İBB Tuzla'daki Kokunun Nedenini Açıkladı: 'Atık Su Hattına Deşarj Edilen Kimyasal Atık'

 > -
Abone ol

Tuzla'nın birçok mahallesinde yayılan ve kaynağı henüz belli olmayan koku paniğe neden oldu. Genizleri yakan koku ile ilgili İBB tarafından yapılan açıklamada 'kokunun atıksu kolektör hattına kaçak deşarj edilen kimyasal atıktan kaynaklandığı tespit edilmiştir' ifadeleri kullanıldı. Sosyal medya kullanıcıları ise esrarengiz koku hakkında paylaşımlarda bulundu. Tuzla'da paniğe neden olan kokuya ilişkin soruşturma başlatıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 'insan sağlığını olumsuz etkileyen bir durum olmadığı belirlenmiştir' denildi 👇

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Tuzla'daki yoğun kokunun nedeninin atık su kolektör hattına kaçak deşarj edilen kimyasal atıktan kaynaklandığını açıkladı. İBB Twitter adresinden yapılan açıklamada, "Akşam saatlerinde Tuzla'da bazı mahalleleri etkileyen yoğun koku şikayetleri gelmesi üzerine İBB ekipleri süratle bölgeye sevkedilmiş olup; sözkonusu kokunun atıksu kolektör hattına kaçak deşarj edilen kimyasal atıktan kaynaklandığı tespit edilmiştir.İlk incelemelerde, insan sağlığını olumsuz etkileyen bir durum olmadığı belirlenmiştir. İSKİ, kolektör kapaklarından hava tahliyesi yolu ile kokuyu gidermeye çalışmaktadır" denildi.

Vali Vasip Şahin konunun araştırıldığını Twitter'dan duyurmuştu.

AFAD tarafından yapılan açıklamada da yapılan ölçümler sonucu olumsuz bir durumla karşılaşılmadığı belirtilmişti.

Koku nedeniyle rahatsızlanan bazı kişiler hastaneye kaldırıldı.

Sosyal medya kullanıcıları da rahatsız edici kokuyla ilgili birçok paylaşım yaptı 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir