Görüş Bildir
Haberler
İsrail Gazze'ye Hava Saldırısı Düzenledi

İsrail Gazze'ye Hava Saldırısı Düzenledi

İsrail ordusuna ait savaş uçaklarının, Gazze'de Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait bazı yerler ile ez-Zeytun mahallesinde bir evi hedef aldıkları bildirildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, Gazze Şeridi’nde Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait ait hedefler ile ez-Zeytun mahallesinde bir evin İsrail savaş uçakları tarafından hedef alındığı belirtti. Olayda bir hamile kadının yaşamını yitirdiğini, 3 kişinin de yaralandığını kaydetti. 

Görgü tanıkları da İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi üzerinde yoğun bir şekilde uçtuğunu kaydetti. 

Öte yandan, İsrail polisi, bir Yahudi yerleşimciyi bıçakladığı gerekçesiyle bir hafta önce vurarak öldürdüğü Fadi Allon isimli gencin cenazesini akrabalarına teslim ettiği belirtildi.

Yahudi yerleşimcilerin ağustosun başlarında Nablus'ta Devabişe ailesinin evini kundaklamasıyla başlayan ve Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarla devam eden ihlalleri nedeniyle Batı Şeria, Kudüs ve Gazze'de İsrail askerleriyle Filistinliler arasında gerginlik yaşanıyor.

3 Günden Bu Yana 11 Kişi Öldü, Yaklaşık 200 Kişi Yaralandı

Bu arada, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında son üç günde 11 Filistinlinin öldüğü, yaklaşık 200 kişinin yaralandığı bildirildi.

Mehmet Nuri Uçar & Ala Ataallah / AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0