Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hoş Bir Sedadır Sesin: İçimizi Titreten Şarkıları ve Naif Sesleriyle 20 Kadın Şarkıcı

105PAYLAŞIM

Oktav oktav değil, sade, naif, içten ve samimi... İsteseler belki çok daha yüksek seslere çıkabilecekken sakinliklerini bozmadan şarkılarını samimi bir şekilde söylemeye devam ediyorlar. İşte bu denli samimi, içten naif sesleri sizler için derledik. Pek fazla bilinmeyen isimlerin arasına, bu tarzda sesleri olan, görece daha fazla bilinen isimleri de ekledik. Sizler de yorumlarınızla katkıda bulunabilirsiniz. Keyifli dinlemeler...

1. Jewel - Foolish Games

41 yaşındaki Amerikalı müzisyen ve şarkıcı Jewel, sesinin samimiyeti ile esir alıyor adeta. Gözlerinizi kapatıp kendinizi sese bırakmak isteyebilirsiniz.

2. Lacuna Coil - Falling Again

İtalya'da kurulan Lacuna Coil grubunu sadece bu şarkıyla bırakmamanızı tavsiye ediyoruz. Grubun solisti Cristina Scabbia sakin kalmadan yükselebileceğini de gösteriyor bize.

3. Portishead - Roads

Portishead'i bilmeyenimiz çok azdır muhtemelen.  İngiliz müziğinin önemli temsilcilerinden olan grup, solisti Beth Gibbons ile çok daha iyiler.

4. Sarah McLachlan - Angel

Kanadalı müzisyen Sarah McLachlan tam da içeriğimize uygun bir isim. Muhtemelen onsuz bir liste biraz eksik kalırdı. ' Grammy ödülü de bulunan McLachlan, bu ödülleri ne kadar hakkettiğini de bizlere gösteriyor.

5. Suzanne Vega - Song Of Sand

56 yaşındaki Kanadalı şarkıcı sesinin naifliğini en güzel bu şarkıda gösteriyor diyebiliriz. Gitar ile sesin en güzel uyumlarından.

6. This Mortal Coil - Song to the Siren

1983–1991 yılları arasında etkin olan grup, solisti ile o dönemin naif sesli şarkıcılarından biriydi.

7. Tori Amos - Hey Jupiter

Tori Amos için fazla bir şey söylememize gerek yok. İçten, samimi, sıcak ve naif ses dediğimizde akla gelen ilk isimlerden. Bunun en en güzel örneklerinden biri "Hey Jupiter"

8. Celia Pavey - Scarborough Fair Canticle

Hani müzik dinlerken rastgele denk gelirsiniz de sesine aşık olur kalırsınız ya. İşte tam da bu tanımı hak eden bir şarkıcı Celia Pavey. Kesinlikle başka şarkılarını da dinlemelisiniz. Şiddetle tavsiye ediyoruz. Kendisi henüz 12 yaşında ve umarız daha çok fazla şarkı yapar.

9. Black Box Recorder - Child Psychology

2010 yılında dağılan grubun solisti Sarah Nixey, donuk haline karşın, sesi ile o sıcaklığı kazandırtıyor.

10. Dolores O'Riordan - Human Spirit

The Cranberries'den tanıdığımız Dolores O'Riordan o farklı ses rengi ile her zaman dikkat çekmiştir. Bir de bunu harika bir şarkı ile birleştirince ortaya üst üste dinlemekten bıkmayacağımız bir şarkı çıkıyor. Kişisel olarak içeriğimizdeki favori şarkımdır. Keyifle dinlenesi.

11. Denali - Lose Me

Denali, Virjinya'da 2000 yılında kurulan Amerikan indie rock grubu. 2000-2004 yılları arasında, sadece 4 yıllık bir kariyere sahip olsalar da bu 4 yıla 2 albüm sığdırmışlardır. Tabi ki solistin sesi içeriğimizin en içten seslerinden biri.

12. Emiliana Torrini - If You Go Away

İzlandalı şarkıcı Emiliana Torrini sesindeki o hava ile adeta dişi bir Damien Rice. Damien Rice bu içeriğin erkek sanatçılar listesini yapsak ilk sıraya koyacağımız isimlerden biri tabi ki.

13. Cibelle - Green Grass

Yine oktav oktav bir güç yok. Sade ve samimi bir ses. Güçlü ses olmadan da şarkıların harika olabileceğinin kanıtı. Zaten içeriğimiz de bu doğrultuda.

14. Evanescence - My Immortal

Amy Lee... Olmazsa ayıp olurdu. Özellikle de My Immortal şarkısını.

15. Norah Jones - Don't Know Why

Norah Jones naiflikten çok samimiyet sunuyor bize sesiyle ve müziğiyle.

16. Patricia Petibon - El Vito

Soprano ses denildi mi akla gelen ilk örneklerden.

17. Buika - No Habrá Nadie En El Mundo

Buika'nın sesinden daha kadifesi gelmemiş olabilir.

18. Christine Guldbrandsen - Surfing In the Air

Kelt müziğinin önemli temsilcilerinden Christine Guldbrandsen'de sesiyle bizi alıp götürüyor.

19. Loreena McKennitt - All Souls Night

Son iki isim bu içerikte olmazsa saygısızlık yapacağımız isim. Bunlardan ilki tabi ki de Loreena McKennitt

20. Enya - Caribbean Blue

İkincisi ise Enya

Bonus: Lejla Jusic - Sevemez Kimse Seni

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
heartagram

Çok mükemmel liste olmuş yalnız. Epeydir Lacuna Coil dinlemiyordum, iyi geldi.

grapejuice

21. Erica Jennings - It's a lovely day/ 22. Yuna - Come as you are/ 23. Iyeoka - Simply Falling/ 24. Band of skulls - Cold sweat

hakikatist

Çok güzel bir liste olduğu ve bilmediğim birçoklarını tanıştırtırdığı için hazırlayana çok teşekkür etmenin yanında bu kadını ve özellikle bu şarkısını da bu listede gözlerim umutla aramadı değil. Ama yinede, gerçekten güzel liste olmuş.

saraptortusu

bonusa arch enemy koysaydın ya la

grapejuice

Alissa White-Gluz <3 :)

hyyh

14. ❤️❤️❤️ Ayrıca Marina and The Diamonds - Happy (acoustic) çok güzeldir

Görüş Bildir