşaat belediyemizce yapılarak 1988 yılında yat limanı olarak işletmeye açılmıştır” diye konuştu

"Belediye olarak yeniden talibiz"

"Belediye olarak yeniden talibiz"

.

“1992 ise yılında Maliye ve Gümrük Bakanlığı, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün aldığı bir kararla, başkanlığımıza olan tahsis kaldırılmıştır. Biz bugün, kimse buraya ‘çökmesin’ diye, Kadıköy Belediyesi olarak buraya yeniden talibiz” diyen Odabaşı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yarın Kadıköylülerle beraber biz buranın işletmesine, mevcut halini koruyarak, bir metrekare ek inşaat yapmayarak talibiz. Kamunun kamuya devri çok rahat şekilde olabilir. Eğer niyetleri varsa, Kadıköylülerin seçtiği yönetime emanet etmek üzere burayı Kadıköy Belediyesi’ne verebilirler. Biz herhangi bir inşaat yapmadan, mevcut alanı yenileyerek, burayı günün ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde planlayarak, hatta mevcut alandan yeşil alan yaratmak şartıyla buraya talibiz. Tüm dünya yeşil alanlara, sosyal alanlara daha fazla yer açarken, biz elimizdeki bu alanı birilerine devrediyoruz. Bunu çok iyi anlatıp, doğru bir zeminde savunmamız gerekiyor. Kadıköy Belediyesi tüm paydaşlarla ortak çalışmaya hazır. Bunu doğru bir şekilde anlatabilirsek, bu pandemi koşullarında bu yapılanın yanlış olduğunu gösterebilirsek inanıyorum ki Kadıköylünün gücüyle beraber, ‘geleceğimizi çalma operasyonundan’ vazgeçecekler. Yargı umarım özgür iradesi ile karar verir.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
83
32
18
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
umuut

Mafya çökmesin diye uğraşıyoruz. Tee Allahım ya