Görüş Bildir
Haberler
Herkesin Kaybettiği Yerde Kazandı: Borsalar Düşerken Servetini Bir Tek O Artırdı

Herkesin Kaybettiği Yerde Kazandı: Borsalar Düşerken Servetini Bir Tek O Artırdı

Dünyanın en zengin 10 insanı arasında yer alan 9 kişi bu ay borsada 135 milyar dolar kaybetti. 

Warren Buffett ise listede para kazanan tek isim olurken, ne kadar kazandı?

İçeriğin Devamı Aşağıda

Güvenli liman kazandırdı!

Güvenli liman kazandırdı!

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre, dünyanın en zengin 10 kişisinin serveti 2022 yılı ocak ayında hisse senedi piyasasındaki düşüşle toplam 135 milyar dolar eridi. Serveti artan tek kişi var o da 91 yaşındaki Warren Buffett.

Ünlü yatırımcı ve Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett’ın servetinin net değeri, pazartesi günkü kapanış itibarıyla 1,4 milyar dolar artarak 110 milyar dolara yükseldi. 

Buffett’ın diğer zenginlerden ayrışmasının nedeni, borsalarda son dönemde risk iştahının azalması ve yatırımcıların Berkshire gibi istikrarlı ve görece daha ucuz hisse senetlerini güvenli liman olarak görmesi.

Yarısını bağışladı ama hala 110 milyar değerinde!

Yarısını bağışladı ama hala 110 milyar değerinde!

Berkshire, Geico, See’s Candies ve Burlington Northern demiryolu dahil olmak üzere çok sayıda işletmeye sahip. 

Buffett’in şirketi ayrıca American Express, Bank of America, Coca-Cola ve Kraft Heinz gibi nispeten istikrarlı şirketlerde milyarlarca dolarlık hisseye sahip.

Buffett, 2006’dan beri Berkshire “A” hisselerinin yarısını bağışladı ancak hâlâ elinde 110 milyar dolar değerinde 239 bin hisse bulunuyor.

Elon Musk yara aldı!

Elon Musk yara aldı!

Buffett'ın zenginler listesindeki rakipleri ise zorlu bir ocak ayı geçiriyor. Tesla CEO’su Elon Musk’ın serveti, bu ay 30 milyar dolar azalarak 240 milyar dolara geriledi.

Benzer şekilde, Amazon’un kurucu ortağı Jeff Bezos’un serveti, e-ticaret grubunun hisse senedi fiyatının yüzde 15 düşmesiyle, 23 milyar dolar azalarak 169 milyar dolar oldu.

Olumsuz etkilenenler kimler?

Olumsuz etkilenenler kimler?

LVMH CEO’su Bernard Arnault, Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates ve eski CEO Steve Ballmer, Google’ın kurucu ortakları Larry Page ve Sergey Brin, Meta’nın kurucusu Mark Zuckerberg ve Oracle Yönetim Kurulu Başkanı Larry Ellison da hisse senetlerinin değerindeki keskin düşüşlerden olumsuz etkilendi.

Buffett hariç, dokuz süper zenginin serveti ocak ayında yaklaşık 15 milyar dolar azalsa da 10 kişinin toplam serveti kağıt üzerinde hâlâ 1,2 trilyon dolarlık bir büyüklüğe sahip.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir...

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
3
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Hunter

Ölse de kurtulsak şu eski kafa ihtiyardan.