Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Herkesin Dilinde Olsa da Hakkında Çok Az Şey Bilinen İlluminati Hakkında 17 İlginç Gerçek

-

Hakkında çok yazıldı, çok çizildi, çok konuşuldu. Artık İlluminati örgütünü duymayanımız herhalde kalmamıştır sevgili dostlar. Bilmediğimiz şey ise, bu örgüt hakkında söylenenlerin bir efsaneden mi, yoksa gerçeklerden mi beslendiği. İlluminati gerçekten toplumumuza pek çok açıdan sızmış ve dünya nüfusunu kontrolü altına almış bir örgüt müdür? Komplo teorisyenlerine göre İlluminati, hala küresel boyutta büyük faaliyet gösteren; önemli finansal kuruluşların, merkezi hükümetlerin ve çok uluslu organizasyonların yönetimini elinde bulunduran bir örgüt. Eğer iddia ettikleri şeyde doğruluk payı varsa, bu örgüt nasıl dünya üzerinde bu kadar büyük etki yaratabilecek bir noktaya ulaştı? Madem gizli bir örgüt, nasıl milletin ağzına sakız oldu? Ve her şeyi gören göz haricinde bu örgütle özdeşleşmiş ne gibi semboller var? İşte kafamızdaki bu sorulara güvenilir cevaplar sunan 17 ilginç bilgi:

1. İlluminati kelimesi, Türkçe'de "Aydınlanmışlar" anlamına gelmektedir.

2. İlluminati hiçbir dine bağlı değildir. Bu yüzden örgütün hristiyanlık inancından beslendiği ya da şeytana taptığı yanlış bilgilerdir.

3. Örgüt, batıl inançlara, gericiliğe ve her türlü dini inanca karşıdır ve her konuda aydınlanmacı, bilime ve özgür düşünceye dayalı bir yol izlemeyi hedefler.

4. İlluminati örgütü, 1776 yılında Almanya'nın Bavyera bölgesinde, Ingolstadt Üniversitesi kilise hukuku profesörlerinden biri olan filozof Adam Weishaupt tarafından kurulmuştur.

5. Kuruluşunun ardından çok kısa bir sürede üye sayısını artıran topluluk, 1785 yılında yasadışı ilan edilmiştir.

Katolik kilisesinin ve Bavyera hükümetinin örgütün yaratabileceği geniş çaplı etkiden endişelenmesi üzerine zamanın devlet adamlarından Karl Theodor, 1785 yılında bir bildiri yayımlayarak tüm gizli örgütleri yasaklar ve örgüte ait tüm dökümanlara el koyulmasına ve yayımlanmasına karar verir.

6. Örgütün amacı, mevcut dini, politik kurumları ve milli kimlik algısını alt etmek ve global ekonomik gücü elinde bulundurarak insanlar üzerinde zihin kontrolü uygulamaktır.

7. Örgütün bugün Amerikan hükümetinin, Vatikan'ın, NATO'nun, Birleşmiş Milletler'in ve uluslararası bankaların kontrolünü elinde bulundurduğu düşünülmektedir.

8. Pek çok büyük basın-yayın ve medya kuruluşunu elinde bulundurduğu düşünülen topluluk, hedeflediği zihin kontrolünü televizyon dizileri, filmler, video oyunları, sosyal medya ve pornografi üzerinden gerçekleştirmektedir.

9. Örgüt, bugüne kadar John F. Kennedy suikasti, Waterloo Savaşı ve Fransız İhtilali gibi pek çok tarihi olaydan sorumlu tutulmuştur.

Hatta konu üzerinde çalışan bazı isimler, 11 Eylül saldırılarının ardında da İlluminati'nin parmağının olduğunu ve George W. Bush'un örgütün üyelerinden biri olduğunu iddia etmişlerdir.

10. İsmi sık sık İlluminati ile ilişkilendirilen "Yeni Dünya Düzeni" konsepti, aslında örgütle alakası olmayan bir kavramdır.

1770'lerde kurulan İlluminati'nin aksine "Yeni Dünya Düzeni" kavramı, 20. yüzyılda, Nesta Webster ve Edith Miller adlı yahudi karşıtı propagandacılar tarafından, yahudilerin dünyayı ikiye bölerek hükmetmek amacıyla hem finansal kapitalizmi, hem de Sovyet Komünizmini desteklediğini iddia etmeleri sonucu ortaya çıkmıştır.

11. İlluminati örgütünün Amerikan Hükümetini kontrol ettiğinin düşünülmesinin birincil sebebi, Amerikan Bağımsızlık Bildirisi'nin, örgütün kuruluşunun yalnızca birkaç ay sonrasında imzalanmış olmasıdır.

Örgütün 1 Mayıs 1776'da kurulmasından iki ay sonra, 4 Temmuz'da Bağımsızlık Bildirisi, A.B.D. meclisi tarafından kabul edilmiştir. Bu sebeple bazı komplo teorisyenleri, örgütün bazı üyelerinin A.B.D.'nin kuruluşunda rol oynadığı ve o tarihten bu yana devlet içindeki varlıklarını sürdürdükleri görüşündedir.

12. İlluminati örgütü sanılanın aksine şeytana tapmaz ya da kanlı ayinler düzenlemez.

Orijinal Bavyeralı İlluminati az önce de belirttiğimiz gibi hiçbir dini inanca bağlı değildir ve bu yüzden satanist de değildir. Örgütün bugüne kadar üyelerini kurban ettiğine ya da kanlı ayinler yaptığına dair hiçbir kanıt yoktur.

13. Örgütün orijinal simgesi piramit ya da her şeyi gören göz değil, baykuştur.

Örgütün sembolü olan baykuş, bilginin ve bilgeliğin sembolüdür ve Roma mitolojisinden alınmıştır.

14. Sanılanın aksine, İlluminati topluluğunun masonlarla bir ilgisi yoktur.

Masonlar, dünyanın en eski ve en geniş din dışı gruplarından bir tanesidir ve varlıkları gizli değildir. İlluminati ise varlığı bile kesin olmayan bir topluluktur ve haklarında bilinmeyen pek çok şey vardır. Bu iki topluluğun adlarının birlikte anılmasının sebebi, bir takım ortak nitelikleri ve hedefleri taşıyor olmalarıdır.

15. Örgütün içerisinde üç farklı rütbe bulunmaktadır: Nursery, Masonry, ve Mystery.

Kuruluşu Aydınlanma Çağı'na denk gelen bu toplulukta en alt kademeyi Nursery ismi verilen sınıf, en üst kademeyi ise Mystery adı verilen sınıf oluşturmaktadır.

16. Topluluğun üyesi olduğu iddia edilen pek çok popüler kültür ikonu, politikacı ve dini lider vardır.

Sanatçılar arasında Jay-Z, Snoop Dog, Kanye West, Beyonce, Miley Cyrus, Lady Gaga, Emma Watson, Celine Dion, Rihanna ve Bradley Cooper bulnurken; Barack Obama ve Papa gibi dünyayı etkileyecek güce sahip liderlerin de topluluğun üyelerinden olduğu iddia edilmektedir.

17. Ve hakkındaki tüm komplo teorilerinin, hedef şaşırtmak amacıyla bizzat İlluminati örgütü tarafından üretildiği düşünülmektedir.

Topluluk, pek çok kişiye göre içinde bulunduğu küresel kumpası gizli tutabilmek için göz boyayan çeşitli komplo teorileri üretmektedir. İnsanlar arasında ve internet üzerinde toplulukla ilgili pek çok farklı ve çelişkili fikirler yer almasının sebebinin bu olduğu düşünülmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lordship-darlty

Sadece ışığı arayan kişi için. Para, güç, Şöhret ve zenginlik, tüm jenerasyonunuzdaki başlığınız haline gelir ve hayallerinizin gerçekleştiğini görürsünüz. Eğer illuminati dünyasına katılmaya ilgi duyuyorsanız (ABD) emriyle bugün bize e-posta gönderin: illuminatiworldwideorder@gmail.com Ya da neyin bizi .. +19292811087 Çevrimiçi başlatmanız için. Nerede olduğunun bir önemi yok. Baphometimizin çalışmasını hiçbir mesafe etkilemez. Not .. Biz whatsap çağrı kabul etmiyoruz. https://www.gaia.com/article/what-is-the-illuminati

usman-sabo

Merhaba arkadaşlar ..... Burada +4368860326436 oderwhatsapp ABD'de ve dünya, brotherhoodilluminati19 @ gmail.com etrafında bu doğru zengin adamı katılma fırsatını) bize bir parçası olmak ve zengin olmak. Bize de ulaşabilirsiniz Daha fazla bilgi ve üyelik süreci için, İhvan üyesi olmak, böylece. erleri ve büyük İlluminati Kardeşlerin iyi aile ile 10 üç aylık randevular. Tek yapmanız gereken tek şey brotherhoodilluminati19@gmail.com oderwhatsapp +4368860326436) + 44768598773 + 995768736388 + 34 7586748936 aracılığıyla bize ulaşın olduğu Selamlar ILLUMINATI ABD SİPARİŞ

kris-mengote

Merhaba, İlluminati'ye katılmak ve zengin, ünlü ve güçlü olmak ister misin? Hayatının geri kalanı için ? Katılan yeni üyeye verilen avantaj banka hesabınıza $ 90,000,000 illuminati ...... Haftalık 500.000 $ maaş ......... Bir araba değeri 6.5000 $ ....... Ödül sözleşmesi 700.000.000 $ değerinde ....... Kendi seçiminize göre herhangi bir ülkede bir ev. Ve hayalinizdeki ülkeye ücretsiz vize. Toplam yaşam tarzı değişiklikleri? eğer ilgileniyorsanız, bize +2348147226753 üzerinde WhatsApp VEYA Bize E-posta on: greatilluminati0666@gmail.com, bu yüzden katılma sürecine başlayabiliriz !!!

elder-greg-hersson

Merhaba arkadaşlar ...... Burada ABD'de ve dünyada bu gerçek zengin adama katılma, bir parçamız ol ve zengin ol. Bize de ulaşabilirsiniz Daha fazla bilgi ve üyelik süreci için, kardeşliğin bir üyesi olabilirsiniz. NOT: Tüm yeni üyelere vizesiz bir vize işlemek için bizimle birlikte vatansever gün taç giyme töreninde bizimle birlikte olmak üzere bir bölüm ödemesi verilecektir. tebrik edici faydalar. Ardından, normal yıllık kardeşlik avantajlarına sahip olmaya başlayabilirsiniz. aylık ve haftalık ILLUMINATI YENİ ÜYELİK FAYDALARI. Tek yapmanız gereken, brotherhoodilluminati19@gmail.com veya +16784655643 + 44768598773 + 9957468736388 + 34 7586748936 Selamlar ILLUMINATI UNITED STATES SİPARİŞ

monday-emmanuel

Good news!!! Good news!!!, Do you want to live a rich,healthy and famous life. Do you want to get rich immediately and be out of suffering? Do you want the world to recognize you and listen to you when you speak? do you want to be in power and control? if yes, here is a good tip just join the “ILLUMINATI ORGANISATION”, you may ask “How Can I Join” , the answer is simple all you have to do is to contact us to ELEVATE YOURSELF FROM POVERTY.. Do not hesitate to contact us. Phone number Text / Whatsapp: +1(706)804-2665 Email : illuminati666officialcult@gmail.com BEWARE OF SCAMMERS, THERE IS NO SUCH THING AS REGISTRATION FEE AND YOU MUST BE ABOVE THE AGE OF 18YRS. THANKS.... TEAM REGARDS PLAN ILLUMINATION //..

Başlıklar

1 MayısAlmanyaBarack ObamaBavyeraBeyonceBirleşmiş MilletlerKanye WestLady GagaNATORihannaSosyal Medyailginç bilgi
Görüş Bildir