Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Herkesin Dilinde Olsa da Hakkında Çok Az Şey Bilinen İlluminati Hakkında 17 İlginç Gerçek

-
4 dakikada okuyabilirsiniz

Hakkında çok yazıldı, çok çizildi, çok konuşuldu. Artık İlluminati örgütünü duymayanımız herhalde kalmamıştır sevgili dostlar. Bilmediğimiz şey ise, bu örgüt hakkında söylenenlerin bir efsaneden mi, yoksa gerçeklerden mi beslendiği. İlluminati gerçekten toplumumuza pek çok açıdan sızmış ve dünya nüfusunu kontrolü altına almış bir örgüt müdür? Komplo teorisyenlerine göre İlluminati, hala küresel boyutta büyük faaliyet gösteren; önemli finansal kuruluşların, merkezi hükümetlerin ve çok uluslu organizasyonların yönetimini elinde bulunduran bir örgüt. Eğer iddia ettikleri şeyde doğruluk payı varsa, bu örgüt nasıl dünya üzerinde bu kadar büyük etki yaratabilecek bir noktaya ulaştı? Madem gizli bir örgüt, nasıl milletin ağzına sakız oldu? Ve her şeyi gören göz haricinde bu örgütle özdeşleşmiş ne gibi semboller var? İşte kafamızdaki bu sorulara güvenilir cevaplar sunan 17 ilginç bilgi:

1. İlluminati kelimesi, Türkçe'de "Aydınlanmışlar" anlamına gelmektedir.

2. İlluminati hiçbir dine bağlı değildir. Bu yüzden örgütün hristiyanlık inancından beslendiği ya da şeytana taptığı yanlış bilgilerdir.

3. Örgüt, batıl inançlara, gericiliğe ve her türlü dini inanca karşıdır ve her konuda aydınlanmacı, bilime ve özgür düşünceye dayalı bir yol izlemeyi hedefler.

4. İlluminati örgütü, 1776 yılında Almanya'nın Bavyera bölgesinde, Ingolstadt Üniversitesi kilise hukuku profesörlerinden biri olan filozof Adam Weishaupt tarafından kurulmuştur.

5. Kuruluşunun ardından çok kısa bir sürede üye sayısını artıran topluluk, 1785 yılında yasadışı ilan edilmiştir.

Katolik kilisesinin ve Bavyera hükümetinin örgütün yaratabileceği geniş çaplı etkiden endişelenmesi üzerine zamanın devlet adamlarından Karl Theodor, 1785 yılında bir bildiri yayımlayarak tüm gizli örgütleri yasaklar ve örgüte ait tüm dökümanlara el koyulmasına ve yayımlanmasına karar verir.

6. Örgütün amacı, mevcut dini, politik kurumları ve milli kimlik algısını alt etmek ve global ekonomik gücü elinde bulundurarak insanlar üzerinde zihin kontrolü uygulamaktır.

7. Örgütün bugün Amerikan hükümetinin, Vatikan'ın, NATO'nun, Birleşmiş Milletler'in ve uluslararası bankaların kontrolünü elinde bulundurduğu düşünülmektedir.

8. Pek çok büyük basın-yayın ve medya kuruluşunu elinde bulundurduğu düşünülen topluluk, hedeflediği zihin kontrolünü televizyon dizileri, filmler, video oyunları, sosyal medya ve pornografi üzerinden gerçekleştirmektedir.

9. Örgüt, bugüne kadar John F. Kennedy suikasti, Waterloo Savaşı ve Fransız İhtilali gibi pek çok tarihi olaydan sorumlu tutulmuştur.

Hatta konu üzerinde çalışan bazı isimler, 11 Eylül saldırılarının ardında da İlluminati'nin parmağının olduğunu ve George W. Bush'un örgütün üyelerinden biri olduğunu iddia etmişlerdir.

10. İsmi sık sık İlluminati ile ilişkilendirilen "Yeni Dünya Düzeni" konsepti, aslında örgütle alakası olmayan bir kavramdır.

1770'lerde kurulan İlluminati'nin aksine "Yeni Dünya Düzeni" kavramı, 20. yüzyılda, Nesta Webster ve Edith Miller adlı yahudi karşıtı propagandacılar tarafından, yahudilerin dünyayı ikiye bölerek hükmetmek amacıyla hem finansal kapitalizmi, hem de Sovyet Komünizmini desteklediğini iddia etmeleri sonucu ortaya çıkmıştır.

11. İlluminati örgütünün Amerikan Hükümetini kontrol ettiğinin düşünülmesinin birincil sebebi, Amerikan Bağımsızlık Bildirisi'nin, örgütün kuruluşunun yalnızca birkaç ay sonrasında imzalanmış olmasıdır.

Örgütün 1 Mayıs 1776'da kurulmasından iki ay sonra, 4 Temmuz'da Bağımsızlık Bildirisi, A.B.D. meclisi tarafından kabul edilmiştir. Bu sebeple bazı komplo teorisyenleri, örgütün bazı üyelerinin A.B.D.'nin kuruluşunda rol oynadığı ve o tarihten bu yana devlet içindeki varlıklarını sürdürdükleri görüşündedir.

12. İlluminati örgütü sanılanın aksine şeytana tapmaz ya da kanlı ayinler düzenlemez.

Orijinal Bavyeralı İlluminati az önce de belirttiğimiz gibi hiçbir dini inanca bağlı değildir ve bu yüzden satanist de değildir. Örgütün bugüne kadar üyelerini kurban ettiğine ya da kanlı ayinler yaptığına dair hiçbir kanıt yoktur.

13. Örgütün orijinal simgesi piramit ya da her şeyi gören göz değil, baykuştur.

Örgütün sembolü olan baykuş, bilginin ve bilgeliğin sembolüdür ve Roma mitolojisinden alınmıştır.

14. Sanılanın aksine, İlluminati topluluğunun masonlarla bir ilgisi yoktur.

Masonlar, dünyanın en eski ve en geniş din dışı gruplarından bir tanesidir ve varlıkları gizli değildir. İlluminati ise varlığı bile kesin olmayan bir topluluktur ve haklarında bilinmeyen pek çok şey vardır. Bu iki topluluğun adlarının birlikte anılmasının sebebi, bir takım ortak nitelikleri ve hedefleri taşıyor olmalarıdır.

15. Örgütün içerisinde üç farklı rütbe bulunmaktadır: Nursery, Masonry, ve Mystery.

Kuruluşu Aydınlanma Çağı'na denk gelen bu toplulukta en alt kademeyi Nursery ismi verilen sınıf, en üst kademeyi ise Mystery adı verilen sınıf oluşturmaktadır.

16. Topluluğun üyesi olduğu iddia edilen pek çok popüler kültür ikonu, politikacı ve dini lider vardır.

Sanatçılar arasında Jay-Z, Snoop Dog, Kanye West, Beyonce, Miley Cyrus, Lady Gaga, Emma Watson, Celine Dion, Rihanna ve Bradley Cooper bulnurken; Barack Obama ve Papa gibi dünyayı etkileyecek güce sahip liderlerin de topluluğun üyelerinden olduğu iddia edilmektedir.

17. Ve hakkındaki tüm komplo teorilerinin, hedef şaşırtmak amacıyla bizzat İlluminati örgütü tarafından üretildiği düşünülmektedir.

Topluluk, pek çok kişiye göre içinde bulunduğu küresel kumpası gizli tutabilmek için göz boyayan çeşitli komplo teorileri üretmektedir. İnsanlar arasında ve internet üzerinde toplulukla ilgili pek çok farklı ve çelişkili fikirler yer almasının sebebinin bu olduğu düşünülmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
miller-anderson

Bugün ve dünyanın en zenginliği ve ünlü üyeleri ile ne yapmak ve rüyalarınızı biz yanlış kimse onun seçim meselesi yok ama eğer yoksulluk içinde ölürsen hatırlıyorum gelen İlluminati dünya çapında sipariş katılmak bir günah.... bize e-posta illuminatiworldwideorder@gmail.com veya whatsap üzerinden + 19292811087 Not Biz sadece WhatsApp Call mesajı kabul etmiyoruz.

nathalie-herve

PARA, FAME VE GÜÇ İÇİN BÜYÜK DÜNYA ILLUMINATI KATILMAK İÇİN FIRSATINIZ. Siz bir iş adamı ya da kadın, politikacı, müzisyen, öğrenci misiniz, zengin, ünlü, yaşamda güçlü olmak istiyor, bugün İlluminati'ye katılmak ve zengin bir özet toplamı almak istiyor musunuz? 1 milyon dolar ve bedava bir ev. Bu dünyada yaşamayı ve maaş olarak aylık ödeme almayı nerede tercih edersiniz? ILLUMINATI'YE KATILAN YENİ ÜYELERE VERİLEN FAYDALAR.   1 USD, 000.000 USD ve egzotik bir araba para ödülü. Ve zenginlik ve şöhretin illuminati tapınağına katılabilmeniz için en az 18 yaşında olmalısınız. Üyelik için iletişim e-posta adresi gereklidir: worldfameilluminati@gmail.com

nathalie-herve

Politik ve ekonomik güç için İlluminati'ye katılın. Evet, üyelerimizin zenginlik, güç ve manevi güce sahip olduğu doğru ama bir hedefimiz var. İlluminati'nin hedeflerini kendiniz yapmaya hazır mısınız. İlluminati emri, dünyadaki işleri, hükümet ve iş dünyasındaki etkili pozisyonlarda, dünyanın dört bir yanındaki gizli üyeler ağı aracılığıyla kontrol eder. Zengin ve ünlü olmanıza yardımcı olmak için ömür boyu üyelik için İlluminati'ye katılın. Üyelik soruları için iletişim e-posta adresi: worldfameilluminati@gmail.com

azer-azer1

ne zamandandır istiyorum ama ssağlam bi site bulamıyorum üye olmak için yardımcı olursanız sevinirim !

balack-goso

(ILLUMINATI KARDEŞLİĞİ). Dünyada İlluminati kardeşliği katılmak için kolay bir yol. Nazikçe Şimdi e-posta yoluyla bizim Illuminati online kayıt memuru ile temasa: ( illuminatebrotherhood59@gmail.com ) ya da Facebook toplayın ve inisiyasyon sonra bizim tapınağı ziyaret etmek için ideal bir şans verilir sizin tarafınızdan tamamlanmış, İlluminati kardeşlik güç, zenginlik beraberinde getiriyor ve şöhret, sen (ortadan kaldırmak) ortadan kaldırmak için bir tam erişime sahip bize katılacak uzakta hayattan yoksulluk. Eğer bir işadamı, politikacı vardır ne iş gelir kaynağı nedir içine sen kolaylaştırır ve başarılı tarafından bugün bize katılın. Yani online kayıt temas E-posta: ( illuminatebrotherhood59@gmail.com ). ILLUMINATI KARDEŞLİĞİ.

azer-azer1

ne zmandandır istiyorum ama sağlam bi site bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim! BANA FACEBOOK ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ!

phantom_s

arkadaslar coqu zaman illuminati ile rokfeller ve rothchild ailesi karistiriliyor yav eccuk arastirin bu ailelerin bu sallama tarikatla bi alakasi yooook

Başlıklar

1 MayısAlmanyaBarack ObamaBavyeraBeyonceBirleşmiş MilletlerKanye WestLady GagaNATORihannaSosyal Medyailginç bilgi
Görüş Bildir