Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Japon Bilim İnsanı Diş Dolgularına Son Verebilecek Bir Buluş Yaptı

607PAYLAŞIM

Japon bilim insanı Kazue Yamagishi kişisel bakım konusunda çığır açan bir buluş yaptı. Bilim adamının bulduğu yeni diş macunu kolayca ve acısız bir şekilde dişlerdeki delik ve çatlakları dolduruyor, ayrıca diş minesini de yeniden oluşturuyor. Bu diş macunu aslında bileşenleri olarak dişin minesine oldukça benziyor, ve diş çatlağına direkt olarak uygulanabiliyor.

(Temsili)

Oluşturan malzeme hidroxyapatit adındaki bileşenle yapılan bir dizi deney sonucunda geliştirilmiş. Bu madde aynı zamanda dişin ana unsuru.

Bu diş macunu ilk olarak hasarlı mine üzerinde içerisindeki asit ile çözünüyor. 3 dakika sonra ise kristalleşiyor ve yapay içerik doğal diş minesinin içerisine entegre oluyor. Ayrıca bu madde oldukça başarılı bir antibakteriyel.

Japon bilim adamları tarafından yapılan testlere göre bu diş macunu ile tedavi edilen dişler sağlıklıdan farksız. Fark ise sadece mikroskopla anlaşılıyor.

Bu diş macunu evlerde kullanılan diş macunundan biraz daha farklı. Diş hekimi tarafından uygulanması gerekiyor. Öyle her gün dişlerinizi fırçalıyacağınız bir şey değil yani.

İki üç yıl içerisinde diş hekimlerinin kullanımına sunulacakmış. Şu an Japonya’daki klinik deneyleri sürdürülüyormuş.

Sıkça sorulan sorular kısmı 2012 yılında yapılsa da asıl araştırma 2005 yılında olduğu için gelişmeleri Doktor Kazue Yamagishi’den dinlemek daha doğru.

Kendisine sorulan soruya aşağıdaki e-mail ile cevap verdi:

Sevgili Murat Bey
Mailiniz için teşekkürler.
Ürünümüzle ilgilenmenize çok sevindik. 
Ürünümüz çnümüzdeki yıl satışta olacak. 2016 içerisinde ürünü websitemizden de tanıtıyor olacağız.
Tekrar teşekkürler,

Yeni ürünlerini 2016 yılında piyasaya süreceklermiş, ve web sayfalarından duyuracaklarmış.

Süper ileri

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir