Görüş Bildir
Haberler
İBB Araştırması: 'İstanbul'da Henüz Aşı Olmayanların Yüzde 41’i Aşı Yaptırmak İstemiyor'

İBB Araştırması: 'İstanbul'da Henüz Aşı Olmayanların Yüzde 41’i Aşı Yaptırmak İstemiyor'

Batuhan
29.07.2021 - 10:02

İBB’ye bağlı İstanbul Planlama Ajansı’nın yaptığı İstanbul Barometresi araştırmasında kent sakinlerinin Kanal İstanbul hakkında söz hakkı istediği sonucuna varıldı. Anketin dikkat çekici sonucu ise, henüz aşı olmayanların yüzde 41,5’inin aşı olmak istemediği.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Birgün'de yer alan habere göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Planlama Ajansı, İstanbullunun nabzını tuttuğu İstanbul Barometresi 2021 Haziran Raporunu yayınladı. Katılımcıların yüzde 71,1’i, Kanal İstanbul projesine İstanbulluların karar vermesi gerektiğini, yüzde 62,7’si ise Kanal’dan daha öncelikli sorunlar olduğunu ifade etti. Yüzde 41,5 Cpvid-19 aşısı olmak istemediğini söylerken, yüzde 54, gece 12’den sonra müzik yayını yapılmaması kararını desteklemiyor. İstanbul’un değişmeyen 3 sorunu yine olası İstanbul depremi, ekonomik sorunlar ve ulaşım oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Planlama Ajansı, İstanbul Barometresi Araştırması ile İstanbul halkının ev içi gündeminden duygu durum seviyelerine, ekonomik tercihlerinden iş memnuniyetlerine kadar birçok başlıkta İstanbul’un nabzını tutuyor. İstanbul Barometresi Haziran 2021 Raporu, 26 Haziran-9 Temmuz 2021 tarihleri arasında 670 İstanbul sakini ile telefon üzerinden görüşülerek hazırlandı. Katılımcılara, İstanbul’un gündeminde yer alan sorunlar ve duygu durumlarına ilişkin sorular yöneltildi. İstanbulluların görüşleri, Haziran Raporu’na şöyle yansıdı:

Yüzde 54, gece 12'den sonra müzik yayını yapılmamasını kararını desteklemiyor

Yüzde 54, gece 12'den sonra müzik yayını yapılmamasını kararını desteklemiyor

Katılımcıların, yüzde 54’ü normalleşmeyle birlikte gece saat 12’den sonra müzik yayını yapılmaması kararını desteklemediğini, yüzde 37,2’si desteklediğini, yüzde 8,8’i ise fikrinin olmadığını belirtti. 18-34 yaş arası grupta desteklemeyenlerin oranı yüzde 57 iken, 60 yaş ve üstünde yüzde 61,6 oldu.

Yüzde 41,5 kovid aşısı olmak istemiyor

Yüzde 41,5 kovid aşısı olmak istemiyor

Henüz aşı olmayan katılımcıların yüzde 41,5’i; 18-44 yaş katılımcıların yüzde 39,4’ü, 45-59 yaş katılımcıların ise yüzde 54,1’i Covid-19 aşısı olmak istemediğini ifade etti.

Yaşam memnuniyeti 4,6

Yaşam memnuniyeti 4,6
www.memurlar.net

Katılımcıların, yaşam memnuniyeti Mayıs ayında yüzde 4,7 iken Haziran ayında 4,6’ya; mutluluk oranı ise yüzde 5’ten yüzde 4,9’a geriledi.

İstanbul’un ilk üç sorunu geçmiş aylarda da olduğu gibi yine deprem, ekonomik sorunlar ve ulaşım oldu. Yüzde 46,4 olası İstanbul depremi, yüzde 37 ekonomik sorunlar ve yüzde 36,9 ulaşım olarak belirtirken, bunları göçmen ve mülteciler sorunu takip etti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
27
8
5
3
2
2
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
endividualist

Bu aşı karsıtlıgının mantıgını anlamıyorum. Arkadaşlar binlerce arastırma milyarlarca denek herşey gözümüzün önünde oluyor. Aşıdan 500 kişi öldüyse corona 5 ... Devamını Gör

ToksiN06

Tedaviyi kabul edip etmemek kişinin kendi tercihidir hakkıdır ve kendi sorumluluğudur aşı olmayıp ağız burun açık dolaşıyorsa eyvallah ona yaptırım yapın ama... Devamını Gör

makarnar

Ne?

İsim Soyisim

Hala aşıya insanları zorlayamazsınız diyenler var. İyi amk o zaman beni de maske takmaya zorlayamazsınız, ben de uzun süre maske takmanın ciddi rahatsızlığa ... Devamını Gör