İzmir'e Çok Yakıştınız! İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in Çağdaş ve Güzellik Dolu Ailesine Hayran Kalacaksınız

5.8bPAYLAŞIM

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in ailesini tanıyalım dedik, gözlerimizden kalpler fışkırdı 😍

Yeni büyükşehir belediye başkanlarımızı ve ailelerini tanımaya devam ediyoruz. Bu sefer de İzmirliler'in ve hatta diğer şehirlerde yaşayanların da kalbini fetheden Tunç Soyer var.

Soyer ailesini tanımaya önce Tunç Başkan'dan başlayalım. Onunla ilgili anlatacak o kadar çok şey var ki, biz sadece özet geçeceğiz.

Tunç Soyer, 1959 Ankara doğumlu ama çocukluğundan beri İzmir'de yaşamış. Bornova Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde lisans eğitimini taamlamış. Yani o da Mansur Yavaş gibi avukat olan belediye başkanlarımızdan.

Lisans eğitimini bir üst seviyeye taşımak için de İsviçre Webster Koleji'nde “Uluslararası İlişkiler” ve Dokuz Eylül Üniversitesi'nde “Avrupa Birliği” alanlarında olmak üzere iki yüksek lisans yapmış.

Onunla ilgili asıl şaşırtıcı ve mutlu edici detaylardan birisi de bir tiyatro geçmişinin olması. Üniversite yıllarında Ankara Sanat Tiyatorsu'nda oyuncu ve yönetmen asistanı olarak da çalışmış.

Bitmedi, daha kitap çevirmenliği de var. Yine üniversite yıllarında İngela Bendt ve James Downing’in mülteci kamplarında Filistin’li kadınların dramını anlatan “Geri Döneceğiz” isimli kitabını Türkçe ‘ye çevirmiş.

Bu arada Tunç Soyer'in çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bildiğini de eklememiz lazım.

Başarılarını saymakla bitiremeyeceğiz. Daha bu kariyerin içinde uluslararası yerel kalkınma modeli Cittaslow'u (Sakin Şehir) Seferihisar'a getirmesi, turizmciliği ve daha bir sürü başarıları var.

Gelelim Tunç Soyer'in aile hayatına... Tunç Soyer, 1980 yılından beri matematik öğretmeni olan Neptün Soyer ile evli.

Her ikisi de asker çocuğu olan Neptün ve Tunç çiftini buluşturan ortak tutku tiyatro olmuş. Tunç Soyer, AST'de Rutkay Aziz'in asistanlığını yaparken Neptün Hanım da tiyatro ile haşır neşir olmuş ve ortaya güzel bir birliktelik çıkmış.

Tunç Başkan'ın en etkileyici özelliğini Neptün Hanım "Sakinliği, dinginliği ve zarafeti" olarak tanımlıyor. "Evde hiç sesi yükselmez hatta benim sesim öğretmen olduğum için ondan daha çok çıkar" diyor Neptün Hanım.

Soyer ailesinin güzeller güzeli iki kızı var. Neptün Hanım'ın Instagramı'nı biraz karıştırdık, sevgi dolu ve samimi birçok fotoğrafa denk geldik. Bunlar sadece bazıları :)

Öyleyse tanıştıralım: Soyer ailesinin büyük kızı Duygu ve küçük kızı Defne karşınızda...

Duygu, ailenin sanat ilgisini profesyonel olarak devam ettirenlerden.

1992 doğumlu olan Duygu, gördüğünüz gibi zarif bir balerin.

Soyer ailesinin küçük kızı Defne de Sorbonne Üniversitesi - Faculté des lettres (Edebiyat Fakültesi) mezunu.

Şu fotoğrafın güzelliğine bir bakın. Kız babası olan siyasetçiler daha mı seviliyor ne? :)

İzmirliler ve özellikle Seferihisar halkı, Soyer ailesini daha önceden tanıyordu ama çoğumuz onlarla yeni tanıştık. İyi ki de tanışmışız.

Açıkçası siyasette bu samimiyeti özlediğimizi söyleyebiliriz. Sanki komşumuz, aile dostumuz gibi bir aileyi tanımak mutluluk verici oldu. Çağdaş, aydın ve sanatçı bu aileye sevgilerimizi gönderiyoruz.

Sen bize çok iyi geldin Tunç Başkan. Sadece İzmir'e değil, Türkiye'ye de iyi geldin. ❤️

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
muhammet-ozturk14

İçeriğin yüzde 90'nı makyaj ve estetik.

_oishii_

Şivwanla el ele türküler çığırıp, terörist başına sayın diye hitap edip, beraber yürüdük biz bu yollarda, hoca efendinin kasetlerini dinlerken gözyaşlarım çorbama akardı diyenler terörist olmadı da tutturmuşlar hdp ile kolkola chp.. yok öyle bişey, kudurun, çatlayın

chuck-berry

İzmir'in dağlarında açan çiçekler umarım bir gün tüm Anadolu'yu sarar...

gzm-ynklr

Bravo

el-extranjero

Bize ne sayın başkanın ailesinden, bize arabamızla giderken süper mario oynar gibi sağa sola kaçmadan gidebileceğimiz düzgün yollar, musluktan rahatlıkla içebileceğimiz su, temiz sokaklar, 20 km yolda 3 otobüs değiştirmemiz gerekmeyen ulaşım sistemi, çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde oynayabildiği bakımlı yeşil parklar yapılsın da bunlardan bahsedin.

Görüş Bildir