Görüş Bildir
Haberler
Kabataş Lisesi'nde Atatürk'e Yapılan Saygısızlık Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Kabataş Lisesi'nde Atatürk'e Yapılan Saygısızlık Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Yasin Arslan
11.01.2022 - 16:58 Son Güncelleme: 11.01.2022 - 17:31

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Kabataş Erkek Lisesi'nde Mustafa Kemal Atatürk portresine yapılan saldırı ve hakaret hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

'Atatürk’ün hatırasına hakaret'

'Atatürk’ün hatırasına hakaret'

ANKA'nın haberine göre, ADD de görüntülerin ortaya çıkmasının ardından o öğrenciler ile okul ve yurt idaresi hakkında, 'Atatürk’ün hatırasına hakaret' suçundan suç duyurusunda bulundu.

ADD Genel Merkezi adına savcılığa verilen dilekçede, görüntülerle ilgili olarak, “Bu görüntülerin bir okul yurdunda çekilmiş olması, sorumlu olması gereken yurt görevlilerinin müdahale etmemiş olmaları olayın vahametini daha da artırmaktadır” denildi.

'Cezalandırılmaları talep ediyoruz'

'Cezalandırılmaları talep ediyoruz'

Dilekçede, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi şahsiyetine küfreden, posterine zarar veren, bu hareketiyle hassasiyetleri olan yurttaşlar arasında nifak ve kin sokarak düşmanlığı tahrik eden, isimleri Milli Eğitim Müdürlüğü'nce alınabilecek suça karışan öğrenciler ve yurt sorumluları hakkında soruşturma açılarak dava açılması ve cezalandırılmaları talep ediyoruz” denildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
32
8
4
3
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Gökçe

Bu gençlere verilecek ceza yok, yetiştiren anneye babaya kuruma ceza verilmeli. Onlara bu nefreti ekenler biçilmeli. Tabi ki eğitim hakkı ellerinden alınma... Devamını Gör

Spook

Ğırıl pırıl çocuklar cemaat yurtlarında düştlükleri duruma dayanamayıp canlarına kıyarken ana baba torpiliyle cumhuriyetin kurumlarına çöreklenen bu kımıl za... Devamını Gör

Mehmet Mehmet

Sizi dünyaya getiren karının ben taaa (a .................s2kym