Hükümetten Ankara Saldırısını Üstlenen 'TAK'a İlişkin İlk Açıklama

 > 
29PAYLAŞIM

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ankara'da 28 kişinin öldüğü saldırıyla ilgili terör örgütü TAK'ın açıklamalarını değerlendirdi. Saldırıyı gerçekleştiren kişinin PYD bağlantılı olduğunu söyleyen Akdoğan, saldırıyı tepkiler üzerine TAK'ın üstlendiğini söyledi.

NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları cevaplayan Yalçın Akdoğan, Ankara'daki saldırıyla ilgili adli idari soruşturmanın devam ettiğini hatırlatarak, ''Canlı bombanın kimliği tespit edildi, PYD ile irtibatlı bir kişidir. PKK eşittir PYD. İlgili bakanlarımız ortaya çıktıkça da gerekli açıklamayı yaparlar'' değerlendirmesinde bulundu. 

Akdoğan saldırıyı TAK'ın üstlenmesiyle ilgili de şöyle konuştu;

Ankara Saldırısını TAK Örgütü Üstlendi - onedio.com
Ankara Saldırısını TAK Örgütü Üstlendi - onedio.com

“Toplumsal bir tepki geliyorsa, bir eylemden sonra oluşuyorsa veya uluslararası toplum izah etmekte zorlanıyorsa ve uluslararası toplum tepki göstermeye başlıyorsa o zaman terör örgütünün yaptığı bir şey var. Nedir o; ‘Bunu üstlenmiyoruz biz yapmıyoruz’ diyor, sonra deliller ortaya çıkınca “Bunu yerel unsurlar kendi inisiyatifleriyle yapmış’ diyebiliyorlar veya TAK gibi birtakım taşeron örgütler bunu yaptı diye... Biz mesajı verelim ama üstlenmeyelim anlayan anlasın şeklinde, buna karnımız tok. Şahıs bellidir bu da PYD ile irtibatlı bir kişidir. Yani PKK eşittir PYD bu terörist bir unsurdur.”

‘PYD tutuştu’

Ankara’daki saldırganın PYD’li olduğunu, PKK ağı içinde eylemi gerçekleştirdiğini belirten Akdoğan, “PYD’liler hemen tutuşmuş bir şekilde ‘Bizimle ilgisi yok’ falan diye açıklamalar yaptılar. Belki de kimliğin hiç bilinmeyeceğini düşünüyorlardı. Çok iyi titiz bir çalışmayla hemen tespit edildi. Onlar zorda kaldılar. Açık bir şekilde şahıs belli, irtibatları belli, kimin ne yaptığı belli. Çok spekülasyona açık bir durum değil” dedi.       

NTV

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir