Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İlk Gözüne Çarpan Figüre Göre Hangi Psikolojik Yeteneğe Sahip Olduğunu Söylüyoruz!

21bPAYLAŞIM

Sana 10 tane resim göstereceğiz ve bu resimlerde ilk ne gördüğünü soracağız.

Sonunda da hangi psikolojik yeteneğe sahip olduğunu söyleyeceğiz!

Hazır mısın? 

Hadi hemen testi çöz ve sonucunu gör!

1. Başlıyoruz! Bakar bakmaz ilk ne gördün?

Siyah kanatlı iki melek
Kurukafa
Hiçbir şey!

2. Peki, burada ne görüyorsun?

Hiçbir şey!
Eğlenen iki adam
Yaşlı bir adam ve kadın

3. Burada ilk ne gördün?

Kuşlar
Hiçbir şey!
Genç bir kız

4. Ya burada ne görüyorsun?

Araba
Dürbünlü bir adam
Hiçbir şey!

5. Peki burada gözüne çarpan ilk şey ne oldu?

Hiçbir şey!
Adamlar
Sütunlar

6. Bu resme bakınca ilk ne gördün?

Hiçbir şey!
Dört yüz
Bir ağaç

7. Buraya baktığında peki ilk ne gördün?

Hiçbir şey!
Erkek bacakları
Kadın bacakları

8. Biraz zorlayalım, burada ne görüyorsun?

Flüt çalan adam
Oturan bir kadın
Bir adam sureti
Hiçbir şey!

9. Burada?

Bir adam
Elmalar
Oturan bir adam
Hiçbir şey!

10. Vee son olarak, burada dikkatini ilk ne çekti?

Bir manzara
Hiçbir şey!
Genç bir kadın
Yaşlı bir kadın yüzü

Kıvrak ve keskin zekan senin en büyük silahın!

Sen, insan ilişkilerinde doğru denilen kavramın peşinden ölesiye giden bir bireysin. Bu nedenle sen ikili ilişkilerinin temeline de dürüstlük denilen olguyu yerleştirmiş, her bireye özgü olan bu kavramı olabildiğince kovalamışsın. Karşındaki insanın da bu bağlamda seninle aynı düşüncelere sahip olmasını istediğinden mi bilinmez, birçok zaman yanlış anlaşılıyorsun. Fakat asla pes etmeyecek kadar da kararlısın. Onu arıyorken karşılaşılan zorluklar olmasaydı, ne anlam ifade ederdi doğru değil mi? Şunu unutma ki: Gerçek anlamda alt üst olmuş bu dünyada doğru, sadece bir yanlışlık anıdır.

Sen duygusal zekanı adeta konuşturuyorsun!

Sen, empati denilen kavramın, sadece ‘kendini karşındakinin yerine koymak’tan çok daha öte ve komplike bir şey olduğunun farkında olan birisin. Empati yapmanın, karşındaki insanın hislerini değil, duygu ve düşüncelerini de simüle etmeyi gerektirdiğini biliyorsun. İnsanların, konuştuğun konuda neler bilip neler bilmediğini, neler hissettiğini, deneyimlerini elindeki sınırlı veriden yola çıkıp tüme vararak tahmin edip, söyleyeceklerini buna göre şekillendiriyorsun. Elbette bu bir anda elde ettiğin bir yetenek değil. Çünkü empati sahibi olmak, bir zamanlar kırılmış olmayı gerektirir. İşte sen de yara ala ala, onu iyi edecek ilacı bulmuş bunun insan ilişkilerinin de en temel panzehri olduğu bilincine erişmişsin!

Hayallerin ve hırsın sayesinde tüm dünyayı dize getirebilirsin!

Hayal kurmak öyle küçümsenecek bir şey değil. Zira büyük bir cesaret ve ciddi bir kabullenişi daha yolun başındayken gerektirir. Hayal kurmak, kazanmaya olduğu kadar, kaybetmeye de eyvallah demektir. Eh bu da her insanın kolaylıkla cesaret edebileceği bir şey değildir haliyle. Buna bir de hırs ve dikkat de eklenince, o hayallere ulaşma yolu çok daha yürünebilir bir hal alır. Sen de bu yolda her türlü zorluğa göğüs gerecek cesarete ve hayallerini gerçekleştirebilecek hırs ve azme sahipsin. Yolun açık olsun!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pasaeli

saçma bu tarz testleri resmi bir anda göstererek yapılır yukarıdan aşşağıya kaydırarak değil

ahmet-can-kutuk

duygusal zeka

hic-benci

Bazı yerlerde aynı anda ikisini de gördüm mesela flüt çalanla oturan kadın,4 yüz ve ağaç,kadın ve erkek bacağı,sütun ve adamlar v.s v.s.. Oradan bir kanaat söylemi geliyor mu? Zira Kıvrak ve keskin zeka herkese çıkmış çoğunluktan sıyrılmak lazım.

mustafa-karakoc2

Kıvrak ve keskin zekan senin en büyük silahın! Peki bu amk zekası sınavlarda neden işe yaramıyor? Ben hep çuvallıyorum...

nankurunaisaa

Sen duygusal zekanı adeta konuşturuyorsun! doğru söylüyor bak !

Görüş Bildir