Görüş Bildir
Haberler
İsrail-Gazze Yıldızları Böldü

İsrail-Gazze Yıldızları Böldü

adem kara
25.07.2014 - 13:32 Son Güncelleme: 25.07.2014 - 14:38

İsrail’in Gazze’deki kadın ve çocukları katletmesine yönelik tepkilerin arttığı şu günlerde, sanat ve eğlence dünyası sosyal medyada bölünmeye başladı. 

Mistik Yahudi inancı Kabala’ya yakınlığıyla bilinen şarkıcı Madonna, geçen akşam Instagram hesabında paylaştığı bir fotoğraf yüzünden Siyonistlerin tepkisini çekti. Minik vazolar içindeki çiçekleri görüntüleyen Madonna, “Bu çiçekler, Filistin’de ölen masum çocuklara benziyor. Onları kimsenin katletmeye hakkı yok. Acil olarak savaşı durdurun” yorumuyla yayınladı. Birkaç dakika geçmeden fotoğrafın altına bini aşkın eleştiri yazıldı. Bazıları, “Madonna, Hamas’ın öldürdüğü üç çocuğu unutma” diyerek tepki gösterirken, bazıları da “İsrail’de, katil dediğin insanlara konser verip, para kazandığın günleri ne çabuk unuttun” dedi. Çoğu, İsraillilerden oluşan bin 500 kişinin yorum yaptığı fotoğraf, 27 bin kişi tarafından da beğenildi.

Vahşeti kınadılar

Mia Farrow Mia Farrow , Amerika’nın İsrail’e yaptığı silah yardımına bir son vermesi gerektiğini savundu.

Kerry Washington Scandal/ Skandal dizisinin yıldızı Kerry Washington ise dört ölü Gazze’li çocuğun fotoğrafını paylaşarak; “Yürek burkan görüntü” ifadesini kullandı.

Lupe Fiasco Bazı şarkılarından Filistin yanlısı sözler bulunan Amerika’lı hip- hop yıldızı Lupe Fiasco, konserlerinde Filistin bayrağı açmasıyla tanınıyor. Öyle ki Fiasco, İsrail’in Filistin’e uyguladığı politikaları eleştirmeyen Obama’ya, başkanlık seçimlerinde oy vermediğini dile getirdi.

Rihanna Rihanna geçenlerde Twitter hesabından “Free Palestine/ Özgür Filistin” etiketini paylaşmış, sonrasında gelen tepkiler üzerine mesajını silmek zorunda kalmıştı.

Sivilleri görmediler

Kim Kardashian Kim Kardashian’ın ‘’İsrail’deki herkes için dua ediyorum’’ Tweet’ine karşılık takipçileri adeta ünlü yıldıza savaş açtı. Takipçilerinin, ‘’Kendine ve bizlere bir iyilik yap ve biraz eğitim al’’ yorumları yapması üzerine Kardashian, vakit geçirmeden “Filistin’deki herkes için de dua ediyorum’’ mesajı yayınladı.

Mayim Bialik İsrail’i savunanlar arasında ülkemizde de yayınlanan The Big Bang Theory dizisinin yıldızı Mayim Bialik de yer aldı. Twitter’dan, İbranice, “Shabbat shalom/ Huzurlu sabahlar” mesajı yayınlayan Bialik, takipçileri tarafından epey eleştirildi. Oyuncu tepkiler üzerine yeni bir Tweet atarak, “Bir Yahudi olarak İsrail’in varlığına şükrediyorum” dedi.

Bar Rafaeli Ünlü model Bar Rafaeli de, ülkesinde yaşanan savaştan ötürü çok üzgün olduğunu ve İsrail’in Hamas’tan gelen füzelerden dolayı kendini savunmak zorunda kaldığını belirtti.

Rosanne Barr Bir diğer İsrail savunucusuysa 90’lı yılların komedi yıldızlarından ve 2012 Çay Partisi Başkanlık adayı Rosanne Barr. Barr, Tweet’lerinde devamlı olarak İsrail’’e destek verirken, bir yandan da sivillerin katledilmesiyle ilgili sulu şakalar yapmaktan geri kalmadı.

Taraf

Kaynak: http://www.taraf.com.tr/haber-israil-...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
4
1
1
0
0
0