Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Her Yiğidin Bir Yoğurt Yiyişi Vardır! Yemek Severleri Bıçak Gibi İkiye Ayıracak 12 Özellik

418PAYLAŞIM

Herkesin kendine göre bir raconu, bir yemek yeme şekli vardır.

Peki ya siz hangisisiniz?

1. Yemeğini daha tatmadan tuz atanlar VS. Tuzsuz yiyenler

Bazıları vardır ki daha yemeğini yemeden tuza abanırlar. Bunun nedeni haşa şefe güvenmemeleri değil, olabildiğince tuzlu yemek istediklerindendir.

Öte yandan yemekte tuzu asla tercih etmeyen vatandaşlarımız da vardır.

2. Yemeğine suyla devam edenler VS. Yemeğiyle gazlı içecek, içki, meyve suyu tercih edenler

Bu da elzem bir ayırımdır. Bazıları yemeğiyle sadece su içmeyi tercih ederler. Onları restoranda hiçbir zaman "pardon ben bir zero daha alabilir miyim" derken duymazsınız.

3. Yemek geldiği an sos isteyenler VS. Yemeğini sade yiyenler

"Ketçapsız patates yiyemem aga" kültürü ülkemizde oldukça yaygındır. Bunun yanı sıra barbekü sos isteyen havalı kardeşlerimiz, acı sosla denizden babası çıksa yiyebilecek insanlarımız vardır.

Bir de burnundan kıl aldırmayan sossuz takılan insanlar vardır ki bunlar şeflerin en sevdiği müşteri kitlesidir.

4. Hızlı yiyenler VS. Yavaş yiyenler

Yemeği geldiği anda mazallah adeta önünden alacaklarmış gibi üçer beşer götürenlere karşı, o patatesleri tekeeeer tekeeer uzata uzata yiyenler vardır. Bu türe "hayatın keyfini yavaşça çıkarmayı sevenler" de diyebiliriz.

5. Yemeğini paylaşanlar VS. Tövbe estağfurullahçılar

Bu konuda fazla konuşmak istemiyoruz, nitekim hassas bir konu...

6. Menünün tamamını söyleyenler VS. Tek bir tabak yiyenler

Evet dedik ya; bazıları hayatı olabildiğince keyifli yaşamak istiyor, bunun da en sağlam yolu yemekten geçiyor. Bu nedenle bazı insanlar başlangıcını, mezesini, ana yemeğini ortaya bol keseden söylüyor, bazıları da garibim tek bir tabaktan mutluluk çıkarıyor.

7. Şapırdatanlar VS. Şapırdatmayanlar

Geğirmenin "çok lezzetli olmuş" anlamına gelmediği ülkemizde şapırdatmak malesef makbul değil. Bu nedenle yemeğini yerken ağzını şapırdatanlarla şapırdatmayanlar halen ikiye ayrılıyor.

8. Her daim yediğine dikkat edenler VS. Gönlünce yiyenler

Galiba bu yemekte olan iki insanı ayıran en önemli özellik. Siz biriyle uzun zamandır görüşmemişsinizdir, sanırsınız ki açılacak rakılar, gömülecek mezeler ancak o da neyin nesi? Arkadaşınız sağlıklı beslenmeyi bir "yaşam stiline" dönüştürmüştür ve sadece brokoli yiyordur...

9. Yemekten sonra kahve içenler VS. Çay içenler

Yemekten sonra kahve içenler VS. Çay içenler
Yemekten sonra kahve içenler VS. Çay içenler

Yemeği bittiği zaman işi bitenler genelde kahveye yönelirler. Rakı arası "ara çayı" yapmak isteyenler, ya da sindirimini hızlandırıp tekrar yemeğe devam etmek isteyenler ise çay içerler.

10. "Dur daha dibini görmedik" diyenler VS. "Abi ben tamamım" diyenler

Rakı içmenin herkese göre farklı bir anlamı vardır. Kimi yemeği bırakıp rakıya devam eder, kimi yemeğiyle kolasını söyleyip rakıya sonra devam eder. Kimileri vardır ki şişenin dibini görmeden rahat etmezler.

11. Meyve tabağını tatlıdan sayanlar VS. Hala o suflede gözü olanlar

Meyve tabağını tatlıdan sayanlar VS. Hala o suflede gözü olanlar
Meyve tabağını tatlıdan sayanlar VS. Hala o suflede gözü olanlar

Bazı insanlar vardır ki bunlar tatlıyı tuzludan daha çok düşünürler. Bu nedenle yemekten sonra tatlıyı bekleyenlerle meyve tabağındaki şekeri yeterli bulanlar hep ikiye ayrılır.

12. Hesabı ödedikten 2 saat sonra kalkanlar VS. Öder ödemez zengin kalkışı yapanlar

Hesabı ödedikten iki saat sonra kalkanlar genellikle ikram meyve, yolluk rakı, bol bol çayı kendilerine layık görürken bir de hesap gelir gelmez " haydi biz kalkalım" diyenler vardır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
egyptianprincess

Annemin ben küçükken evde bulduğu her malzemeyi (bakın abartmıyorum, evde o an ne varsa) blenderdan geçirip hazırladığı sağlıklı karışımlar sağolsun çocukluk travmam haline geldi, blender sesini duyunca ağlamaya başlayacak kadar :'D Şimdi ise beni resmen beş yaşındaki çocuk gibi yemekleri birlikte yemeye alıştırmaya çalışıyorlar amk

hastalik-hastasi

Pizzayı çatal bıçakla yiyenler VS pizzayı elle yiyenler

hastalik-hastasi

önume geleni yerim secici değilim

culog

Gözüm kapalı dalarim.Anlamam ben yok bucu vs yok şucu :D

okisi

lan meyveyi tatlı diye yediğim tek zaman fondü zamanı aq

Görüş Bildir