Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çok Şikayet Etseler de İstanbullular'ın Kar Fırtınasından Gizli Bir Haz Aldığının 19 Kanıtı

 > -

Malum, pek sık yağmıyor buralara kar. Yağınca da insan haliyle zevkten dört köşe oluyor. Her ne kadar "hava çok kötü :(" imajı takınsak da, İstanbullular olarak karlı havadan içten içe büyük bir zevk aldığımız ortada çünkü bu havaların bize birçok getirisi oldu. İşte onlardan bazıları;

1. Instagram'da paylaşacak bir sürü fotoğrafınız oldu.

Hep kış haberlerinde gördüğünüz görüntüler artık karşınızda. Doya doya fotoğrafını çektiniz karlı sokakların ve ağaçların. Arkanıza karlı bir İstanbul manzarası aldınız ve Instagram sayfanızı süsleyecek onlarca fotoğraf çektiniz.

2. Home office yaptınız, keyfinize baktınız.

İki saat trafik çilesi çekerek iş yerine gitmekten kurtuldunuz ve evde sevdiklerinizle vakit geçirerek işinizi yaptınız. Siz mutlu oldunuz, herkes mutlu oldu.

3. Okullar tatil oldu, çılgın attınız.

Bir gece önceden dualar edilmişti, hazırlıklar yapılmıştı. Ve okulların tatil olduğu haberi geldiğinde sizden mutlusu yoktu. Çılgınlar gibi karın tadını çıkarmak için artık bir nedeniniz daha vardı.

4. Abur cuburu baya baya köklediniz.

'Madem evdeyim...' dediniz ve sıcacık koltuğunuzda otururken farkında olarak ya da olmadan baya baya götürdünüz malı. Arkasından belki ufacık bir pişmanlık duydunuz ama "madem kar yağıyor..." dediniz ve kendinizi daha da çok sevdiniz.

5. Karda yürümek için farklı yöntemler geliştirdiniz.

İstanbul'a kar yağması demek, karşınızda yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz kocaman bir deniz var demekti. Siz de boş durmadınız ve en özgün yöntemlerle kara meydan okudunuz. Başarılı oldunuz da (öyle umuyoruz).

6. Karlı kış içeriklerine bakıp bakıp eğlendiniz, bir hoş oldunuz.

Poşetle kayan dedeler, hayatında ilk defa kar gören kediler, buzda kayıp düşen İzmirliler... Kar yağması sizin için neşe kaynağı oldu, oturduğunuz yerde saatlerce eğlenebildiniz.

7. Valinize karşı duyduğunuz sempati kat be kat arttı.

O artık sizin kalbinizin efendisi oldu ve onu bir açıklama yaparken gördüğünüzde, bedeninizi esir alan titremeyi asla durduramadınız.

8. Zincirleme kaza ve metroda toplu yürüyüş haberleriyle günlük aksiyon puanınız yükseldi.

Zincirleme kaza ve metroda toplu yürüyüş haberleriyle günlük aksiyon puanınız yükseldi.
Zincirleme kaza ve metroda toplu yürüyüş haberleriyle günlük aksiyon puanınız yükseldi.

Karlı bir İstanbul'un çocukları olarak, aksiyon puanınızla dünya liderliğine doğru önemli bir adım attınız ve bir süredir özlemini çektiğiniz gençlik günlerinin enerjisini yeniden hissetme şansı buldunuz.

9. Akşamları evden sosyal medyanın dibini gördünüz, okumadığınız tweet, bakmadığınız fotoğraf kalmadı.

Artık kim kimle nerede, ne yapmış, nasıl yapmış vb. soruların cevaplarını sizden daha iyi bileni yok. Tüm bunlara ek olarak oldukça ilginç şeyler de okudunuz sosyal medyada ve bilginize bilgi kattınız.

10. "Bu tarz benim!" deme fırsatınız oldu ve kendinize özgü bir şekilde karlı yollarda ilerlediniz.

Artık "şöyle şöyle giyinsem sokakta bakarlar mı? şunu yapsam deli mi derler?" tarzı sorular kafanızdan silindi çünkü kar yağdıysa her şey mümkündü. Bu bir ölüm kalım meselesiydi. Siz de cesurca "Bu tarz benim!" dediniz ve kendinize özgü şekillerde mücadele ettiniz.

11. Karlı havada çok makyaj yapmamanız gerektiğinin farkına vardınız.

Çünkü yapsanızda bir noktadan sonra yüzünüzün donduğunu tecrübe etmiş oldunuz ve bu konuda Ankaralılar'a hak verdiniz.

12. Başarılı oldunuz veya olmadınız, ama yine de kardan adam yapmak için elinizden gelenin en iyisini denediniz.

Kimi zaman bir roketatara benzedi yaptıklarınız, kimi zamanda bir atom çarpıştırıcısına. Fakat kimse sizi "bu olmamış" diyerek suçlamadı çünkü elinizden gelenin en iyisini yaptığınız gün be gün ortadaydı.

13. Toplantılar ertelendi haberi geldi, mutluluktan göz yaşlarına boğuldunuz.

forums.euw.leagueoflegends.com

Hayatınızda mutluluktan ağladığınız anların sayısı çok azdır. Karlı bir İstanbul size bu sayıyı arttırma şansı sağladı. Göz yaşları yanaklarınızdan süzüldü ve ellerinizi havaya kaldırarak kainata teşekkür ettiniz.

14. Mail akışınızda gözle görülür bir azalma oldu (inkar etmeyin!)

Herkes evinde kahvesini içiyor, keyfine bakıyordu. Bu havada kim size mail göndermekle uğraşacaktı ki? Havanın soğuduğu her geçen günde biraz daha azalan mail sayınız, kar yağışının zirveye ulaştığı günde neredeyse sıfır noktasını gördü.

15. Ofiste yalnız takıldınız, keyfiniz ve verimliliğiniz arttı.

Ofise bir kez gitmiş olanlar için artık çok geçti ve onlar eve dönüp kanepede uyumak yerine ofiste tek başlarına takılmayı seçtiler. Böylece verimlilikleri arttı, keyiflendiler ve önümüzdeki haftanın tüm işlerini bitirdiler.

16. Her dakika şehir ile ilgili felaket haberi almaktan bıktığınızı anladınız ve İzmir'e taşınma hayalleri kurdunuz.

Her yerden bir kaza haberi geliyordu. TEM'de zircileme olmuştu, metrobüs tıkanmıştı, köprü sallanıyordu... Tüm bu curcunadan bıktığınızı ve daha sakin bir yere taşınmanız gerektiğini düşündünüz.

17. Her muhabbetin içine 'kar' ile ilgili bir şeyler sıkıştırdınız.

Anneniz "aç mısın?" diye sordu, "kar" dediniz... Sevgiliniz "beni özledin mi?" diye sordu, "kar" dediniz... Hoca "bu problemi nasıl çözeriz?" dedi, "kar hocam" dediniz... Yani kardan aldığınız zevk dilinize vurdu dilinize!

18. Hatta Ankara'daki arkadaşlarınızı arayıp "olum çok kar yağdı yaa!" diyerek, her zaman onların size yaptığını siz onlara yaptınız.

Ankara'dan gelen kar haberlerinden artık bıkmıştınız. 'Aman iyi be!' diyordunuz, 'iyi ki bi kar yağdı.' Fakat artık işler değişmişti, onların yaptığını bu sefer de siz onlara yaptınız. Yıllarca Ankara'da yağan kar yüzünden meşgul edilen İstanbul gündemi sonunda intikamını alabildi.

19. Ve kimseye çaktırmadan karlı bir yarının hayalini kurarak uykuya daldınız.

Hiç kimseye söylemediniz daha fazla kar istediğinizi, 'hayır' dediniz, 'nefret ediyorum!' dediniz ve hatta kendinize bile itiraf edemediniz karlı havayı sevdiğinizi. Ama gece yastığa başınızı koyduğunuzda gerçek su yüzüne çıktı ve 'daha çok kar!!!' diyerek bembeyaz bir yarının hayalini kurdunuz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
knowlestheodor

katbekat bitişik yazılır kardeş :D

okisi

amına koyuim bu onedio o kadar zenginmi oldu lan levent loftta falan ofisleri var falan filan ameka

ozcylnn

15. maddeyi yaşıyorum şu an ve gayet mutluyum hergün kar yağabilir sıkıntı yok aha :)

Görüş Bildir