Görüş Bildir
Haberler
İhale Sonuçlandı: Kemerburgaz'daki Milyarlık Araziyi Kim Kazandı?

İhale Sonuçlandı: Kemerburgaz'daki Milyarlık Araziyi Kim Kazandı?

Batuhan
16.12.2021 - 08:22

Eyüpsultan Belediyesi, Kemerburgaz'da bulunan iki ayrı parsel için dün ihale düzenledi. Mithatpaşa Mahallesi, 246 ada 5 parselde yer alan 42 bin metrekarelik arazinin tahmini bedeli 553 milyon TL olarak belirlendi. Bu parselin satışı için geçici teminat bedeli de 27 milyon lira oldu.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Aynı mahalledeki 244 ada 1 parseldeki 36 bin metrekarelik arsanın *(1) tahmini bedeli de 467 milyon lira, teminat bedeli ise 23 milyon lira olarak duyuruldu. Toplam 78 bin metrekarelik konut imarına sahip belediye arazilerinin toplam tahmini bedeli 1 milyar lirayı buldu.

Pasifik GYO A.Ş. aldı

Pasifik GYO A.Ş. aldı

Satış işlemi Eyüpsultan Belediye Başkanlığı Encümen Toplantı Salonu’nda, 15 Aralık tarihinde gerçekleştirildi. İhaleyi, teklif sunan 5 firmadan Ankara merkezli Pasifik GYO A.Ş. aldı. Şirket, iki arsanın toplam 1 milyar 774 milyon liraya sahibi oldu. Arazilerden birine 657 milyon TL, diğerine de 1 milyar 117 milyon lira fiyat verildi.

9-10 Aralık tarihlerinde talep toplayan ve yaklaşık 1,1 milyar TL’lik halka arzını başarıyla tamamlayan Pasifik GYO’nun Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda, İstanbul’da özellikle Göktürk bölgesi ile yakından ilgilendiklerini ifade etmişti.

Levent’in Etiler girişindeki eski Jandarma Lojmanları arazisini Emlak Konut’tan hasılat paylaşımı modeliyle alarak 2021 yılında İstanbul’a giriş yapan Pasifik, başarılı halka arzının hemen ardından Eyüpsultan Belediyesi’nden aldığı bu arsalarda geliştireceği Next Level Göktürk ve Next Level Country projeleriyle İstanbul’daki porföyünü iyice büyütmeyi ve güçlendirmeyi hedefliyor.

Pasifik GYO’dan KAP’a yapılan açıklamaya göre, Eyüpsultan Belediyesi tarafından (15 Aralık 2021, Çarşamba) gerçekleştirilen Kemerburgaz Mahallesi’ndeki (244 Ada 1 Parsel) 35 bin 966 metrekarelik arsa için 657 milyon TL, yine Kemerburgaz Mahallesi’ndeki (246 Ada 5 Parsel) 42 bin 597 metrekalik arsa için de 1 milyar 117 milyon TL ile en yüksek teklifleri Pasifik GYO verdi.

İhale sonucunun kesinleşmesi için düzenleyen kurumdan sözleşme imzalanmasına ilişkin davet beklendiği belirtilen KAP açıklamasında, süreç ile ilgili gelişmelerin kamuoyu ile paylaşılacağının altı çizildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
3
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
.....

Peşinen yazayım, ironi yapacağım.... Çok büyük bir sürpriz oldu her zaman olduğu gibi araziyi AKP Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan'ın eşi Rizeli Fatih Erd... Devamını Gör