Görüş Bildir

İstanbul’da 65 Yaş Üstü Yasağı Var Mı? 65 Yaş Üstü ve 20 Yaş Altı Yasağı Hangi İllerde Var?

Haberler
> İstanbul’da 65 Yaş Üstü Yasağı Var Mı? 65 Yaş Üstü ve 20 Yaş Altı Yasağı Hangi İllerde Var?

Koronavirüs ile ilgili alınan yasak ve kısıtlamaların azaltıldığı son Kabine toplantısı ile birlikte 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlara uygulanan yasaklar merak ediliyor. 65 yaş üstü ve 20 yaş altında bulunan vatandaşların yaklaşık 3 aydır sokağa çıkması belirli saatlerde mümkün oluyordu. Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı risk haritasına göre; 65 yaş üstü ve 20 yaş altı yasağı bazı illerde tamamen iptal edildi. Bazı illerde ise saatlerde değişiklik yapıldı. İşte 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı olan iller…

65 Yaş Üstü ve 20 Yaş Altı Yasağı Bitti Mi?

65 Yaş Üstü ve 20 Yaş Altı Yasağı Bitti Mi?

65 yaş üstü ve 20 yaş altında bulunan vatandaşların sokağa çıkma yasağı, düşük ve orta riskli illerde tamamen kaldırıldı.

Düşük Risk Grubunda Yer Alan İller

Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Iğdır, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Uşak, Van

Orta Risk Grubunda Yer Alan İller

Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Bartın, Bayburt, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Malatya, Manisa, Nevşehir, Sivas, Tunceli, Yozgat.

İstanbul’da 65 Yaş Üstü ve 20 Yaş Altı Yasağı Var Mı?

İstanbul’da 65 Yaş Üstü ve 20 Yaş Altı Yasağı Var Mı?

Bakanlığın genelgesine göre; yüksek ve çok yüksek risk grubunda bulunan illerde 65 yaş üstü ve 20 yaş altı yasağı devam edecek. Ancak daha önce üç saat olarak verilen sokağa çıkma izni, dört saate yükseldi. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00-14.00 saatleri arasında, 20 yaş altı çocuklar ve gençler ise 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

Yüksek Risk Grubunda Yer Alan İller

Antalya, Ardahan, Artvin, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Düzce, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Muğla, Niğde, Tekirdağ, Yalova, Zonguldak.

Çok Yüksek Risk Grubunda Yer Alan İller

Adıyaman, Aksaray, Amasya, Balıkesir, Burdur, Edirne, Giresun, Gümüşhane, Konya, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?