Görüş Bildir
Haberler
Kabine Toplantısı Ne Zaman, Hangi Gün Yapılacak? 1 Haziran Normalleşme Nasıl Olacak?

Kabine Toplantısı Ne Zaman, Hangi Gün Yapılacak? 1 Haziran Normalleşme Nasıl Olacak?

Türkiye’de koronavirüs sebebiyle uygulanan yasakla Kabine toplantısında karara bağlanıyor. Toplam 17 gün süren tam kapanma sonrasında, 1 Haziran’a kadar kademeli normalleşme adımı olacağını açıklanmıştı. Kafe ve restoranlar hala kapalı durumda. Vatandaşlar, 1 Haziran’dan sonra normalleşmenin nasıl olacağını merak ediyor. Peki, Kabine toplantısı ne zaman yapılacak? Yeni normalleşme kararları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kabine Toplantı Ne Zaman Yapılacak?

Kabine Toplantı Ne Zaman Yapılacak?

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı genel olarak iki haftada bir defa yapılıyor. Son Kabine Toplantısı geçtiğimiz hafta yapıldı. Kesin bir açıklama olmamakla beraber yeni kabine toplantısının önümüzdeki hafta 31 Mayıs veya 1 Haziran tarihlerinde yapılması bekleniyor.

1 HAZİRAN NORMALLEŞME NASIL OLACAK?

1 Haziran’da uygulanacak yeni kararlar henüz açıklanmadı. Ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde yeni yayınlanacak genelge için şunları söylemişti;

Zor bir dönemden geçiyoruz. Sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Vaka sayılarını 60 binden 10 bin seviyesine düşürdük. Belki bir takım tedbirlerimiz olabilir. Aşılamada ivmelendirmeyi yakaladığımız andan itibaren çok daha hızlı ilerleyebileceğimizi ifade edebilirim.

1 Haziran'dan itibaren daha rahatlayacağımıza inanıyorum. Buradan bir ölçü tutturmak yanıltmak anlamına gelir. Niyetimiz olduğunca kısıtlamaları ortadan kaldırmaktır. Amacımız ters bir rüzgarla karşı karşıya kalmadan temizlik mesafe ve önlemlere dikkat etmeliyiz.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın