Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnceden de Olsa Tuhaf Hissetmenize Sebep Olacak Birbirinden İlginç 15 Olay

30PAYLAŞIM

Hepsi yaşandı.

1. Kanada’nın Quebec eyaleti 13 yaş altındaki çocukları hedefleyen oyuncak ve fast food reklamlarını yasakladı. Bunun ardından çocuk obezitesi oranında azalma gözlemlendi.

2. 1998 yılında Marvel bütün çizgi roman karakterlerinin sinema haklarını 25 milyon dolara Sony’ye önerdi. Sony ise içlerinden yalnızca Örümcek Adam’ın ilgi çekebileceğini düşündüğü için 10 milyon dolar verip yalnızca Örümcek Adam’ın haklarını satın almayı tercih etti.

Kaçan balığın büyük olmasının yanı sıra olay çok başka yerlere gitti.

Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

3. 2016 yılında LSD almış bir adam, camını kırdığı bir eve girdi ve evin köpeğini çaldı. Sonradan evin aslında yandığına dair bir halüsinasyon gördüğünü ve kurtarmak için köpeği çaldığını itiraf etti ve köpeği polise teslim etti.

4. Nazi Almanya'sındaki şizofrenlerin %70’ten fazlası sterilize edildi ya da öldürüldü. Yine de Alman toplumundaki şizofreni oranı İkinci Dünya Savaşı sonrası çok daha fazla arttı.

5. Orta çağda suçlu olduğu düşünülen birinin kafası kaynar suya batırılıyor ve ölüp ölmeyeceğine tanrının karar vereceği düşünülüyordu.

Aslında rahipler suçsuz olduğunu düşündükleri kişilerin suyunu öncesinde gizlice soğutuyordu ve olay bundan ibaretti.

6. Michael Phelps tarihteki ülkelerin %80’inden daha fazla altın madalyaya sahip.

7. Charles Dickens kişisel prensibi gereği günde 5 saatten fazla çalışmazmış. Yine de buna rağmen 28 kitap ve 200 makaleden fazlasında imzası bulunuyor.

8. Aslında Han Solo karakteri Return of the Jedi’ın sonunda ölecekmiş. Ama George Lucas oyuncak satışlarını etkilemesinden korktuğu için bundan vazgeçmiş.

9. 480 yılında Bizans Kralı Zeno tavla oynarken öyle şanssız bir zar attı ki, kayıtlara geçti. Bu sayede şu an halen bu bilgiye sahibiz ve siz de bunu öğrendiniz.

Bilginin ve kayıtların gücü!

10. Eğer bazı Alman kroniklerindeki soy-kütük bilgileri doğruysa, Kraliçe Elizabeth İskandinav tanrısı Odin’in soyundan geliyor.

11. Dünyada gerçek aslanlardan daha fazla aslan heykeli bulunuyor.

12. 2012’de ishal hastalığı AIDS’le hemen hemen aynı sayıda can aldı.

13. Bu yıl Oscar ödüllerinde büyük başarı elde eden Shape of Water’ın yönetmeni Guillermo Del Toro’nun babası Meksika’da kaçırıldı ve karşılığında 1 milyon dolar fidye istendi.

Olayı öğrenen James Cameron fidyeyi ödedi, üstelik bir de arabulucu önerdi.

14. Maymunlar para kullanmayı öğrenebiliyor. Bir dizi eğitime tâbi tutulan kapuçinler bunu başardılar, hatta para karşılığı seks bile yaptılar.

www-tc.pbs.org

15. Günde 1.2 dolar kazanan 200 Ugandalı taş işçisi kadın Katrina Kasırgası mağdurlarına 900 dolar bağışta bulundu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kitka53

İshal bir hastalık değil bir bulgudur aynı öksürük gibi

Görüş Bildir