IBM, iOS İçin MobileFirst Uygulamasını Tanıttı

 > 
2PAYLAŞIM

Apple ve IBM bugün iOS için IBM MobileFirst çözümlerinin ilk dalgasını kullanıma sundu. İş birliği sayesinde dev şirketler, profesyonel işlerini iOS üzerinden yürütebilecekler.

Apple ve IBM arasında yapılan işbirliği sayesinde, iOS için IBM MobileFirst çözümlerinden bankacılık, perakende, sigorta, finansal hizmetler, telekomünikasyon sektörleri ile devlet kurumlarındaki ve havayolu şirketlerindeki kurumsal müşteriler yararlanabilecek.

Sektörlerdeki temel fırsatları ve öncelikleri hedefleyen iOS için IBM MobileFirst uygulamaları, çalışanların şirketin tüm yetkinliklerine, müşterilerle iletişim kurdukları her yerden, her zamankinden daha hızlı, daha kolay ve güvenli bir şekilde erişmelerini sağlayarak kurumsal mobiliteyi bir seviye daha derinleştiriyor.

Özel olarak iPhone ve iPad için tasarlanan iOS için IBM MobileFirst uygulamaları, analiz yetenekleriyle donatıldıkları ve temel kurumsal süreçlerle birleştirildikleri güvenli bir ortamda sunuluyor. Bu uygulamalar her kuruluş için özelleştirilebilir ve IBM'in iOS aygıtları için özel bulut hizmetleriyle, veri, uygulama ve aygıt güvenliği sağlanarak kolayca dağıtılabilir, yönetilebilir ve güncellenebilir. iOS için IBM MobileFirst çözümlerinin ilk uygulama serisi birçok sektör için kullanıma hazır olup, sürekli olarak yeni uygulamalar tasarlanmaya ve geliştirilmeye devam ediliyor:

Plan Flight (Seyahat ve Taşımacılık) , pilotların uçuş planlarını ve mürettebat listelerini önceden görmelerini, uçuş sırasındaki sorunları yer personeline bildirmelerini ve yakıt konusunda daha bilgi sahibi olarak karar vermelerini sağlayarak, tüm havayolu şirketlerinin en büyük harcama kalemi, yani yakıt konusunda destek veriyor.

Passenger+ (Seyahat ve Taşımacılık) uçuş personeline uçuş sırasında, özel teklifler, yeniden rezervasyon ve bagaj bilgileri dahil olmak üzere, benzersiz bir kişiselleşmiş hizmet düzeyi sunmalarını sağlıyor.

Advise & Grow (Bankacılık ve Finansal Piyasalar) , müşteri profillerine ve rekabet analizlerine erişim için güvenli kimlik doğrulama, daha kişiselleşmiş önerilerde bulunmak için analize dayanan bilgiler toplama ve güvenli işlem tamamlama yetenekleriyle bankacıların küçük işletme sahibi müşterilerine yerinde servis vermelerini sağlıyor.

Trusted Advice (Bankacılık ve Finansal Piyasalar) danışmanların (danışmanın ofisi yerine müşterinin mutfağında veya yerel bir kafede)müşterilerin portföylerine erişmelerini ve bu portföyleri yönetmelerini, tahmine dayanan güçlü analizlerle bilgi edinmelerini işlemleri güvenli bir şekilde tamamlayana kadar gelişmiş modelleme araçlarıyla önerilerini eksiksiz bir şekilde test etmelerini sağlıyor.

Retention (Sigorta) , acentaların müşterilerin profillerine ve geçmişine erişmelerini ve analize dayanan elde tutma risk puanı, akıllı uyarılar, anımsatıcılar, bir sonraki en iyi adım önerileri ve e-imza ve prim toplama gibi temel işlemlerin kolaylaştırılması gibi özelliklerden yararlanmalarını sağlıyor.

Case Advice (Devlet) hareket halindeyken her seferinde bir aile veya durumu ele alarak kritik kararlar veren sosyal hizmet görevlilerinin iş yükü ve destek sorunlarının çözümüne yardımcı oluyor. Bu çözüm olay önceliklerini gerçek zamanlı analiz bilgilerine dayanarak ayarlıyor ve riskleri tahmin analizine dayanarak değerlendiriyor.

Incident Aware (Devlet) , kolluk kuvvetlerine olay yerlerinin haritalarına ve video görüntülerine, mağdurun durumu hakkındaki bilgilere, olayın büyüme riskine ve suç geçmişine gerçek zamanlı erişim olanağı sağlayarak yedek kuvvet ve destek hizmetlerini çağırma yeteneklerini arttırarak, iPhone'u yaşamsal önemde bir suç önleme aygıtına dönüştürüyor.

Sales Assist (Perakende) çalışanların müşteri profillerine erişmelerini, daha önceki alışverişlere ve mevcut seçimlere dayalı olarak önerilerde bulunmalarını, envanteri kontrol etmelerini, mağaza içinde ürünlerin yerlerini bulmalarını ve mağaza dışında teslim edilecek ürünleri göndermelerini sağlıyor.

• Pick & Pack (Perakende) siparişleri yerine getirme sürecini dönüştürmek için yakınlık esaslı teknolojileri ve arka uç sistemleriyle birleştiriyor.

Expert Tech (Telekomünikasyon) , üst seviyede saha hizmeti, daha etkili bir sorun çözüm süreci, üretkenlik ve daha yüksek bir müşteri memnuniyeti sağlamak amacıyla, yönlendirme optimizasyonu için uzmanlık ve konum hizmetlerine erişmek üzere FaceTime gibi yerleşik iOS hizmetlerinden yararlanıyor.

Apple ve IBM arasındaki işbirliği, iOS için IBM MobileFirst uygulamalarını tamamlamak üzere kurumsal müşterilere kurumsal mobiliteyle entegre olacak başka yetenekler de sunuyor:

Mobil Platform ve Kurum Entegrasyonu - IBM'in analiz, iş aklı ve bulut depolamadan filo ölçeğinde aygıt yönetimine, güvenliğe ve entegrasyona kadar global sektörel danışmanlık uzmanlığından, müşteri deneyimi tasarımından ve kurumsal sistemler entegrasyon bilgisinden yararlanılması. Bu gelişmiş mobil yönetim, özel bir uygulama kataloğunu, veri ve aktarım güvenlik hizmetlerini ve tüm iOS için IBM MobileFirst çözümleri için işlem güvenliği hizmetlerini ve üretkenlik uygulamaları serisini içeriyor. Yerinde yazılım çözümlerine ek olarak, tüm bu hizmetler IBM'in Bulut Pazarındaki geliştirme platformu olan Bluemix'te de bulunacak.

Tedarik , etkinleştirme ve yönetim - Kurumsal güvenlik, aygıt yönetimi ve veri ve süreç entegrasyonuyla birlikte, kesintisiz ve ölçeklenebilir uçtan uca satın alma, dağıtım ve yaşam döngüsü yönetimi. Kurumların en son aygıt sürümlerini edinmelerini sağlamak için IBM Global Financing kiralama seçenekleri ve hizmetleri.

• Kurumlar için AppleCare—IT departmanları ve son kullanıcılara aygıtları için Apple'ın ödüllü müşteri destek hizmetleri grubundan 7/24 destek ve IBM tarafından sunulan yerinde destek.

  • ShiftDelete
Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir