Görüş Bildir
Haberler
İsimler Başka, Yöntemler Benzer: Şimdi de 'Arsa Bank' Vurgunu

İsimler Başka, Yöntemler Benzer: Şimdi de 'Arsa Bank' Vurgunu

Ankara'da, kıyı bölgelerinden alacakları arazileri yüksek karla yabancı kişilere satacaklarını belirtip, 20 kişiyi dolandıran 4 şüpheli, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Şüphelilerin bu yöntemle yaklaşık 40 milyon TL'lik vurgun yaptığı belirlendi. Yöntemleri Çiftlik Bank'ı hatırlattı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri yaptıkları çalışmalarda, arazi alım satımı yaparak yüksek kar sağlayacakları vaadiyle vatandaşları dolandıran ve 2 ayrı grup halinde çalışan 4 kişinin izine ulaştı. Ekipler, şüphelileri takibe aldı. Aylar süren takip sonucunda, şüphelilerin kıyı bölgelerinden alacakları arazileri yabancı kişilere yüksek karla satacaklarını söyleyerek 20 kişiyi yaklaşık 40 milyon TL dolandırdığı belirlendi. Bunun üzerine Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince düzenlenen operasyonda, 'Ağa' lakaplı elebaşı dahil 4 kişi gözaltına alındı.

'Çiftlik Bank' benzeri sistem kurmuşlar

'Çiftlik Bank' benzeri sistem kurmuşlar

Şüphelilerin evlerinde arama yapan ekipler, başkalarına ait çok sayıda banka ve kredi kartı ele geçirirken, grubun 'Ağa' lakaplı elebaşının saklandığı evde yurt dışına kaçma planları yaptığını tespit etti. Ayrıca ekipler tarafından derinleştirilen çalışmalarda, şüphelilerin 'Çiftlik Bank' benzeri bir sistem oluşturduğunu ve bunu kendi aralarında 'Arsa Bank' olarak adlandırdığını saptandı.

Gizlenmek için kılık değiştirmiş

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Grubun elebaşı emniyetteki ifadesinde, 'Arsa Bank' mağdurlarından gizlenebilmek için kılık değiştirdiğini ve aylarca sokakta evsiz insan görünümüyle dolaştığını söyledi. Tüm yapıyı anlatan elebaşı, referans yöntemiyle ilk katılanlara bir miktar para kazandırdığını, böylece o kişilerin akrabaları ve arkadaşlarını da sisteme dahil ettiğini belirtti. Şüpheli ayrıca tüm parayı yasa dışı bahis sitelerinde kaybettiğini söyledi. 

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
14
7
3
2
2
1
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sevil Şahin

ne bereketli ülkeymiş bunca olaydan sonra hala dolandırılacak insan bulunuyor

notchosen one

Dolandıranda da vizyon yok, parayı kumarda yemiş. Madem vurdun parayı, yurt dışına neden kaçmıyorsun. Bak tosuncuğa ne vurdu kaçtı.

Mr Logical

Bence yememiştir. Paranın peşine düşmesinler diye uydurmuştur. Nasıl olsa kaydı yok kuydu yok...

çılgın serseri

babamı arayıp para isteyince senin gerçek oğlum olduğunu nerden bileyim diyip telefonu yüzüme kapatıyor siz nasıl dolandırılıyorsunuz abi