Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İsteyin Yeter! Vücudunun %95'i Yanıklarla Kaplı Genç, Model Olma Hayalini Gerçekleştirdi!

-

Vücudunun %95'i yanıklarla kaplı olan ve önceden kendisini ''yaratık'' gibi hisseden Johnny Quinn, iç dünyasıyla yüzleşerek model olma hayalini gerçekleştirdi. Kendisini takdir ediyoruz...

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/news/7463977/br...

Amerikalı genç Johnny Quinn'in hayatını değiştirecek olan yangın çıktığında kendisi henüz 4 yaşındaydı. Quinn, o günden bugüne toplam 80 ameliyat geçirdi.

Vücudunda ve yüzünde var olan yanık ve yara izlerini kabullenmesi Johnny'nin çok zamanını aldı. Şimdi 18 yaşında olan Johnny, fiziksel farklılıkları olan çocuklara yardım sağlayan gönüllü projede kendisini kabullenmeyi öğreniyor.

''Her gün, bir sürü insan gözlerini dikip bana bakıyor. Bu beni çok rahatsız ediyor.''

''Kazadan sonra oluşan yanık izlerini kabullenmek benim için her zaman zor oldu. Şimdi her şeye farklı bir açıdan bakmaya başladım.'' Quinn'in hayatını değiştiren yangın, köpeklerinin evdeki bir mumu yanlışlıkla yere devirmesiyle başlamış. O sırada Johnny, oyun oynuyormuş. Diğer kardeşleriyle ilgilenen ablası, Johnny'nin çığlıklarını duyunca onu aramaya başlamış ancak küçük Johnny'yi biraz bulması zaman almış.

Quinn, yangında kulaklarını ve parmaklarının çoğunu kaybetmiş ve kendisine ''Neden hayatta kaldım ki?'' diye sorarak büyümüş.

''Sorunlar ben 11 yaşımdayken başladı. Ergenliğe erişmek üzereydim ve dış görünüş bu dönemde benim için çok önemli olmaya başladı. ''Normal'' görünmediğimin bu zamanlarda farkına vardım. Kendimden nefret ediyordum.''

''Artık kendime bakmak dahi istemiyordum, kendime hiç önem vermiyordum. O dönem yemek yemeyi bile bırakmıştım.''

''Ne kadar bencil davrandığımın farkında değildim. Beni seven ve önemseyen bir ailem vardı ama ben bunun pek farkında değildim.'' 

Quinn, üniversiteye başladığında, öz güvensizlik onu mahvetmeden önce, kendisini kabullenmenin bir yolunu bulmak zorunda olduğunu hissetmiş.

Johnny şimdi, fiziksel farklılıkları olan bireyler konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan ''Cesur Yüzler Kuruluşu''nda modellik yapıyor.

''Öz güvenin bir alışkanlık olduğunu keşfettim, bir kişilik özelliği değil. Ve öz güven pratik yapmayı gerektiriyor. Her gün aynaya bakıp da nefret ettiğim bir şey görmektense, kabullenip geliştireceğim bir şey görmeye başladım.'' 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Bravo yürekten tebrik ediyorum hayatta başımıza her ne gelirse gelsin asla pes etmemek gerekir.Bu haberde bunun güzel bir örneği bence.

pretosaetre

Herşeyde bir hayır var demek sanırım bu demek helal olsun

semih-aktas1

ne hayatlar var...

Görüş Bildir