Görüş Bildir
Haberler
İlişki Yaşamadan Önce Bir Kez Daha Düşünmeniz Gereken 13 Erkek Tipi

etiket İlişki Yaşamadan Önce Bir Kez Daha Düşünmeniz Gereken 13 Erkek Tipi

İlişki kurmak başlı başına zor olan bir şey. Ancak bazı tipler var ki onlar ile bir ilişki kurabilmek çok daha zor hatta imkansız. Öyle ki onlar ile uğraşırken bir bakmışız yıllarımız geçmiş, elimizdeyse kocaman bir hiç ve alt üst olmuş bir psikoloji kalmış.

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Maçolar

İnsanın kapasitesini zorlayan, anlayışsızlıkları ve baskıları ile kişiye cinnet geçirtebilecek potansiyeldeki erkeklerdir. Kendilerinin her şeyi bildiğini sanıp kimseyi dinlemezler hele ki karşılarındaki bir kadınsa. O bana ters, bu bize uymaz, kadın dediğin şöyle olur ile başlayan yüzlerce cümleyi onlardan duyabilirsiniz.

2. Aşırı Kıskançlar

Tabi ki  insan az da olsa kıskanılmaktan hoşlanır ama bunların ki artık paranoyaklık seviyesindedir. Yanında kim var? Ne giydin? Evdeysen resmini çek gönder, Markete giderken bile bana haber vereceksin, Ne giydin? Bu ne biçim kıyafet. Sağa sola bakma....Ben böyle biri ile de yaparım diyorsanız bu tiplerle mutlu olabilirsiniz.

3. Şıpsevdiler

Böyle erkekler tam bir aşk çocuğu, tam bir romantik gibi görünüp ilk etapta sizi oldukça etkileyebilir. Ama bunlar seri şekilde aşık olabilen, bütün sevgilileri için ayılıp bayılan eğer ayrılırlarsa öleceğini düşünen tiplerdir. Aslında birini değil aşkın kendisini, aşık olma hallerini seviyorlardır. Aranızda zaten her şey çok hızlı gelişir, hiç bir heyecan hiç bir gizem yoktur, hoop bir bakmışsınız sevgilisiniz! Bu kadar hızlı gelişen bir şey de çoğu zaman aynı hızda biter. Böyle romantik erkekler de varmış diyerek kendinizi kaptırmaya başlamışken, çok fena darbeyi indirebilirler. Siz, hani seviyordu diyerek olayın şokunu atlatmaya çalışırken, o çoktan başkasına yeniden 'AŞIK' olmuştur bile.

4. Narsistler

Böyle erkeklerin hayatta sevdikleri tek bir kişi vardır; Kendileri!  O yüzden sizi sevmelerini beklemeyin. Haklarını yemeyelim belki de bunun için gerçekten çabalıyorlardır ama her açıdan mükemmel olduklarını  düşünen bu adamlar, kimseyi kendilerine layık göremezler. Hiç bir eleştiriyi kaldıramaz, ufacık şeylerden tartışma çıkartırlar çünkü daima haklıdırlar. Asla hiç bir şey için de özür dilemezler ve  tüm bunların yanı sıra sürekli aynaya bakma, sonsuz beğenilme ve takdir edilme gibi arzuları vardır. Dış görünüşlerine aldanıp, bunlar önemli değil, ben idare ederim hepsine rağmen ilişki yaşamak istiyorum diyorsanız, buyrun.

5. Yaşlı Kurtlar

Bunlar hafif kır saçlı, yaşlarına göre oldukça fit vücutlu, öz güveni yüksek adamlardır. Maddi birikimlerinden ve iyi bir işleri varsa prestijlerinden bahsetmekten hoşlanırlar. Yılların verdiği tecrübe sonucu kadınların nelerden hoşlanacağını,onlara  nasıl davranılması gerektiğini çok iyi bilirler. Başarısız bir  veya bir kaç evlilik yapmış veya zaten bitmek üzere olduğunu iddia ettiği bir evliliğin içerisindedir. Evliliklerinde bile  dikiş tutturamamış bu adamlar ile sağlıklı bir ilişki düşünecek kadar saf olmayın.

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. Cimriler

Maddi şeylere bu kadar değer veren, iki kuruşun hesabını yapan bu adamlardan size değer vermesini, kıymetinizi bilmesini bekleyemezsiniz. Burada lafımız, sorumluluk sahibi, ölçüsünde hesabını kitabını yapan erkekler değil. Olduğu halde hem kendinden hem sizden esirgeyen, mutluluğun  mal mülk almaktan ibaret olduğunu sanıp gerçek zenginliğin ne olduğunu bilemeyen adamlar.

7. Seks Düşkünleri

Aslında burada konunun özü, sekse düşkün olup olmamaları değil bu eğilimleri nedeni ile duydukları doyumsuzluk ve ardından gelen sadakatsizlikleri. Hal böyle olunca da böyle insanlardan sağlıklı ve uzun süreli bir ilişki beklemek saçma oluyor. Zaten onlar için önemli olan aşk, sevgi gibi manevi konular değildir.

8. Melankolikler

İşte en zor tiplerden biri. Çelişkilerin, ikilemlerin prensi! Hem yalnız olmaktan şikayet eder hayatında biri olsun ister hem de bu yalnızlığın hüznünden zevk alır. O yüzden sizi istiyor mu istemiyor mu, seviyor mu sevmiyor mu diye düşünürken, kafayı yersiniz. Size deli divane aşık  bile olsa muhtemelen bir süre sonra bu ilişkiyi bitirip, yaşayacağı o azap dolu duygulardan beslenmek için sizi istiyordur. Ya da  yarası kapanmayan, kötü bir ayrılık yaşadıkları  bir eski sevgili hikayeleri vardır ve bu duygulardan sıyrılıp yeni birini hayatlarına dahil etmeye cesaret edemediklerinden, sizi oyalayıp dururlar. Aman değişir, o da mutlu,umutlu bir insan olur, ben onun için uğraşırım demeyin olan size olabilir.

9. Dengesizler

Bunların bir anı bir anını tutmaz. Bir gün sana aşığım senden vazgeçemem der ertesi gün, yapamıyorum ayrılalım. Ayrılırsın bu defa sensiz yapamıyorum deyip ,geri dönmeye kalkar. Sadece ilişki de değil hayatta da böyledir bunlar, bir yere gitmek istersin son dakikada vazgeçer, mutluyken birden morali bozulabilir. Onunla ilişki yaşayacağım derken bir bakmışsın senin de ayarların bozulmuş.

10. Sefa Düşkünleri

Eğer sadece, takılma istiyorsanız ideallerdir.Çünkü böyle adamlar için sorumluluk diye bir şey yoktur, bir şeyi elde ettikten sonra hemen sıkılır- siz dahil. Onlar için varsa yoksa kendi keyifleridir. Geleceğe dair bir planları, bir endişeleri yoktur çünkü buna kafa bile yormazlar. Ciddi bir ilişki aramıyorsanız ya da böyle birine tahammül edecek sabrım var diyorsanız, düşünebilirsiniz.

İçeriğin Devamı Aşağıda

11. Ana Kuzuları

Elbette, annesinin kıymetini bilmeyen bir adamdan kadınlara da değer vermesini beklememek gerekir. Ancak bunu abartıp hala her kararında annesine danışan, neredeyse 30 yaşına gelmesine rağmen kız arkadaşı olduğunu saklayan, bunu söylemekten çekinen, ya da annesinin ilişkiye müdahale etmesine sesini çıkarmayan, hiç bir seçimini tek başına yapamayan bu tipler ile beraber olursanız bilin ki daima 2. kadın olacaksınız.  Böyle erkekler ya siz de annelerinin özelliklerini arar ya da zamanla öyle birine dönüşmenizi bekler, sizi değiştirmeye çalışırlar.

12. Bohemler

Bunların genellikle belli bir işleri yoktur ancak sarma tütünlerine  daima para bulabilirler.. Sisteme karşı oldukları için sabah sekiz akşam beş çalışma düzeni gibi şeyler onlara saçma gelir, zaten genel olarak çoğu şey onlara göre saçmadır. Birlikte yapmak isteyeceğiniz bir çok şeyi bu nedenle anlamsız bulacağından asosyalleşebilirsiniz.  Bu insanlarla sanat, felsefe, psikoloji gibi konularda bol bol sohbet edebilmek büyük bir avantaj olsa da genel bir boş vermişlik havasında olduklarından ilişkinizinde arada kaynaması muhtemeldir.

13. Ve tabi ki, Issız Adamlar

Bu adamlar canları istediğinde mesaj atar, canları istediğinde görüşür, keyifleri isterse iyi davranır ve işlerine gelmezse pat diye ortadan kaybolurlar. Bir şey sorduğunuzda doğru düzgün açıklama yapmaz ama bir şekilde her zaman ikna etmeyi başarabilirler. Çünkü nedense sizi de bir türlü kaybetmek istemezler. Bir gün  sizden başkasını gözü görmüyormuş, gerçekten değer veriyormuş gibi davranırken ertesi gün size kenar süsü muamelesi yapabilir, bir şeyler için çabalamaya çalıştığınızda hemen bunalabilirler. Çünkü onların bir şeyleri düzeltmeye ya niyetleri yoktur, ya cesaretleri. En sevdikleri laf;  'Belki de ben, ilişki kurabilecek biri değilim.'dir. Oysa, olur da ilişki yaşarsam diye yedekte  tuttukları birileri daha muhakkak vardır. Ne gitmenize ne de kalmanıza izin vermeyen bu adamlara en iyisi hiç bulaşmamak.

Onedio Yaşam'ı Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
384
84
67
35
32
25
17
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?