İmamoğlu'na İnceleme Başlatılmasına AKP'den Yorum: 'Gereksiz Bir Adım'

0PAYLAŞIM

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında Fatih Sultan Mehmet'in türbesinde elleri arkada yürüdüğü için ön inceleme başlatılmasına "Gereksiz bir adım atılmış" yorumunu yaptı. 

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında “elini arkada bağlayarak türbe ziyareti yaptığı” gerekçesiyle ön inceleme başlatılmasına tepki gösterdi. Turan, "Elini nereye bağlarsa bağlasın. Burada gereksiz bir adım atılmış. Buna ilişkin tartışılacak konu olduğu kanaatinde değilim" dedi.

"İbretle izliyoruz" 🎥

Turan TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, konuyla ilgili bir soru üzerine şu yanıtı verdi:

"Biz İmamoğlu’nun veya belediye başkanlarının tümü için söylüyorum, hizmetleri ile gündeme gelmesini isteriz. Siyasi polemiklerle gereksiz kavgalarla gündem olup ileriki yıllarda oluşturacakları iddialarına zemin hazırlamasını doğru bulmayız. Belediye makamı hizmet makamıdır. İstanbul’da şimdiye kadar gururla söyleyeceği bir tek hizmet olmayan bir kişinin gündem olmasını ibretle izliyoruz. Elini nereye bağlarsa bağlasın. Burada gereksiz bir adım atılmış. Buna ilişkin tartışılacak konu olduğu kanaatinde değilim. İmamoğlu’nun kimliğini kişiliğini herkes biliyor. Seçimlerde nasıl zaman zaman kendini kaybedip yanlış yaptığını, hizmet yapmak yerine ileriki yıllar için psikolojik manevralar yaptığını görüyoruz."

Ne olmuştu?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 'Ekrem İmamoğlu' Açıklaması: 'Soruşturma İçin İzin Bekliyoruz' - onedio.com
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 'Ekrem İmamoğlu' Açıklaması: 'Soruşturma İçin İzin Bekliyoruz' - onedio.com
Ekrem İmamoğlu'nun İfadesi Ortaya Çıktı - onedio.com
Ekrem İmamoğlu'nun İfadesi Ortaya Çıktı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir