Görüş Bildir
Haberler
İmamoğlu'ndan Erdoğan'a 'Kanal İstanbul' Yanıtı: 'Af Dilemekle Kurtulamazsınız, Hukuk Önünde Hesap Verirsiniz'

İmamoğlu'ndan Erdoğan'a 'Kanal İstanbul' Yanıtı: 'Af Dilemekle Kurtulamazsınız, Hukuk Önünde Hesap Verirsiniz'

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı’nın Kanal İstanbul ile ilgili “İsteseniz de istemesiniz de biz bu projeyi yapacağız. Yazın temelini atıyoruz” açıklamalarına yanıt verdi. İmamoğlu 'Bugün bu işin peşinde koşanlar; gelecekte af dilemeyle kurtulamayacaktır. Hukukun önünde hesabını verirler' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kemerburgaz'daki İSTAÇ Odayeri Katık Merkezi'ndeki Fide Üretim Merkezi'nde katıldığı etkinliğin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında  yaptığı “İsteseniz de istemeseniz de yapacağız. Kanal İstanbul’un temelini yazın atacağız” açıklamasıyla ilgili soruları yanıtladı.

Sözcü'de yer alan habere göre, talihsiz açıklamalara devam edildiğini söyleyen İmamoğlu “İstanbul'da ne yazık ki büyük bir ihanet projesiyle alakalı ısrara devam ediliyor. Gayrı milli bir projedir. Bir beton kanalıdır. Başka hiçbir şey ifade etmemektedir. Bu gayri milli projenin yapılmaması için de sonuna kadar mücadelemizi kararlılıkla devam ettireceğiz” dedi.

"Anlamak mümkün değil"

"Anlamak mümkün değil"

“İsteseniz de istemeseniz de yapacağız, yaz sonu başlıyoruz” gibi açıklamaların psikolojik olarak sorgulanması gerektiğini belirten İmamoğlu “Hiç hoş bir psikoloji değil. Vatandaşı yok sayan, vatandaşın parasını yok sayan bir anlayışı anlamak mümkün değil. Ve bu kadar açıklamaya gerek yok. O zaman gelin bu hafta sonu hemen kazmayı vurun başlayın yani. Şaka gibi. Milletimizin başka dertleri var” diye konuştu.

"Önce vatandaşın derdini çözün"

"Önce vatandaşın derdini çözün"
İçeriğin Devamı Aşağıda

İmamoğlu “Madem paramız var 31 Mart'ta kısa çalışma ödeneği neden sona erdi?” diye sorarak “Vatandaş, kaderiyle baş başa bırakıldı. Vatandaşımız, işletmeler ne yapacağını bilmiyor. Milyonlarca insanımız işsiz kalacak. Madem bu kadar paramız var, 65 milyar dolarlık bir yatırımı gözünü kesiyor, önce vatandaşın derdini çözün. Hastalıkla mücadele ediyoruz, sıkıntılarla mücadele ediyoruz. O bakımdan bu beton kanal sürecine dair bu ısrarı anlamak mümkün değil” dedi.

"Sektörlere uyarımı yapıyorum"

"Sektörlere uyarımı yapıyorum"

Erdoğan'ın tehdit olarak nitelediği  müteahhitlere yönelik “2023'te bu ülkeyi Millet İttifakı yönetecek. Projeyi iptal edecek, garantiniz var mı” açıklamasının da arkasında olduğunu söyleyen İmamoğlu şöyle devam etti:

“Efendim, ‘vatandaşımız bizi affetsin', ‘eyvah ihanet ettik, aldatıldık' gibi cümlelerin geçmişte olduğu gibi gelecekte de bizim için hiçbir kıymeti yoktur. İnşallah birkaç sene sonra bu ülkenin yönetimi aklı başında derli toplu liyakat esaslı bir sürece kavuşacaktır. Bugün bu işin peşinde koşanlar; gelecekte af dilemeyle kurtulamayacaktır. Hukukun önünde hesabını verirler. Bugün bu işe para vermenin peşinde koşanlar ya da ‘ihaleydi, ne yapalım biz de almaya çalıştık' diyenler sadece basit bir şekilde süreçten sıyrılamazlar. Vatandaşın bu kadar karşı çıktığı bir meseleye hukukun önünde hesap verirler, ama ulusal ama uluslararası düzeyde. Sektörlere ben uyarımı yapıyorum. Bu uyarımı da İBB Başkanı olarak değil; vatandaş Ekrem İmamoğlu olarak yapıyorum. Benim vatandaş olarak buna hakkım var” dedi.

"Artık kimse İstanbul'a ihanet edemez"

"Artık kimse İstanbul'a ihanet edemez"

İstanbul'un kaynağının heba edilmesini istemediklerini dile getiren İmamoğlu “O bakımdan artık kimse İstanbul'a artık ihanet edemez. Etmemesi için de vatandaş bizleri seçti 2019'da. Bunu anlamayıp ısrarlı cümleler kuranların da psikolojik olarak incelenmesi gerekiyor” diye konuştu. 

İmamoğlu vatandaşları revize edilerek tekrar askıya çıkarılan Kanal İstanbul planlarına da itiraz etmeye çağırdı. Planlara daha önce de itiraz ettiklerini hatırlatan İmamoğlu “Hukukun bu konuda ‘lay lay lom' yapmasına asla tahammülümüz yok. Bilirkişi raporlarında yapılan müdahaleleri de biliyoruz, hiç hoş değil. Neresinden tutsanız elinize geliyor” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
126
53
9
6
3
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
xxx

İstanbul'un Avrupa yakasında 5 tane büyük tatlı su kaynağı var. Bu planlanan kanal 3 tanesinin (Küçükçekmece gölü, Sazlıdere barajı, Durugöl) içinden geçerek... Devamını Gör

1913

durugöl derken terkos(durusu mevkii)demek istedin sanırım?K.Çekmece gölü ne yazık ki tatlı su değil Marmara deniziyle bağlantısı var.Onun dışında dediklerini... Devamını Gör

ventolin

Duymak istediğimiz sözler bunlar işte. İşsizlik, ekonomi, dolar, vergiler, zamlar almış başını gidiyor ama derdimiz Kanal İstanbul. Her şeye paraları var bir... Devamını Gör

demet s.

hukuk?