Görüş Bildir
Haberler
İmamoğlu'ndan AKP'li Göksu'ya 'Trabzon' Yanıtı: 'Bir Oy İçin Ne Yapacaklarını Şaşırdılar'

etiket İmamoğlu'ndan AKP'li Göksu'ya 'Trabzon' Yanıtı: 'Bir Oy İçin Ne Yapacaklarını Şaşırdılar'

Emre Ordu
15.05.2019 - 22:51 Son Güncelleme: 16.05.2019 - 16:50

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na, Trabzonlu olması üzerinden yaptığı imaya yanıt geldi. Göksu'nun sözlerine tepki gösteren İmamoğlu, 'Gerçekten seviye çok düştü, bir oy için ne yapacaklarını şaşırdılar' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğluBodrum'dan yola çıkan ve İstanbul üzerinden Samsun'a gidecek olan Türkiye'nin ilk yelkenli okul gemisi STS Bodrum'u, demirli olduğu Kalamış Marina'da ziyaret etti. İmamoğlu'na, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun tepki çeken sözleri de soruldu. İmamoğlu'nun yanıtı şöyle oldu: 

 'Açıklamayı izlemedim ama arkadaşlarım anlattılar. Aslında izleme tenezzülünde bulunmadım. Gerçekten seviye çok düştü. Ne diyeceklerini şaşırdılar. Zavallılık olarak nitelendiriyorum. Üzülüyorum. Bir kurgu, bir oyun. Zihinlerinde neler dönüyormuş bu insanların aklım ermiyor. Trabzonlular'a Yunan yaklaştırmaları. Bir oy için neler yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Kime nasıl hitap edeceklerini, Ekrem İmamoğlu'nu nasıl karalayacaklarını şaşırmış durumdalar. Güneş balçıkla sıvanmaz. Sanırım Trabzonlulardan da özür dilemiş. Trabzonlu hemşehrilerimiz bu tarz davranışları insan yerine koymaz. Umursamaz bile. İnşallah bu tür seviyesiz yakıştırmalardan, davranışlardan kurtulurlar. Hele hele bir belediye başkanı işine baksın.'

"Bırak İmamoğlu'nu, insanca yaşam ortamları hazırla"

"Bırak İmamoğlu'nu, insanca yaşam ortamları hazırla"

Esenler'in bir sürü sorunu olduğunu ifade eden İmamoğlu, '0.30 metrekare yeşil alanı var Esenler'in. 25 senedir orada yöneticisiniz, bunları konuşun. Bunları anlatın. Orada oturan okuyamamış bir çocuğumuzun evindeydim dün akşam. İftarımı açtım. 3 ay ilgi gösterince diplomasını aldı o gencimiz. Onlarla uğraş. Sokaklarına bak. Parklarına bak. İnsanlara insanca yaşam ortamları hazırla. Bırak Ekrem İmamoğlu'nu. Millet sevdi İmamoğlu'nu' dedi.

AKP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Ekrem İmamoğlu'nun seçimi kazanmasının ardından, Yunanistan'da 'İstanbul'u Yunan kazandı' şeklinde haberler çıktığını belirtmiş ve İmamoğlu'nun Trabzonlu olduğunu hatırlatıp 'Hesap büyük' demişti. İmamoğlu'na yönelik Yunan imasında bulunulmasına tepki gelmişti.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

"Bizim için her yer Trabzon" 📹

Göksu, daha sonra sosyal medya hesabından tepki çeken sözleriyle ilgili açıklama yapmıştı. Açıklamalarıyla şimşekleri üzerine çeken Göksu, özellikle Trabzonlular'dan gelen yoğun eleştirilere şöyle yanıt vermişti: 

'Bazı sosyal medya hesaplarında ve internet sitelerinde bir algı operasyonu yapılıyor. 31 Mart yerel seçimlerinde CHP adayıyla ilgili Yunan gazetenin atmış olduğu bir manşet ile ilgili yapmış olduğum konuşmada Trabzonlularla ilgili bir beyanım olduğu ifade ediliyor. Oysa benim konuşmamın hiçbir yerinde  hiçbir şekilde Trabzonlu kardeşlerimizi ifaden hiçbir beyanım bulunmamaktadır. Şunu herkes bilsin ki, bu toprakların kardeşliği, bu ülkenin insanlarının kardeşliği, hepimiz aynı dağın yeli, aynı Allah’ın kulları olarak biz Trabzon’uz, Trabzon biziz. Trabzon bizim canımız, Trabzonlular bizim baştacımızdır. Bizim için her yer Trabzon’dur. Bunu herkes böyle bilsin.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
372
151
56
40
15
5
2
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Öykü

Yarın Binali Yıldırım : Bir oy için ne yapacaklarını şaşırdılar

Ezgi Akturk

😂😂

gunec46

Bu arada Rum olsa nolacak pardon?

Murat Bey

Ekrem İmamoğlunu karalayanlar da zamanın da fetöyü yalayan terörist dönekler