Görüş Bildir
Haberler
İnternet Fenomeni Sam, Babasını Ameliyat Ettirecek

İnternet Fenomeni Sam, Babasını Ameliyat Ettirecek

FreiGeist
17.04.2015 - 16:23 Son Güncelleme: 17.04.2015 - 17:35
İçeriğin Devamı Aşağıda

Deniz kenarında elini yumruk yaparken çekilmiş fotoğrafıyla internet fenomeni haline gelen Sam Griner adlı çocuk, şöhreti sayesinde babasının böbrek nakli ameliyatı için gerekli parayı, hatta daha fazlasını topladı.

Sam’in 11 aylıkken Florida’da çekilen bu fotoğrafı internette her gün binlerce kişi tarafından, mutlu anlar, küçük zaferler ve güzel günlerin ifadesi olarak kullanılıyor.

Şimdi sekiz yaşında olan Sam’in babası 2006’da böbrek rahatsızlığı geçirdi. 2009’da böbrekleri tamamen çalışmamaya başladı. Sam’in babaannesi de aynı hastalıktan ölmüştü.

Sam’in babasının ameliyatı için internette 75 bin dolar toplamak amacıyla bir yardım kampanyası başlatıldı. Bir haftada 93 bin dolara ulaşıldı.

Mirror

Sağlık sigortası, masrafların bir bölümünü karşılıyor. Ancak ailenin ameliyat ve sonrasında bakım için bu paraya ihtiyacı vardı.

Griner ailesi, kampanya kapsamında böbrek bağışlayabilecek bir kişi de arıyor.

Sam’in annesi Daily Dot sitesine açıklamasında, eşini kurtarabilmek için böbrek naklinden başka şansları olmadığını söyledi.

Griner önce kampanyada çocuklarının fotoğrafını kullanmakta tereddüt ettiklerini ancak sonradan bunun iyi olacağına karar verdiklerini söyledi.

Kaynak: BBC Türkçe

Kaynak: http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
2
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
:)

Hm demek caps sitelerinde sürekli gördüğümüz o çocuk bu çocukmuş :D

Azazil

caps değilde meme diyorlar buna google görsellere meme Sam Griner yazarsan birçok örnek cıkar