Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnanılmaz Derecede Zorlu Şartlarda Büyüdüler! Çocukluk ve Gençlik Yılları Boyunca Travmatik Olaylar Yaşayan 10 Ünlü Kadın

123PAYLAŞIM

Her birinin kendine ait ayrı bir cehennemi vardı. Ama ne yapıp edip kendilerini kurtararak güçlü birer kadına dönüştüler. 🦋

İşte onların akılalmaz hikâyeleri...

1. 1983'te daha 16'sındayken Türkiye 2. güzeli seçilen Sema Yumak, gençliğinin baharında çok büyük bir acıyla sınandı.

Sema'nın erkek kardeşi Tunç Yumak, güzellik yarışmasına katılmasına şiddetle karşı çıkmıştı. Bunun için evde çıkan büyük bir kavga sonucundan babaları Tulû Yunak, cinnet geçirerek oğlunu öldürdü. Sema tüm olanlardan kendisini sorumlu tuttuğu için erkek kardeşinin ölmüş olmasını ve babasının hapse girmesini uzun süre kabullenemedi.

2. Hande Ataizi’nin anne ve babası o daha 3 yaşındayken ayrılmıştı.

Uzun yıllar babasını görmeden büyüyen Hande zor günler geçirmiş, bir babanın varlığını sürekli aramıştı. Ancak babasıyla iletişime geçme istediğindeyse dünya görüşlerinin farklı olması nedeniyle anlaşamamış ve yine birbirlerinden uzak kalmışlardı.

3. Güzide Duran da çocukluk yıllarından başlayıp gençlik yıllarını da kapsayan süre boyunca çokça acı çekti.

Her şey anne ve babasının o 2 yaşındayken boşanmasıyla başlamıştı. Onu ve kardeşi Gökhan'ı babaannesi bakıp büyüttü. Yaşı çok küçük olduğu için 9 yaşına kadar gerçek annesini bilmemiş ve babaannesine anne diyerek büyümüştü. Gerçek annesini öğrendikten bir süre sonraysa güzellik yarışmasına katılarak şöhretin kapılarını araladı.

4. Yeşim Ceren Bozoğlu henüz 6 yaşında bir çocukken cinsel istismara uğramıştı.

Cinsel tacize uğrayınca korkup ağlamış, başına ne geldiğini tam bilmese de anne olmak ve bebek sahibi olmakla alakalı olduğunun farkına varabilmişti. 3 sene süren bu kâbus dolu günlerde, "Bebeğim olmasın!" diye dua etti. Çocuk aklıyla yıllarca olanların kendi suçu olduğunu zannetti. Sonrasındaysa erkek gibi davranarak güçlü olmaya çalışmıştı.

5. Deniz Türkali de babasından şiddet görerek büyüyen bir çocuktu.

Hak ettiği için dayak yediği söyleniyor ve bunu hazmetmesi bekleniyordu. Yaşadıklarını evin dışında kimseye anlatmamıştı. Yine de hiçbir şey gizli kalmadı. Ancak akrabalar da öğrenmeye başlamış olsa da kimsenin elinden bir şey gelmemişti. Şiddete maruz kalmaya devam etmişti.

6. Lerzan Mutlu da çocukluk yılları pek de parlak geçmeyen ünlülerden biriydi.

Annesinden çok kez dayak yemiş, ufak bir çocuk olarak bu durumu kabullenmişti. Annesi sonraları bile "İyi yapmışım bak adam olmuşsun." diyerek yaptığı şiddeti savunmuştu. Lerzan ise durumu artık o kadar doğal karşılıyordu ki "Çok dayak yedim ama uslu kız oldum." diyerek yaşadığı istismarı yok saydı.

7. Selin Ciğerci kimlik savaşı verdiği zorlu bir gençlik dönemi yaşamıştı.

Cinsiyet değiştirmek istediğini öğrenen ailesinden tepki almış, üzerine de ailesinin istediği gibi bir insan olamadığı için babası tarafından evden gönderilmişti. 5 yıl boyunca hiçbir şekilde görüşmediler. Arkadaşlarının evinde kalsa da maddi açıdan zorluklar çekti. Hem maddi hem manevi olarak zorlu günler geçirdi.

8. Hilal Cebeci daha çok küçük yaşlardan itibaren annesinden şiddet gördü.

Annesi kimi zaman iyice abartmış, demir sopayla dövmüştü. O zamanlar defalarca annesine yapmaması için yalvarmıştı. Hiçbir çabası işe yaramamış, uzun yıllar bu durum böyle devam etmişti. Sonraları bu durumu kendi içinde atlatamamış, psikolojik tedavi görmesi gerekmişti. Tedavi sonrasında bile tam olarak toparlanamadığını, annesiyle hâlâ görüşse de birkaç saatten fazla yan yana duramadıklarını söylemişti.

9. Nazan Öncel'in anne ve babası o çok küçükken ayrılmıştı.

Annesi öz babasından ayrıldıktan sonra bir başka adamla evlendi. Ancak bu yeni evlilik ve üvey babası küçük Nazan'ın en büyük kâbusu olacaktı. 9 yaşındayken bir gün küçük kardeşiyle ilgileniyordu. Odaya giren üvey babası ona cinsel istismarda bulundu. Bu durum Nazan'ı çok büyük bir travmaya maruz bırakmıştı.

Bu içeriklerimize de göz atabilirsiniz. 👇

Doğum Sonrası Kilolarını ve Selülitlerini Tiye Alan Bergüzar Korel, Yaptığı Paylaşımla Olay Oldu! - onedio.com
Doğum Sonrası Kilolarını ve Selülitlerini Tiye Alan Bergüzar Korel, Yaptığı Paylaşımla Olay Oldu! - onedio.com

👇

Kanser Hastalığı ile Girdikleri Savaştan Zaferle Çıkıp Hayata Sıkı Sıkıya Tutunan Ünlülerimiz - onedio.com
Kanser Hastalığı ile Girdikleri Savaştan Zaferle Çıkıp Hayata Sıkı Sıkıya Tutunan Ünlülerimiz - onedio.com

👇

Bir Kez Daha mı Kandırıldık? Duygu Özaslan'ın Yeni Tatil Fotoğraflarına Sosyal Medya Kullanıcıları Kayıtsız Kalamadı - onedio.com
Bir Kez Daha mı Kandırıldık? Duygu Özaslan'ın Yeni Tatil Fotoğraflarına Sosyal Medya Kullanıcıları Kayıtsız Kalamadı - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
m.-dursun

Deniz Türkali'nin babası meşhur yazar Vedat Türkali.

deen-tharkuho

#2 Bir güzellik yarışması yüzünden dağılan aile ve evlat katili olan bir baba

farkedmez

Çok kötü deneyimler. Ne biçim aileler var, sapıklar var..

koray-polat

3-4 yaşındayken bakıcıda kaldığımda bir bağırış çağırış oldu. Misafir gelen ailenin kızları duştayken şofbenden zehirlenmiş. Ambulansı ararken falan getirip benim önüme yatırdılar kızı! Kızın ağzından köpükler çıkıyor. Sonra toparlanıp hep beraber hastaneye gittik bir de. Ben o ara travmalardan travma beğeniyorum. Bir de kız ölmesin mi. Ağlaya ağlaya eve döndük. O yaşta çektiğim çileye bak. Uzun yıllar banyoya girerken rahatsız oldum, evde biri yokken de girmedim.

gunesliler

Şimdi durum nasıl? Nasıl atlattın? Böyle biriyle karşılaşacak olursak ne öneririsin? veya boyle bir durumla karşılaşan cocukla nasıl ilgilenilmeli? atısıyla eksisiyle yaşadıklarını yazar mısın? tabii senin içn sorun yoksa. Maksadım birebir olayı deneyımleyen ve bu sekılde buyuyup donemı atlatan(!) birinin kendinden dinlemek.

koray-polat

Travmamı kendim farkettim, ailemle paylaştım, onlar da çok hissettirmeden destek oldular, anlayış gösterdiler. Büyüdükçe bunu yenmem gerektiğini farkettim. Travma yaşamış olmak şimdilerde popülerlik göstergesi de olsa bana eksiklik olarak yansıdı. Kendimi zorladım, tabi şofben kalmaması da bir artı oldu. Şimdilerde iyiyim, bir de erkek olmanın getirdiği güç dayatması da var, erkek adam şöyle yapmaz vs gibi. Üstesinden gelmeye çalışmak sanırım en sağlıklısı.

gunesliler

Profesyonel destek gerekti mi? yoksa kendi fakrındalığın olması sayesinde başa çıkmak daha mı kolay oldu? Çünkü bu durumlarda tedaviyi kabullenmeen önce hastalığa abes tabirle "sahip çıkmak" bende bu sorun var. ustesınden gelmem lazım demedikçe ne yapsan boş.

koray-polat

Profesyonel destek almadım. Kendim karar verdim. Ama dediğim gibi çevresel şartlar da lehimeydi. Atıyorum taciz maciz gibi travmaları atlatmak daha zordur çünkü vakit geçtikçe şartlar çetinleşir. Benim için olay, atlatmam gereken hafif bir travmaydı. Tabi daha büyük travmalar için psikiyatri desteği bile yeterli gelmeyebiliyor.

gunesliler

Anladım dostum. eywallah payaştığın için. Ailen konusunda şanslıymışsın. Telaş yapmayıp sana hisettirmeden destek olmaları bu konuya bilinçli yakalşımları cidden lehine olmuş.

sciencesoldier

çok geçmiş olsun umarım bir daha böyle bir şey olmaz. normalde asla şu güç dayatmalarına ve erkeğim şöyle yapmamalıyım tarzı şeylere katılmasam da öyle yapmanız sizin için iyi olmuş bir yandan. ama umarım başka şeyleri de etkilememiştir. mesela erkekler ağlamaz saçmalığı var.

koray-polat

Bir yaşa gelene kadar ciddiye alıyorsun, yavaş yavaş farkına varana kadar öyle büyüyorsun. Şimdi tabi ki umursamıyorum. Mesela en son Leyla ile Mecnun'da ağladım dün daha.

sciencesoldier

iyi yapmışsınız. yani kesinlikle katılıyorum bende birçok şey yaşadım bu konuda. aydınlanmam da erken oldu allahtan da yırtıyorum. tabi daha da gelişmem gerekiyor :)

Görüş Bildir