Instagram'da En Çok Takipçisi Olan Kadınlardan Biri Olmasına Rağmen Telefonunda Uygulamasını Bulundurmayan Selena Gomez

181PAYLAŞIM

Dünyanın en çok beğenilen kadınlarından birisi ve milyonlarca takipçisi olduğu halde telefonunda Instagram uygulaması yok!

Kaynak: https://www.businessinsider.com/selena-g...

Selena Gomez Instagram’da takipçisi en fazla olan insanlardan birisi, ancak son yaptığı bir açıklama sırasında telefonunda uygulamanın kendisinin olmadığını itiraf etti.

152 milyon takipçiye sahip Selena sosyal medyanın zararları konusunda bilinçli olduğunu ve sosyal medya platformlarının mental sağlığını etkilememesi için biraz uzak durduğunu söylüyor.

Bu nedenle de telefonunda Instagram uygulamasını bulundurmuyor.

Düzenli olarak ise arkadaşlarının telefonunda oturum açıp hesabını kontrol ettiğini söylüyor.

"Şahsen ben dahil olmak üzere genç insanların bütün vakitlerini yapılan yorumlara takılarak harcaması ve bunlara izin vermesi cidden çok sağlıksız hale geldi ve bu beni çok etkiliyor."

Onu depresyona soktuğunu ve kendisini iyi hissetmemesine neden olduğunu, vücuduna daha farklı bir şekilde bakmaya başladığını söylüyor.

170 milyon takipçili Cristiano Ronaldo ve 157 milyon takipçili Ariana Grande’den sonra en fazla takipçiye sahip 3. insan.

Sürekli olarak post paylaşmamasına rağmen ise popülaritesini koruyup ilk üçte kalmaktan da geri kalmıyor.

2018 yılının sonunda aldığı negatif yorumlar nedeniyle Instagram hesabını 4 ay kapalı tutmuştu. Bu dönemde aynı zamanda mental problemler de yaşıyordu.

Ocak ayında ise sahalara tekrar geri dönmüş ve sosyal medyanın korkunç etkileri hakkında insanları uyarmıştı.

Geçtiğimiz ay Cannes Film Festivali’nde insanların Instagram gibi sosyal medya platformlarına ve telefona olan bağımlılığının ne kadar tehlikeli hale geldiği konusunda fikirlerini söylemişti.

“Özellikle benim jenerasyonum için sosyal medyanın berbat olduğunu söyleyebilirim. Genç kızlar ve erkeklerin kendilerini nasıl teşhir ettiklerini görmek beni korkutuyor. Karşılaştıkları zorbalıkla mücadele ederken yıpranmış durumdalar.”

Siz Selena Gomez'in sosyal medya perhiziyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
thelastsaint

bu şey değil mi? salata ile beslenen burger king sahibi

aslium91

Ünlüleri takip eden enayilere diyor ne anlıyorlarsa...

smaban

biber gidip başkasıyla evlenince mutluluk pozları kesmey başladı :d

tintin

bu kızda dediğimi yap, yaptığımı yapma durumu var genel olarak

reim-sneo

sosyal medyayı kullan ama kölesi olma. hoşuna giden fotoğraflarını paylaş ama insanlar için değil, kendin için. insanlarla sosyalleş ama yargılama. herkes için en temel ve öz benliğine en uygun şeyler bunlar bence..

Görüş Bildir