Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İsrail'in Engellediği Mescid-İ Aksa'daki Restorasyon Çalışmaları Yeniden Başladı

Anasayfa > Ajans

İsrail'in Engellediği Mescid-İ Aksa'daki Restorasyon Çalışmaları Yeniden Başladı

AMMAN (AA) - Ürdün, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'daki restorasyon ve imar çalışmalarının İsrail'in engellemelerinin ardından yeniden başladığını duyurdu.

Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, Meclisteki Filistin Komisyonu ile gerçekleştirdiği görüşme sonrası devlet televizyonuna yaptığı açıklamada, Ürdün'ün Filistinli yetkililerle sürekli koordinasyon halinde olduğunu belirtti.

Ülkesinin Filistin davasına verdiği desteği yineleyen Safedi, Ürdün'ün diplomatik girişimleri neticesinde Mescid-i Aksa'daki restorasyon ve imar çalışmalarının bugün itibarıyla yeniden başladığını ifade etti.

İsrail güçleri, 24 Ocak'ta Mescid-i Aksa'nın sınırları içinde yer alan Kubbetu's Sahra Camisi'ne baskın düzenleyerek, ibadethanedeki mermer ve iç sütunların restorasyon çalışmalarını engellemiş ve burada çalışan işçileri gözaltına almakla tehdit etmişti.

Kaynak: aa:text:20210127:23598577
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?